enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Tüm Yazarlar

3 Haziran 2023 22:45
28 Ekim 2016’da GÜBRETAŞ’ta vekaleten Genel Müdürlük görevini yürüten Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan İbrahim Yumaklı, Gübretaş Yönetim Kurulu’nun 5 Mayıs 2017 tarihinde KAP’ta açıklanan kararıyla Genel Müdürlük görevine asaleten atanmıştı. 28 Ekim 2016'dan buyana Gübretaş üst yönetimindeki görevlerinin...
3 Haziran 2023 22:52
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede içişleri bakanı olarak açıklanan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 5 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul Valisi olarak Milli Gazetemizi ziyaret etmişti. 2 gün sonra O ziyaret ve sayın Ali Yerlikaya hakkındaki izlenimlerimi yazmıştım. İşte o yazım..
11 Nisan 2022 06:53
Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerifinde... “Abdurrahman İbni Semüre! Kimseden yöneticilik görevi isteme! Zira bu görev sen istemeden verilirse, Allah yardımcın olur. Eğer sen istediğin için verilirse, Allah’dan yardım göremezsin.
28 Nisan 2023 12:42
Bizler için oldukça bilgilendirici, heyecanlandırıcı ve yorucu geçen Kastamonu tanıma gezimizin ikinci kısmı için amcazadelerimiz ile anlaştık. İki araba ile yaşadıkları Ankara’dan gelip Taşköprü’müzün çıkışında bizi bekleyecekler. Sabah 4-5 gibi buluşarak birlikte Sinop ilimize geçecek kahvaltı ve sabah yüzme işini...
5 Nisan 2023 00:09
Avukatlar topluma kendilerini kabul ettiremeyen meslek gurupları arasında birinci sırada gelir diye düşünüyorum. Toplumun kafasındaki avukatlık algısı ile Avukatların yaptığı iş, hizmet arasında ucurumlar olduğunu görüyoruz, maalesef bu uçurum kolay kolay kapanacak gibide durmuyor.
15 Nisan 2023 10:30
Kastamonu Çatalzeytin Hamidiye köyü bundan yüz yirmi beş yıl önce kurulmuş. ilk yerleşimciler buraya Batum ve Gürcistan'dan gelmişler. Dört mahalleden oluşan bu köy muhacir köyü olarak anılıp tanınıyor.
Ramazan geldi hoş geldi. Dinin tezahürüne şâhit olduk. Camiler insanlarla doldu taştı. İftar saatlerinde hareketlilik gözlerden kaçmadı. Fırınlarda iftar saatine az kala uzun pide kuyrukları oluştu. Sokaklarda ellerinde tuttukları mushaflarla mukabeleye giden namaz kıyafetinde kadınlar gözlendi. Bunların hepsi dinin tezahürüdür....
28 Mart 2023 22:02
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen büyük depremlerin ardından 11 ilde yaşanan büyük yıkım, Marmara bölgesinde ve İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmalarının önemini daha da artırdı. Peki yapılması gerekenler nelerdir?