enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Gündem

Kastamonu Güncel Yerel Gazete Manşetleri: Kastamonu merkezde günlük bir çok gazete çıkar ve yerel halk ile buluşup gündemi belirler. Hatta İnebolu, Taşköprü ve Tosya ilçelerinde de yerel gazeteler günlük ve haftalık olarak okuyucusuyla mutlaka buluşur. Kastamonu’da yerel medya halkın gözü kulağı ve aynı zamanda hafızasıdır.
Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri Kapsamında Kastamonu'da “ Mutfak Şov” Programı Düzenlendi
Tüm dünyanın yüzyıllardır bildiği ve tanıdığı geleneksel Türk mutfağının lezzetli yemeklerinin sırrı, tüketicilerimizin maharetli elleriyle hazırladığı ve besin değeri yüksek olan, sağlık deposu baklagillerin neredeyse her yemekte kullanılıyor olmasından geliyor.
Kastamonu Taşköprü ilçesinde çıkan yangında 400 Yıllık tarihi Konak Alevlere Teslim Oldu. Tarihi konağı tamamen yanmaktan itfaiye ekiplerinin çabası kurtardı.
Kastamonu Cide ilçesinde tarlasında ot biçen Emrullah Kısa aniden yere yığıldı ve hayatını kaybetti
Kastamonu Tosya İlçe genelinde etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle cadde ve sokaklar suyla doldu. Yağışlar zaman zaman dolu şeklinde olunca sürücüler ve yayalar çok zor anlar yaşadı.
19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir. Türk milleti, Birinci Dünya Savaşı sonrasında kötüleşen şartlar içinde kurtuluş çareleri ararken Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk ortaya çıkar ve Samsun'a ayak basarak bağımsızlık meşalemizi ateşler, milletimizin "Kurtuluş" yolunu açar.
Günümüz şartlarında halı ve koltukları yıkamak her geçen gün zorlaşıyor. Bu nedenle halı ve koltuk yıkamak profesyonel iş yerlerini teslim edilmeye başlandı. Kastamonu merkez ve ilçelerinde de halı yıkama fabrikaları her geçen gün rağbet görmeye başladı bile...
19 Mayıs 1919 yılı ve tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından bir tarihtir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı bir tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda ülkemizde uzun yıllardır “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır.
14 Mayıs 2023 Tarihi seçim sonuçlarını kim kazandı, Kastamonu ve ilçelerinde hangi aday ve hangi partiler kazandı? Cumhurbaşkanlığı seçiminde ve Milletvekilliği genel seçimlerinde öne çıkan adaylar.
İYİ Parti, 2018 Genel seçimlerinde Kastamonu’dan Chp ile ittifak yaparak girmiş ve ittifaktan bir milletvekili çıkarmaya katkı sağlamıştı. Yine ittifakla ama bu kez tek başına girdiği 24 Mayıs 2023 seçimlerinde de Ahmet Katar ile iddialı, bakalım bu seçimde 3 vekilden kaçını İYİ Parti kazanacak?
Mhp, 2018 Genel seçimlerinde Kastamonu’dan Ak Parti ile ittifak yaparak girmiş ve ittifaktan hiç milletvekili çıkaramamıştı. Yine ittifakla ama bu kez tek olarak girdiği 24 Mayıs 2023 seçimlerinde de eski milletvekillleri Emin Çınar ile iddialı, bakalım bu seçimde 3 vekilden kaçını MHP kazanacak?
Kastamonu’da Listelerinde Saadet Partisi, Gelecek, Deva ve Demokrat partili adaylara da yer vererek giren Cumhuriyet Halk Partisi, geçen dönem ittifakla kazandığı milletvekilliğini tekrar kazanmak istiyor.
Ak Parti, 2018 Genel seçimlerinde Kastamonu’dan iki milletvekili çıkarmıştı. 24 Mayıs 2023 seçimlerinde de iddialı, bakalım bu seçimde 3 vekilden kaçını Ak Parti kazanacak?
Tüm Türkiye nefesini tuttu ve 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını merek etmeye başladı. Kastamonu ve ilçelerinde sandıklardan çıkan sonuç çok merak ediliyor. Bakalım hangi aday hangi ilçede ne kadar oy alacak?
Millet ittifakı ve Altılı Masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1. turda Cumhurbaşkanı seçilip seçilip seçilemeyeceği hep merak edildi. Bazı anketlerde rahat seçileceği öngörülürken bazı anketlerde ise ancak 2.nci turda kazanacağı öngörülmüştü.
Ata İttifakı adayı Dr. Sinan Ogan’ın milliyetçi oyların çok olduğu Kastamonu vb. Şehirlerden alacağı oy ve oranı çok merak ediliyor. Bakalım Kastamonu’da Sinan Ogan faktörü nasıl gelişecek?
“Rabbiniz size kendisinden başkasına kulluk etmemenizi ve anne babanıza karşı her zaman iyi davranmanızı emretti. Annen ya da baban yanında ihtiyarlarsa onlara ”Öf” bile deme! Onları azarlamak yerine onlara gönül okşayıcı sözler söyle.” buyurmuştur.
Anneler Günü, annelerimizi anmak, sevindirmek ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür. Anneler günü, anneleri onurlandıran ve sevindiren özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanmaktadır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.
29 Ekim 2022 Tarihinde lansmanı yapılan Türkiye'nin yerli otomobili TOGG şehir turları kapsamında Kastamonu, Taşköprü ve Tosya ilçelerinde vatandaşlarla buluştu. Kastamonu Valilik önünde gerçekleşen törende Vali Avni Çakır direksiyon başına geçti.
Her yıl, Mayıs ayının 10-16 tarihleri arasında kutlanan ve Birleşmiş Milletler'e üye olan 156 ülkede aynı tarihlerde başlayan Engelliler Haftası, farkındalığı artırmayı amaçlamaktadır.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 Mayıs 203 tarihli hava tahmin raporu yayımlandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı kapsamında İlimizde ’ki amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım programı Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın katılımı ile Merkez Spor Salonunda düzenlendi.
Ak Parti Kastamonu Milletvekili Adayı Avukat Halil Uluay Akvim Tv ‘de yayınlanan Gerçek Gündem programında duayen gazeteci yazar İzzet Sarı’nın hazırlayıp sunduğu programın canlı yayın konuğu oldu. Ak Parti 1.nci Milletvekili adayı Avukat Halil Uluay sorulan sorulara içtenlikle ve samimiyetle cevap verdi.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı enflasyon rakamlarının ardından, memur ve emekli maaş zamlarının dört aylık rakamı netleşti.
Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul mitinginin tarihi netleşti.
Motorin fiyatı yeni indirim ile düşüyor. İşte motorine indirim tarihi...
“Tarihi şuurumuzu gün yüzüne çıkarmak adına çalışmalar yapmalıyız”. Kastamonumuzun yetiştirdiği önemli devlet adamlarından, duayen siyasetçi ve eski İç İşleri Bakanı Murat Başesgioglu KAS-KON Genel merkezini ziyaret ederek gençlere öğütler verdi ve tecrübelerini anlattı.
Her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü Karayolu Trafik Güvenliği Günü, bugünü takip eden hafta ise Karayolu Trafik Haftası olarak kutlanmaktadır. Toplumumuzda trafik bilincinin yeterli düzeye gelmesi kurallara azami riayetle mümkün olacaktır. Hepimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeli ve kurallara uymayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Trafik konusunda ilimiz ve ülkemizde duyarlılığın...
1 Mayıs, Avustralya'daki işçilerin insani ve daha düzgün koşullarda çalışmak için verdikleri mücadeleler üzerine konu ve kabul edilmiş bir gündür. Emek ve Dayanışma Günü ismiyle kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı Türkiye’dw 2009 yılında beri resmi tatil olarak kabul edilmiştir.