enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sağlık

2 aya yakındır atama yapılmayan Kastamonuİl Sağlık Müdürü nihayet belli oldu. Yaklaşık iki yıldır Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekimlik görevini yürüten Dr. Çağdaş Derdiyok Kastamonu İl Sağlık Müdürü oldu.
Kastamonu'nun İl Sağlık Müdürü bir kaç gün önce belli oldu. Yaklaşık iki yıldır Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekimlik görevini yürüten Dr. Çağdaş Derdiyok Kastamonu İl Sağlık Müdürü oldu. Kastamonu’da sağlık ve randevu sisteminin işleyişi hakkında yaklaşık 2 ay önce bir yazı hazırlamıştım, belirli nedenlerden dolayı yayınlamamıştım. Hem yeni İl...
Cilt bakımınızı optimal tutmak için düzenli olarak yüz temizliği yapın ve cildinizi nemlendirici ürünlerle destekleyerek güneş koruması kullanmaya özen gösterin. Doğru ürünleri seçmek ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmek, cildinizin genç ve canlı görünmesine katkı sağlar.
Uyuyamıyor musunuz? Uykuya dalmakta veya gece uykuda kalmakta zorluk çekiyorsanız, bu insomnia belirtisi olabilir. İnsomnia veya uykusuzluk, sağlığınıza büyük zarar verebilir. Ama telaş etmeyin. Sizlere uykusuzluğu nasıl yeneceğiniz ve uykusuz gecelere nasıl son vereceğinizin ipuçlarını vereceğiz. 
Tükenmişlik, modern yaşamın getirdiği yoğun stres, baskı ve sürekli değişen koşulların bir sonucu olarak ortaya çıkan duygusal, zihinsel ve fiziksel bir yorgunluk durumunu ifade eder.
Grip, özellikle kış aylarında yaşanılan sıcak ve soğuk ortam değişimleri yüzünden burnu, boğazı ve bazen akciğerleri etkileyebilen viral bir enfeksiyondur.
Ceviz, kıvrımlı görünümüyle beyine benzetilen ve çok lezzetli olan bir yiyecektir. İşin komik yanı, araştırmaların düzenli olarak ceviz tüketmenin beyin fonksiyonlarını iyileştirdiğini kanıtlamasıdır. Yani, benzetildiği organa gerçekten fayda sağlar ceviz.
Kışın grip olmamak için neler yapmalıyız? Grip olmaya başladım ne yapmalıyım? Grip kapmamak için ne yapmalı? Sık sık grip oluyorum ne yapmalıyım? Sık sık grip oluyorum ne yapmalıyım? Sürekli grip olmak hangi vitamin eksikliği? Sürekli grip olmak neyin habercisi? Kastamonu Haber ekibimizden İsmail demir sizler için araştırıp yazdı.
Diş hassasiyetini gidermek için ne yapmalı? Diş hassasiyeti iyileşir mi? Diş neden hassasiyet yapar?
Kireçlenme Nedir? Kireçlenme Neden Olur? Kireçlenme Belirtileri Nelerdir? Kireçlenme neden meydana gelir?
Metabolizmanızı canlandırarak enerji seviyenizi artırmak istiyorsanız, biber, yeşil çay gibi doğal besinleri diyetinize ekleyin. Sağlıklı yaşam için metabolizma dostu besinlerle enerjik günler sizi bekliyor.
Kırışıklıklar, yaşlanmanın doğal bir süreci olarak kabul edilse de, pek çok faktörün etkisi altında ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Bu yazıda, kırışıklıkların neden oluştuğunu ve bu süreçte etkili olan faktörleri inceleyeceğiz.
Sabahları uykulu hissetmek, uyku kalitesi, uyku düzeni ve yaşam tarzıyla yakından ilişkilidir. Her gün uyanıldığında, bazen hala yorgun hissetmenin nedenleri karmaşık olabilir. Bu durum, uykusuzluk, kötü bir gece uykusu veya yanlış bir uyku rutini gibi faktörlerden kaynaklanabilir. Peki, sabahları daha enerjik ve dinç uyanmanın sırları nelerdir?
Söğüt ağacının kabuğu olan söğüt kabuğu, yüzyıllardır ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Söğüt kabuğundan yapılan ilacın etken maddesine salisin adı verilir. Bazı insanlar, özellikle kronik baş ağrısı veya sırt ağrısı yaşayanlar, aspirine alternatif olarak söğüt kabuğu kullanırlar. Bazı ürünlerde kilo vermeye yardımcı olmak için söğüt kabuğu da kullanılır.
Ultrason yoluyla vücudun içerisindeki kan akışını görselleştiren renkli doppler, birçok farklı alan ve hastalık tanısında kullanılmaktadır.
Check up paketlerinin içeriği, sağlık kuruluşu veya sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından belirlenen standartlara göre değişebilir.
Bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal yollarla uygulanabilecek etkili yöntemler! Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve stresten uzaklaşma ile bağışıklığınızı destekleyin.
Sağlıklı ve enerjik bir yaşam tarzı benimsemek için ihtiyacınız olan ipuçları burada! Dengeli beslenme, düzenli egzersiz, yeterli uyku ve stresten kaçınma gibi önerilere göz atın. Dinç ve enerjik bir hayata adım atın!