enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Gündem

  Kastamonu Güncel Yerel Gazete Manşetleri: Kastamonu merkezde günlük bir çok gazete çıkar ve yerel halk ile buluşup gündemi belirler. Hatta İnebolu, Taşköprü ve Tosya ilçelerinde de yerel gazeteler günlük ve haftalık olarak okuyucusuyla mutlaka buluşur. Kastamonu’da yerel medya halkın gözü kulağı ve aynı zamanda hafızasıdır.
  Havaların soğuması sonucu Karadeniz’de hamsi avında artış yaşanırken, Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde bir hafta önce 50-60 TL’den satılan hamsini fiyatı 30 TL’ye kadar geriledi.
  Brent petrol fiyatlarında dalgalanma devam ediyor. Motorine yeni bir zam yapıldı.
  İslam dünyası için büyük öneme sahip üç aylardan, Recep ayının ilk Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece idrak edilen Regaip Kandili, “rahmet ve bereket gecesi” olarak kabul ediliyor. Sözlükte, “kendisine rağbet edilen şey, bol ve değerli bağış” anlamına gelene regaip, hadis ve fıkıh literatüründe ise “bol sevap, mükafat, faziletli amel” anlamlarında...
  İsveç Stockholm Türkiye Büyükelçiliğimiz önünde Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçakça provokasyon nedeniyle ülkemizdeki STK’lar ve kurumlar haklı tepkilerini ortaya koymaya devam ediyorlar.
  Kastamonu İlimizin tanıtılmasında büyük bir öneme sahip olan ve açıldığı günden beri yoğun bir şekilde ziyaretçi alan Kent Müzesinin 1. Yıldönümü Basın Bilgilendirme Sunumu Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın katılımıyla Kent Müzesi Müdürü Dr. Murat Karasalihoğlu tarafından gerçekleştirildi.
  Kas-Der; Başta İstanbul, Ankara ve Bursa gibi önemli şehirlerde Kastamonuluların dernekçilikte amiral gemisi. İstanbul’da tüm Kastamonulara daha kolay ulaşmak için her ilçede bir şubesi var. Aslında çok güzel düşünülmüş bir yapısı var.
  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kastamonu programı kapsamında Taşköprü ilçesine ziyarette bulundu.
  Kastamonu Tosya ilçesinden vatani görevini yapmak için 15 Ekim 2022 tarihinde Askere uğurlanan Recep Aziz Körpin’den acı haber geldi.
  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem İmamoğlu CHP Genel Başkan Yardımcı Seyit Torun Kastamonu Belediye Caddesi ve Nasrullah Meydanı esnaf ziyaretinde bulundular.
  Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü ve KRONOSPAN Orman Ürünleri A.S. koordinesinde; Toplum Destekli Şube Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan, Hayata Renk Verelim 2023 Yerel Sosyal Sorumluluk Projesi tanıtım ve açılış programı Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın ev sahipliğinde Kastamonu Valiliğinde gerçekleştirildi.
  Bir kaç gün öncesinden zam geleceği dedikoduları dolaşan motorine, bugün itibari ile 1 lira 5 kuruş zam yapıldı.
  Benzine gece yarısından itibaren geçerli olma üzere 67 kuruş zam bekleniyor
  Kastamonu’nun Tosya ilçesinde meydana gelen traktör kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.
  Prof. Dr. Orhan Şen yarın İstanbul'da yağmur beklendiğini açıklarken, meteoroloji uzmanı Dilek Çalışkan da kar yağışı için tarih verdi.
  Giyim ve beyaz eşyada da fiyatlar sabitleniyor
  Taşköprü Postası'nın haberine göre Taşköprü girişinde direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü ağaçlık alana uçtu.
  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı YSK üyelerine hakaret davasında siyasi yasak ve hapis cezası çıkınca başlatılan “Demokrasi Nöbeti”ni Kastamonulular tuttu.
  Kastamonu Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan gazetecilerle yemekte bir araya geldi.
  Türkiye'de 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, "10 Ocak Çalışan gazeteciler günü" olarak değiştirilerek bugün çalışan gazeteciler günü ilan edilmiştir.
  Her yıl sonu açıklanan asgari ücret, emekli ve memur maaş zam oranları yıllık enflasyon oranlarına göre belirlenip açıklanıyor. Geçen yıl artan aşırı enflasyon; Temmuz ayında asgari ücret, emekli ve memur maaşlarına da artışı adeta zorunlu kılmıştı.
  Coğrafi İşaret Belgesi Alan Kastamonu Maroon Marinace Mermeri; Dünyanın her bölgesine hitap edebilen özel bir üründür. Maroon Marinace ağırlıklı olarak iç mekanlarda tercih edilmektedir. Ana taş olarak kullanılabilmekle beraber, dekor taşı olarak ta diğer taşlara uyum sağlamaktadır.
  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Ocak 2023 tarihli hava tahmin raporunda yurdun bazı bölümlerin yağışlı olacağını tahmin ediyor.
  Bir önceki MHP Kastamonu Taşköprü Kadın Kolları Başkanı Eczacı Gizem Memioglu evinde ölü bulundu.
  Kastamonu Anadolu Gençlik Derneği Kastamonu Şubesi Tosya Temsilciliğinin düzenlediği Mekke’nin Fethi Programı Tosya Müftülük konferans salonunda gerçekleştirildi.
  “Her yeni yıl; başarının, güzelliğin, mutluluğun ümit edildiği, kardeşlik ve dostluk bağlarımızın pekiştiği, daha rahat bir hayata ulaşma yolunda yeni isteklerimizin yeşerdiği bir yıldır. Acısıyla tatlısıyla ve hatıralarıyla 2022 yılını geride bırakırken, önümüzdeki 2023 yılının mutluluk, başarı içinde ve sağlıklı bir şekilde geçmesi için neler yapmamız gerektiğini düşünerek, zamanımızı, enerjimizi...
  Anılarıyla, zamlarıyla, acısıyla, tatlısıyla ve hikayeleriyle 365 günü yani bir yılı artık geride bırakıyoruz. 2023 yılı yeni umutlarla ve ümitlerle her dakika bize adım adım yaklaşıyor adeta yaklaşmakta olan. Yeni yıla hepimiz sevdiklerimiz, ailemiz, arkadaşlarımız ve de sevgilimiz ile birlikte Hoş geldin diyeceğiz.
  İstanbul'da doğalgaz fiyatına yüzde 12 indirim yapılacak
  Cumhurbaşkanlığında yapılan EYT zirvesi sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilikte Yaşa Takılanlarda herhangi bir yaş sınırı konulmayacağını açıkladı...
  Kandilli Rasathanesi, Kastamonu Tosya ilçesinde bugün 4.0 şiddetinde bir deprem meydana geldiğini açıkladı.