enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Siyaset

Son zamanlarda Türkiye'de siyasi atmosfer oldukça hareketli. Politikacılar ve parti liderleri gelecekteki seçimler için stratejilerini belirlemekte ve güçlerini artırmaya çalışmaktadır. Bu bağlamda, ana muhalefet partisi CHP'nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanıp kazanamayacağı tartışmalı bir konudur.
Allah (c.c) Bakara Suresi 216.ayette “Sizin hayır sandığınız şer, şer sandığınız şeyde hayır vardır. Allah(c.c.) bilir, siz bilmezsiniz.” buyuruyor. Bu ayeti hepimizin iyi düşünüp ve tefekkür etmesi gerekiyor.
1969’da Bağımsız milletvekili olarak meclise girdi. 5 Parti kurdu 4’ü kapatıldı. 28 Şubat’ı gördü ve yaşadı. Partileri kapatılırken ve 28 Şubat sürecinde Askerler çok etkin rol oynadı.
Seçim yasakları başladı. Ve bir seçim dönemini acısıyla tatlısıyla artık geride bıraktık. 14 Mayıs Pazar günü; Hem T.C. 13. ncü Cumhurbaşkanını ve TBMM’nin yeni dönem milletvekillerini seçmek için sandığa gideceğiz inşallah.
Allah (c.c) Kur'an-ı Kerim Bakara suresi 278 ve 279.ncu ayette şöyle buyuruyor; * Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve gerçekten iman etmiş iseniz faizden kalanı bırakın. * Bunu yapmazsanız Allah ve resulü tarafından size bir savaş açıldığını bilin. Eğer tövbe ederseniz, haksızlık etmemek ve haksızlığa uğramamak üzere anaparanız sizindir.
2018 Yılında yani bundan 5 yıl önce daha yerel seçimler yapılmamışken ani ve baskın bir kararla Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi yapılmıştı. Neden ani ce baskındı? İYİ Parti henüz kurulmuştu, gerekli örgütlenmeyi henüz başaramamıştı veya eksikleri vardı. Geriye sadece Chp ve Saadet Partisi vardı. Cumhur ittifakı ittifak yasasıyla Saadet ve Chp’nin...
14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için artık çember iyice daralıyor. Eskiden Seçim çalışmaları meydanlarda, sokaklarda ve çarşı pazarlarda yapılırdı. Artık digital dünyada yapılıyor…
14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine çok az zaman kaldı. Ramazan ayının bitmesiyle siyasetin nabzı ve mitingler daha çok artmaya başladı. Bu aradı araştırma şirketleri de ardı ardına anketler yayınlamaya başladılar. Bakalım 14 Mayısta İklim mi değişecek yoksa Aynı Tas Aynı Hamam devam mı edecek?
14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Genel seçimler dolayısıyla siyasi liderlerin ve milletvekili adaylarının seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu bugün seçim çalışmaları ve Karadeniz turu kapsamında Kastamonu'da hemşehrilerimize hitap edecek.
Ak Parti, kurulduğundan beri hatta daha kurulmadan bile Saadet Partisi ile tatlı-sert bir rekabet içinde… Erbakan hocamız hayatta iken de bu böyleydi, vefat ettikten sonra da bu böyle oldu. Tatlı - Sert dediğime bakmayın Ak Parti, Saadeti Partisini bitirmek, kendine yamamak, yaşatmamak ve üzerine beton dökmek için elinden ne geliyorsa...
1973 Yılında Erbakan ve Ecevit yani Chp ve Milli Selamet Partisi hükümet ortağı olunca, Türkiye baştan sona ağır sanayi hamleleri, Kıbrıs Barış Harekatı, İHL ve Kuran Kurslarının açılması ve hala unutulmayan o muhteşem hizmetlere bir bir imza atılmış. İşte o günlere dair yaşanmış efsane bir hikaye daha. Bakın “Milli Görüş...
Millet İttifakını oluşturan Altı Parti seçimlere sadece CHP ve İYİ Parti logosu altında giriyor. İnce hesapların yapıldığı aday listeleri 9 Nisan itibariyle YSK’na sunularak kesinlik kazanmış oldu.
Partiler Milletvekili aday listeleri için son hazırlıklarını tamamlarken, listeler YSK’ya teslime saatler kala kesşn listelerde belli olmaya başladı.
Katar Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Katar, Katar Alüminyumu, Kastamonu’dan dünyaya açılan bir marka haline getirmeyi başardı
1978 yılında Sinop’un Boyabat ilçesinde dünyaya geldi. Baba adı Ali, anne adı Sabiha'dır.  Kastamonu’da lise eğitimini tamamladıktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünü bitirdi.
Emin Çınar, 24. Dönemde MHP Kastamonu Milletvekili seçilerek TBMM’ne girdi. TBMM’de Çevre Komisyonu Üyeliği, Belçika ve Gabon Dostluk Grubu Yönetim Kurulu ve Sırbistan Dostluk Grubu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
Ak Parti 2003 Yılında “Eski Türkiye” diye tabir ettiği seçim kanunları ile yüzde 34.5 oy alarak tek başına iktidar olmuştu. Üçte iki çoğunluk 367 milletvekili idi, Ak Partinin 366 milletvekili vardı. Cumhurbaşkanı da Ahmet Nejdet Sezer idi..
Ak Parti Kastamonu milletvekili aday adaylığı başvurusuyla gündeme gelen Devlethan Yazımcı’nın kim olduğu ve ne iş yaptığı merak ediliyor. Peki Avukat Devlethan Yazımcı kimdir?
Erbakan Hocamız hayatta iken Fatih Erbakan, Numan Kurtulmuş ile yaşanan liste krizinde çok gündeme gelmişti. Numan bey, Saadet Partisini ele geçirmek için ve birilerine mesaj verebilmek adına Erbakan hocamızın çocuklarını ve bir kaç kişiyi listeye yazmayınca kriz çıkmıştı. Yapılan istişarelerde fayda vermeyince Numan bey ve ekibi partiden ayrılmışlar ve çok...
Ehven, kelime anlamı itibariyle, "daha hafif"; şer ise, hayrın karşıtı olup, "meşru olmayan her türlü iş" demektir. Terkip olarak da ehven-i şer, diğerlerine kıyasla zarar ve fenalık bakımından daha hafif olan kötülük anlamında kullanılır.
2003 Kasım ayından bu tarafa iktidar olan hatta tek başına hükümet olan Ak Parti bundan 5 yıl önce de büyük vaatlerle başkanlık sistemine geçmişti. Özelikle son 5 yıl maalesef zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu Cumhuriyet tarihinin en kötü ekonomi dönemi olarak dillendiriliyor.
1991 yılından yani 18 yaşından beri siyasetin içindeyim. Bu süreçte 30 yılı devirdik. Çok şeyler gördük, çok şeyler yaşadık. Geldiğimiz noktada verdiğim bazı kararlara veya yaptıklarıma pişmanlıklarım ve pişman olmadıklarım var. Yaş kemale erdikçe ve tecrübelendikçe geçmişte yaptıklarımız ve yapmadıklarımız film şeridi gibi gözümüzün önünden geçince sorgulama gereği duyabiliyoruz nedense..
Saadet Partimizin, Millet İttifakında yani Altılı masada yer almasına karşı gelen, itiraz eden büyüklerimiz ve kardeşlerimiz var. Özellikle de “eski Chp zihniyeti nedeniyle” sayın Kemal Kılıçdaroğlu beyin adaylığına karşı çıkanlar var. Elbette bu itirazların olması doğal ve tabidir. Hepimiz her konuda bazen aynı noktalarda buluşamayabiliriz, itiraz edebiliriz, karşı...
Saadet Partisi’nde buluşan Genel Başkanlar 4.5 saat süren toplantının ardından Cumhurbaşkanı adayının ismini açıkladılar.
Altılı masa Saadet Partisi ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantı nihayi açıklamanın 6 Mart tarihinde tekrar Saadet Partisi ev sahipliğinde yapılacak toplandıda açıklanacağı belirtildi.
Bu büyük depremde gösterdi ki bu milletin yardımlaşma duygusu gerçektende muhteşem… İşte bu duygu bize Kurtuluş savaşı kazandırdığı gibi büyük bir deprem felaketinde de maddi ve manevi yaraları sarmada destansı bir mücadele ortaya koymuş oldu.
Zannedersem 2008-09 yıllarıydı arkadaşlar toplanmıştık. Havadan sudan konuşurken konu Türkçe Olimpiyatlarına gelmişti. Normal olarak herkes övgüyle bahsediyordu. Ben çıkıp “Ya arkadaşlar Türkçe Olimpiyatların ne faydası var? Yani neye yarar? Allahın emri mi ki herkesin Türkçe konuşması? Bir afrikalı Türkçe konuşunca ne olmuş oluyor ki? Bunlar göz boyama ve boş işler”...
Büyük bir deprem, büyük bir yıkım, büyük acılar… Asrın felaketi 7.7 ve 7.5 ark arkaya iki KahramanMaraş depremi yaşadık. Onbinlerce yaralı, binlerce ölü ve binlerce binalar ya yıkıldı ya hasar gördü.
Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan deprem afeti sonrası başlatılan yardım kampanyasının toplanma merkezi olan Belediye Sosyal Market Vakfı’nda incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyelerinin de yer aldığı incelemenin ardından açıklama yapan...