enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ekonomi

TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) ve ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi), ekonomideki en önemli göstergelerden ikisidir. Hem TÜFE hem de ÜFE, fiyat seviyelerindeki değişiklikleri ölçmek için kullanılırlar. Ancak, bu iki endeks farklı sektörlerdeki fiyat değişikliklerini ölçerler ve farklı amaçlar için kullanılırlar.
Bilge Yılmaz'ın hayatı, akademik geçmişi ve siyasi kariyeri hakkında detaylı bilgi edinin! Bilge Yılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında?
TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre, mart ayında yıl sonu enflasyon beklentisi %44,19 iken nisan ayında %44,16'ya geriledi. Yıl sonu dolar/TL beklentisi ise 40,01 seviyesine çıktı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karadeniz’de ve illerde artık 2024 kurbanlık fiyatları belli olmaya başladı. Kastamonu, Sinop, Samsun, Çorum, Çankırı, Karabük, Zonguldak, Bolu’da Sığır, düve, inek, koyun, keçi canlı kilo ile karkas fiyatları belli olmaya başladı. Bu yıl fiyatlar yine can yakacak rakamlardan
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yönelik bayram ikramiyesinin dağıtılacağı tarihi duyurdu.
Kişinin yaşamı sona erdikten sonra geriye bıraktığı sorulardan biri de miras paylaşımı oluyor. Genellikle bankada biriktirilen para aile ve mirasçı olma hakkına sahip kişilere pek söylenmediği için vefat eden kişinin yakın çevresi bunu araştırma ihtiyacı hissedebiliyor.
15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası kapsamında, Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği tarafından düzenlenen Avrasya Kalite Ödülleri'nde bu yılın ödülleri sahiplerini buldu. Tüketici saygınlığını kazanmış, mal ve hizmet üretiminde kaliteye önem veren ve tüketici memnuniyetini gözeten markalar arasında yer alan Reis Gıda, kuru bakliyat sektöründe "Yılın Önerilen Markası" ödülüne layık görüldü. Reis Gıda...
Emlak vergisi, mülk sahibinin veya mülk hakkına sahip olan bireylerin ödemekle yükümlü olduğu vergi türüdür. Genellikle bu vergi yerel yönetim tarafından toplanır. Emlak vergisini ödemek için her yıl belirli bir dönemde belirlenen tutarı şahıslar ödemekle yükümlüdür. Peki bu ödemeler nasıl yapılır, nereden ödenir? İşte tüm sorular ve cevapları.
İngiltere merkezli dev banka HSBC, doların Türk lirası karşısındaki değerini tahminini revize etti. Bankanın analizine göre, TL'nin değer kaybı beklenenden daha hızlı gerçekleşiyor.
Toplumda kadınların gücü ve ilerlemesi sürdürülebilir bir geleceğin inşasında hayati önem taşıyor. Reis Gıda olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konularında okuyan, çalışan, üreten güçlü kadınlarımızın desteklenmesinin önemini vurgulamak istiyoruz. Kadınların liderlikleri, toplumları dönüştüren ve sürdürülebilir bir geleceğin temellerini atan bir güçtür.
SGK uzmanı Özgür Erdursun, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından yayınlanan verilerle ilgili açıklamalarda bulundu.
ENAG tarafından yapılan araştırma sonucu şubat ayı enflasyon oranları belli oldu.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Türkiye’de bulunan 200’ün üstündeki finansla amaçlı kurulmuş kurumların faaliyetlerini denetleyen ve düzenleyen bir kamu kurumudur. 1990 yıllarında bankacılık sektöründe yaşanılan kasvetli dönem sonrasında ülke ekonomisini refaha erdirmek amacıyla 2000 yılının 30 Ağustos tarihinde Ankara merkezli olarak kurulmuştur.
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), volatil hareketlerine devam ederken ve 52.000 dolarlık direnci kırmak için mücadele ederken bazı altcoin’ler çeşitli gelişmeler sebebiyle yükseliş yaşıyor. Peki, Polygon (MATIC) yükselişinin arkasındaki etken ne? Polygon (MATIC) Neden Yükseldi? BITCOINHABER.NET ve BH NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de ifade edildiği gibi...
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, sosyal medya platformlarında dolaşan 'Kredi kartına taksit kaldırıldı' iddiasının doğru olmadığı belirtildi.
Altın yatırımcılarını yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 0.25 ve 0.50 gram altın basımının yasaklandığı duyurulmuştu. Konuyla ilgili İslam Memiş önemli açıklamalarda bulundu.
Türkiye’de sabit fiyat uygulamasını başlatan ilk şirket olan Reis Gıda, enflasyonla mücadele kapsamında bu yıl da fiyatlarını dondurma kararı aldı. Pirinç ve Bakliyat sektörünün öncü kuruluşu, 20 Ocak tarihinde açıkladığı fiyat listesini, 11 Mart tarihinde başlayacak Ramazan Ayı sonuna kadar sabitlediğini açıkladı. Söz konusu kararla birlikte Reis, yaklaşık 80...
10 Şubat Dünya Bakliyat Günü'nde, birçok kültürde temel besin kaynağı olan baklagillerin beslenme, sağlık, iklim değişikliği ile mücadele ve tarım sektörünün güçlenmesinde oynadığı rol üzerinde duran Reis Gıda, yerli tohumların ve sürdürülebilir tarım projelerinin geleceğimizin gıda arz ve güvenliğine olan etkilerini vurguladı.