enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sağlık

Sağlıklı uyku, vücudun dinlenmesi, iyileşmesi ve fonksiyonlarını düzgün bir şekilde yerine getirmesi için önemlidir. Yeterli ve kaliteli uyku, genel sağlık ve zindelik için temel bir unsurdur.
Sağlıklı beslenme, yaşam kalitemizi artıran önemli bir adımdır. Bu içerikte, sağlıklı beslenme için pratik öneriler bulabilirsiniz. Dengeli bir diyet, doğru porsiyon kontrolü, su tüketimi ve besin çeşitliliği gibi konulara yer verildi. Sağlıklı bir yaşam için ipuçları burada!
Burun ameliyatı burnun işlevlerini yerine getiremediği ya da etkilendiği zamanlarda ve kişinin yaşam kalitesini etkileyecek bir görünümde olduğu noktalarda yapılır.
EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing), yani Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi, psikolojik travma tedavisinde kullanılan etkin bir psikoterapi yaklaşımıdır.
Dişler, hem sağlık açısından hem de estetik açıdan önemli bir role sahiptir. Sağlıklı dişler, doğru beslenme, düzenli diş bakımı ve diş hekimi kontrolleri ile korunmalıdır.
Kolesterol seviyelerinin yüksek olması, kalp hastalığı riskini artırabilir ve damar tıkanıklığına yol açabilir. Sağlıklı kolesterol seviyelerinin korunması, kalp sağlığının ve genel sağlığın iyileştirilmesinde önemli bir faktördür.
Bebek bezi seçerken, bebeğin cilt sağlığı, konforu, emicilik özelliği ve sızdırmama kapasitesi gibi faktörlere dikkat etmek önemlidir. Ayrıca, bebeğin kilosuna ve hareketlilik seviyesine uygun olan bir bebek bezi tercih etmek, bebeğin rahatlığını ve güvenliğini sağlamada yardımcı olacaktır.
Stresle başa çıkma yollarıyla ilgili sağlıklı yaşam için öneriler sunan bu yazıda, fiziksel aktivite, nefes teknikleri, zaman yönetimi, sosyal destek ve sağlıklı beslenme gibi stratejilerin stresi azaltmada etkili olduğunu vurguluyoruz.
Hiç kaşlarınızda kuru, pul pul dökülmüş bir cilt gözlemlediniz ve cildinizin nemsiz olduğunu düşündünüz mü? Bir şeyi gözden kaçırıyor olabilirsiniz ve bu kaş kepeği olabilir. Evet doğru duydunuz, tıpkı saçlarınız ve saç deriniz gibi kaşlarınız da kepekten etkilenebilir.
Verimliliğe zarar verebilecek kesintiye dayalı bir kültürde yaşıyoruz. Çoğu zaman, elektronik cihazlardan gelen bildirimler yalnızca dikkat dağıtmaya katkıda bulunur. Dikkat eksikliği gidermek için ne yapmalı?
Bazı gıdaları tüketmek vücut yağında azalmaya neden olabilir. Kişi bu yağ yakıcı besinleri öğünlere eklediğinde zamanla yağ yakmada destek verebilir.
Öksürüğe ne iyi gelir? Doğal olarak öksürüğü ne keser? Gıcık ve öksürüğe ne iyi gelir?
Her gün bir kaşık zeytinyağı içersek ne olur? Aç karnına zeytinyağı içmek ne işe yarar? Zeytinyağı hangi hastalığa iyi gelir? What is the benefits of olive oil? Is a spoonful of olive oil a day good for you? What is the benefit of taking olive oil daily? Zeytinyağı ve limon...
İbni Sina tıbbın babası olarak bilinen İranlı Müslüman düşünür, doktor ve bilgindir. Kendisi Özbekistan'a bağlı olan Buhara yakınlarında bulunan Efşene köyünde 980 yılında dünyaya gelmiştir. 1037 yılında ise İranın Hamedan şehrinde vefat etmiştir. İbni Sina İslamın altın çağında yaşamış olan bilgin ve düşünürdür. Kendisi aynı zamanda tıp dışında astronomi...
Mide bulantısı yediden yetmişe herkesin başına gelebilen ve oldukça yaygın olan bir rahatsızlıktır. Kişilerin mide bölgesinde rahatsızlık verici bir süreç olarak ifade edilebilir. Aslında mide bulantısı bir problem olduğuna işaret eder. Peki, mide bulantısı nedir? Mide bulantısını ne iyi gelir?
Kanserde erken tanı ve tedavi yöntemlerinin önemine değinen İstanbul Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Umut Barbaros, kanserde en etkili yöntem olan sıcak kemoterapi hakkında detaylı bilgiler verdi. “Kanserde Umut Işığı, Sıcak Kemoterapi” ile mümkün…
Hazır kahvenin mideyi "tattığı" görüşü bir efsanedir ve şu ana kadar bilimsel verilerle desteklenmemiştir ve içerken bir kez daha düşünmelisiniz.
Peptik Ülser (Mide Ülseri) Nasıl Tedavi Edilir? İşte uzman görüşüne göre mide ülseri veya peptik ülser dengeli bir diyet ile kolayca tedavi edilebilir.
İslam dini sağlığın korunmasını esas almıştır. İslam'ın emir ve yasakları, matematik ve eşyanın tabiatıyla uyum içerisindedir Zinayı yasaklayan Ayet-i Celilede bunu açık bir biçimde görüyoruz. Ayette "Zina yapmayın" yerine "zinaya yaklaşmayın" buyurularak eşyanın tabiatı (İnsan’ın fıtratı) gözetilip zinaya giden yollar tıkanmıştır. Hasta olmadan önce sağlığımızın kıymetini bilin" Hadis-i şerifi Resulullah efendimizin (s.a.v.)...
Zeytin ağaçları, Akdeniz Havzası'nın yanı sıra Güney Amerika, Güney Afrika, Hindistan, Çin, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yetiştirilmektedir. Çeşitli çeşitlerdeki zeytinler, Akdeniz yemeklerinin ana maddesi ve Türkiye, İspanya, İtalya, Yunanistan ve Fas için önemli bir ihracat ürünüdür. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en yaygın zeytinler yeşil ve siyahtır, ancak...
İnsanlarda saç dökülmesi genellikle genetik faktörlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bunun yanında boya kullanımları, yanlış bakım uygulamaları da saç dökülmesine neden olan faktörler arasında yer almaktadır.
Soğan, Allium cinsine aittir ve sarımsak, arpacık soğanı ve pırasa ile yakından ilişkilidir. Çoğu insan yılda yaklaşık 20 kilo bu keskin sebzeyi çiğ, pişmiş, salamura edilmiş veya toz haline getirilmiş olarak tüketir. Sarı, kırmızı, beyaz, mor, İspanyol ve Vidalia soğanları dahil olmak üzere birçok soğan çeşidi vardır.
Topuk dikeni, topuk kemiğiniz ve kemeriniz arasında uzanan, kalsiyum birikintisi adı verilen kemik benzeri bir büyüme tarafından oluşturulan bir ayak rahatsızlığıdır.
Günlük rutininize ekleyebileceğiniz 5 basit rutin...
Motivasyon eksikliği, birey olarak zaman zaman herkesin yaşayabileceği bir duygudur.
Maydanoz, önemli sağlık yararları sağlayabilen birçok vitamin, mineral ve antioksidan içerir. Özellikle zengin bir K vitamini kaynağıdır. Maydanoz, yaygın olarak yetiştirilen çiçekli bir bitkidir. Türkiye, Amerika, Avrupa ve Orta Doğu mutfağında yaygındır.
Kızartma, yiyeceklerin çabuk pişmesi ve çıtır çıtır bir dokuya sahip olması nedeniyle çok popüler bir pişirme yöntemidir. Ancak sağlığa oldukça zararlıdır. İşte nedenleri.
Salatalığın besleyici faydaları, sağlıklı beslenme için idealdir çünkü bu düşük kalorili sebzeler birçok değerli besinler içerir.
Diyetinizde tuz tüketimini azaltmak sağlığınızı iyileştirebilir ancak beklemediğiniz bazı etkileri de olabilir.
Kekik (Thymus vulgaris) kendine has kokusu olan bir bitkidir. Çiçekler, yapraklar ve yağ, gıdaları tatlandırmak ve lezzet almak için yaygın olarak kullanılır. Kekik aynı zamanda ilaç sektörünün vazgeçilmez bitki türlerindendir. Kekiğin insan sağlığına faydaları inanılmazdır.