enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Gündem

Kastamonu Derneklerin amiral gemisi, İstanbul, Ankara ve bir çok ilde yapılanması olan çok önemli bir Sivil Toplum Kuruluşu olmasına rağmen beklentileri blr türlü karşılayamıyor. Son zamanların en başarısız STK’sı olan Kasder’de kongre heyecanı yaşandı.
Kasderde gerçekleşen ve Divan Başkanlığını Ak Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk'ün yaptığı Kas-Der 21. Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığı Rahmi Sezer kazandı.
Obezite, hem dünya genelinde hem de Türkiye'de artarak büyüyen bir halk sağlığı sorunu olarak günümüzün en büyük mücadelelerinden biri haline gelmiştir. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, obezite aşırı yağ birikimiyle karakterize edilir ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. 22 Mayıs Avrupa Obezite Günü vesilesiyle, Reis Gıda obeziteyle mücadelede kritik bir rol oynayan bakliyatların...
Kastamonu'da meydana gelen kazada, motosiklet sürücüsü bir minibüsle çarpışarak yaşamını yitirdi.
19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir. Türk milleti, Birinci Dünya Savaşı sonrasında kötüleşen şartlar içinde kurtuluş çareleri ararken Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk ortaya çıkar ve Samsun'a ayak basarak bağımsızlık meşalemizi ateşler, milletimizin "Kurtuluş" yolunu açar.
19 Mayıs 1919 yılı ve tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından bir tarihtir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı bir tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda ülkemizde uzun yıllardır “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır.
En lezzetli pilavı yapmanın püf noktalarını öğrenin! Tane tane pilav yapmanın sırlarını keşfedin ve sofralarınıza lezzet katın.
Optisyenlik mesleği, görme sağlığını korumak için önemli bir rol oynar. Bu makalede, optisyenlik mesleğinin ne olduğu ve optisyenlerin neler yaptığı gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.
Dünya Çiftçiler Günü Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1984 yılından beri her yıl kutlanıyor. 14 Mayıs 1946 Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş tarihidir. Bu kuruluşun kısa adı İFAB' tır. Türkiye Ziraat Odaları Birliği bu kuruluşun üyesidir. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş günü olan 14 Mayıs...
Hermès'in varisi Nicolas Puech, 12 milyar dolarlık servetinin yarısını bahçıvanına bırakma kararı aldı. Bu beklenmedik adım, ailesini büyük ölçüde şaşırtırken, medyada geniş yankı uyandırdı.
22. Dönem Chp Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım, tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybetti.
Uçak bileti fiyatlarını etkileyen çeşitli unsurlar hakkında bilgi veren bir yazıdır. Uçuş tarihi ve saati, rezervasyon zamanı, lokasyon, bilet türü ve havayolu firması gibi faktörlerin bilet fiyatlarını nasıl etkilediği açıklanmaktadır.
30.04.2024 tarihli İçişleri Bakanlığı Onayı ile Kastamonu Hanönü İlçesine ataması yapılan İlçe Kaymakam vekili Abdulmelih Orhan, ilçedeki görevine başladı. Kastamonu Haber ekibimiz araştırdı.
“Rabbiniz size kendisinden başkasına kulluk etmemenizi ve anne babanıza karşı her zaman iyi davranmanızı emretti. Annen ya da baban yanında ihtiyarlarsa onlara ”Öf” bile deme! Onları azarlamak yerine onlara gönül okşayıcı sözler söyle.” buyurmuştur.
Anneler Günü, annelerimizi anmak, sevindirmek ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür. Anneler günü, anneleri onurlandıran ve sevindiren özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanmaktadır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.
Kediler, yaşamlarının büyük bir kısmını kendilerini temizleyerek geçirirler ve bu davranışlarının birçok sebebi vardır
Her yıl, Mayıs ayının 10-16 tarihleri arasında kutlanan ve Birleşmiş Milletler'e üye olan 156 ülkede aynı tarihlerde başlayan Engelliler Haftası, farkındalığı artırmayı amaçlamaktadır.