enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Siyaset

Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen, İstanbul-Beykoz’dan 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan aday adaylığını açıkladı.
Geçmişte legal olan, resmi olan, yasal olan bir derneğe veya bir çok derneğe üye olmak suç gibi gösterilmemelidir artık. İktidar tarafı yapınca Nasıl ADALET arıyorsak, MUHALEFET tarafı yapınca da 2HAKKANİYETLİ DAVRANMAK ARAMAK ZORUNDAYIZ!"
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden istifa eden Reşat Asrak, AK Parti İl Başkanlığına resmi başvurusunu yaparak Kastamonu Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partideki değişimin seçmen nezdinde olumlu bir atmosfer oluşturduğunu ifade etti. Yerel seçimlerdeki oy oranını artırmayı hedeflediklerini belirtti.
CHP’de 13 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu dönemi sona erdi. İkinci turda Özgür Özel 811, Kılıçdaroğlu 534 oy aldı. Böylelikle yeni genel başkan Özgür Özel oldu.
Saadet Partisi ve Gelecek Partisi TBMM’de grup kurunca, TBMM’nin açılmasıyla birlikte Saadet grubu adeta bir boksör gibi, sağdan, soldan, alttan, üstten kroşelerle iktidarı nefessiz bırakarak, nasıl iktidara muhalefet edileceğini göstermeye başladı. Özellikle Filistinde yaşananlara karşı tüm Türkiye’de gösterrdiği muhteşem duruş ve Gazze ziyareti Türkiye’deki suskun muhafazakarların(!) onurunu kurtarmış oldu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:"İsrail’in operasyonları durmazsa Gazze yutulacak. Vadedilmiş toprakların hedefinde Türk vatanı da vardır. Her ihtimal hesaba katılarak tetikte olmalıyız" diyerek Saadet Partisine tam destek vermiş oldu.
Fatih Portakal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partililerle gizli görüşmesini ağır sözler ile eleştirdi.
İktidar Partisi Ak Partinin bir STK veya Saadet Partisi gibi veya diğer muhalafet partileri gibi Filistin için miting düzenlemesi bazı tartışmaları beraberinde getirdi. “İktidar partisi miting düzenlemez, gereği neyse onu yapar” diyenler çok daha ağır basıyor. Çünkü iktidar demek karar alma ve uygulama makamı demektir. 50 Yıl önce buna benzer...
Kastamonu Üniveresitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Prof. Dr. Ömer Küçük, 19 Ekim 2023 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Kastamonu ilini temsil eden AK Parti Milletvekilleri Av. Halil Uluay ve Av. F. Serap Ekmekci'yi ziyaret etti.
Ak Parti her seçim öncesi seçim propagandasını mazlum İslam coğrafyalar üzerinden şekillendirip “Ak Parti Kazanırsa Gazze, Kudüs Filistin Kazanır” derdi. Eee Ak Parti 21 Yıldır seçim kazanıyor ama Gazze, Kudüs ve Filistin 21 yıldır hep kaybediyor. Neden acaba hiç düşünüp sorguluyor muyuz?
Saadet Partisi uzun süredir sahalarda görünmüyordu. Aslında ittifaklar uzun vade de iki partiye çok zarar verdi. Bu iki partinin içinde ayrışmalara ve sessizliğe sebep oldu. Peki bu iki parti hangisi ve neden ittifaklardan en çok zararı gördüler?
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP genel başkan adayı Özgür Özel'i destekleme sözü vererek, "Kazanman için elimden geleni yapacağım" dedi.
TBMM’de Temmuz ayında kurulan Saadet ve Gelecek Partisi grubu için düzenleme yapılması gerekiyordu. TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş söz vermesine rağmen bugüne kadar sözünde duramadı ve bu gerekli basit düzenlemeyi 3-4 aydır bir türlü yapamadı maalesef.!
15 günlüğüne Anne ve Babamın yanına tatile mi yoksa daha çok çalışmak için mi Kastamonu Taşköprü Hocaköyümüze gittim. Bazı günler Taşköprü ve Kastamonu’ya da gelerek yerel seçimlerin ve genel havanın nabzını öğrenmeye çalıştım. Daha önceki izlenimlerimi ve bu 15 günde oluşan duyumlarımı ve kulis bilgilerini aktarmaya...
CHP üyesi Ünal Karahasan, CHP içindeki Genel Başkanlık yarışında yer aldığını kamuoyuna duyurdu. Karahasan, Ankara'da düzenlediği bir basın toplantısıyla resmi olarak genel başkan adaylığını ilan etti.
Kastamonu Taşköprü Belediyesine İşkur üzerinden 20 işçi alımı yapılmış. Yapılmış yapılmasına ama bunlar torpille ve eş dost işe alınmış. Bakın şu işe siz ya.! Allah Allah! Nasıl olmuş böyle bir şey hayret ki hayret(!)
Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanlığının 14. Üncü Olağan kongresi gerçekleştirildi. Mevcut il başkanı Emre Şahin tekrardan güven tazeledi. MHP kongresini ve detayları duayen gazeteci İzzet Sarı kaleme aldı.