enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sağlık

Yemek sonrası oluşan şişkinlik, pek çok kişinin günlük yaşamını etkileyen rahatsız edici bir durumdur. Bu makalede, yemek sonrası şişkinliğin nedenlerini ve bu durumdan kaçınmak için etkili stratejileri bulabilirsiniz.
Herkese merhabalar ben Zeynep. Bugün size günlük hayatımızı neredeyse her alanında bulunan bazılarımızın üstesinden gelebildiği, bazılarımızın ise hayatını çok etkileyen bir durumdan bahsedeceğim: Stres.
Samsun, Eskişehir ve çevre illerden gelerek Kastamonu’da rezum yani buhar tedavisi ile şifa bulan prostat hastaları memleketlerine sevinçle döndüler.
Kan basıncı ölçümü ve portakal suyunun tansiyon üzerindeki etkileri hakkında bilgi edinin. Sağlık için önemli olan kan basıncının doğru ölçümü ve sağlıklı yaşam için portakal suyunun rolü.
Yemek sonrası uyku hali neden oluşur? Bu makalede, yemek sonrası uykuyla ilgili bilimsel açıklamaları ve bu durumu önlemek için önerileri bulabilirsiniz.
Doğanın cömert bir armağanı olan kuşburnu, insan sağlığını çeşitli yönlerden destekleyen güçlü bir içeriğe sahiptir. Peki, kuşburnunun sağladığı faydalar nelerdir ve hangi sorunlara iyi gelir? İşte bu konuda merak edilenler...
Yorgunsun ama uyuyamıyorsun yada içinde bir sıkıntı var gibi mi uykun mu bölünüyor veya uyumakta çok mu zorlanıyorsun zaman mı alıyor? Bunun için farlı ülkelerde farklı yöntemler var. Kastamonu haber ekibi olarak bu yazıyı sizler için derledik
Nisan ayının gelmesiyle bahar kendisini hissettirmeye başlar. Soğuk havalar geride kalır, yerini serin, zaman zaman da ılık, güzel havalar alır. Tabiatta canlılık başlar. Bütün canlılar yeni bir hayata başlamanın hazırlı­ğı İçindedir. Tabiat kışlık beyaz elbiselerini çıkarır, yerine yeşil elbiseler gi­yer.
Safra kesesi ameliyatı, tıp literatüründe kolesistektomi olarak adlandırılan bir cerrahi prosedürdür. Safra kesesi, sindirim sisteminin bir parçası olarak safra depolayan ve sindirime yardımcı olan bir organdır. Ancak, bazı durumlarda safra kesesinde taşlar oluşabilir veya safra kesesindeki problemler başka sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu durumda, safra kesesi ameliyatı gerekebilir. Safra Kesesi...
Vertigo, sık karşılaşılan bir sorun olan baş dönmesi veya baş dönmesi hissi olarak tanımlanır.
Öksürük, pek çok kişinin sık sık karşılaştığı bir semptomdur ve doğal yöntemlerle hafifletilebilir. Peki, öksürüğe iyi gelecek doğal çözümler nelerdir? İşte bu konuda merak edilenler...
Mide şişkinliği, sindirim sisteminde aşırı gaz üretimi veya sindirim sistemi kaslarının düzensiz hareketlerinden kaynaklanan, genellikle yemeklerden sonra ortaya çıkan bir sorundur.
Sosyal çevre, bireylerin gelişim süreçlerini doğrudan etkileyen başlıca faktörler arasında yer alır. İçerisinde bulunulan çevrenin niteliği; kişilerin ruhsal durumları, düşünce biçimleri, davranış örüntüleri ve eğitim düzeyleri üzerinde oldukça belirleyicidir. İnsanın sosyal bir varlık olmasından ötürü çevresinden etkilenmemek gibi bir lüksü yoktur.
Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek ve fiziksel fitness hedeflerine ulaşmak, pek çok kişinin öncelikleri arasında yer alıyor.
Açelya, “fundagiller” ailesinin en meşhur üyesinden biridir. Kuzey Amerika kıtası ile Asya toprakları bu çiçeğin anavatanı olup bu çiçek genellikle akarsu ve bataklık çevrelerinde yaşamaktadır. Japonya, açelya çiçeği yetiştiriciliği konusunda bir numaralı ülkedir.
Artık Ramazan Ayı başladı. Ramazan ayında ilginç soruların yanısıra sağlıklı beslenme konusu da en çok merak edilenler arasında…
Keçi sütünün sindirim kolaylığı, yüksek besin değeri ve bağışıklık sistemi desteği gibi sağlık üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Bu yazıda, keçi sütünün sağlığa olan faydaları detaylı bir şekilde incelenmektedir.
Bel fıtığı, günümüzde sıkça rastlanan rahatsızlardan biridir. Omurgalar da oluşan ağrılar ile kendini belli etmeye başlayan bu rahatsızlık, bacalar ve ayaklara doğru şiddetli ağrılara neden olmaktadır. Genel olarak bel bölgesinde meydana gelen ve omurgaların arasındaki disklerin zamanla yırtılarak sinirlere baskı uygulamasıdır.