enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Sağlık

  Karbonhidrat açısından zengin gıda maddelerini aşırı yemek, vücudunuz üzerinde zararlı sağlık etkilerine sahip olabilir.
  Herkesin kilo vermek için kendine göre nedenleri vardır; ancak hızlı kilo verme çabaları geri tepebilir.
  Ziyad b. Ebi Hind anlatıyor: Peygamber Efendimize kuru üzüm gönderdi, bunun üzerine şöyle buyurdu: “Kuru üzüm ne güzel yiyecektir. O sinirleri sağlamlaştırır, hastalıkları giderir, kızgınlığı sakinleştirir, ağız kokusunu güzelleştirir, balgamı keser, benzi hoş eyler.”
  Reflü asit, safra ve mukustan oluşan mide salgılarının yemek borusu veya ağıza kadar yer değiştirmesidir.
  Metabolizmanızı artırmanın birçok farklı yolu vardır.
  İl ve ilçelerde veya da beldelerde bir Eczane açmak yasaya göre nasıl açılır? Tosya ilçe sınırları içindeki nüfusa göre en az üç bin beş yüz kişiye bir eczane düşecek şekilde ayarlanmaktadır.
  B12 vitamini, kırmızı kan hücresi üretimi, sağlıklı sinir dokusu ve beyin fonksiyonu için gereklidir.
  Eczaneler; Yüzlerce ilacın yapıldığı ve satıldığı yer olarak tanımlanmaktadır. Eczane kelimesi Arapça 'Ecza' ve Farsça 'hane' kelimelerinin birleşiminden doğmuş ve zamanla halk arasında eczane olarak kısalmıştır.
  Bazen doğru şampuanı kullanmadığımız için farkında olmadan saçlarımıza zarar veririz. Doğru şampuan saçınıza uygun olmalı ve doğru nem ve beslenme dengesini sağlamalıdır.
  Baş ağrısına katlanmak acı verici, yorucu bir deneyim olabilir ve tekrarlayan baş ağrıları yaşamınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. İyi haber şu ki, genellikle ilaçlar ve tetikleyici kaçınma veya yaşam tarzı değişiklikleri gibi davranışsal terapilerin bir kombinasyonu yoluyla tedavi edilebilirler.
  Çilek favori bir yaz meyvesidir. Tatlı meyveler, yoğurttan tatlılara ve hatta salatalara kadar her şeyde bulunur. Çoğu düşük glisemik bir meyvedir ve bu da onları glikoz seviyelerini kontrol etmek veya azaltmak isteyen insanlar için lezzetli bir seçenek haline getirir.
  Dün akşam ilaç almak için saat 21:00 civarı Bağcılar’da bulunan 5 nöbetçi eczaneden birine gittim. Eczaneye yaklaştıkça dışarısındaki kalabalık gözüme çarpmaya başladı. İçerisi büyük bir eczaneydi 40-50 kişi içeride çift sıra olmuştu. Bizde sıraya dışarıdan başladık. Zincir market gibi 3 -4 vezne vardı ve yarım saatte sıra gelebildi. Girerken sıra...
  Ne kadar sağlıklı atıştırmalık yerseniz yiyin veya ne sıklıkla egzersiz yaparsanız yapın, birçok insan konu sağlıklı beslenmeye geldiğinde aynı hataları yapıyor.
  Stres dediğimiz zaman genellikle aklımızda canlanan şey; bizleri fiziki ve mental olarak aşırı şekilde yoran, rutin akışımızı engelleyen ve tabi ki de istenmeyen zararlı bir durum olduğudur. Aslında tam olarak öyle değil diyerek başlangıç yapmış olalım. Evet belirli durumlarda bizleri fazlasıyla yorup rutin akışımızdan alıkoyabilir ancak, stresin canlının tabiatında olan bir...
  Kaç yaşında olursanız olun hareket etmeye devam etmek önemlidir. Egzersiz vücudunuzu ve beyninizi sağlıklı tutar.
  Su, insan vücudunun temel bileşenlerinden biri olmasına rağmen, fazlası fayda sağlamaz. Vücutta çok fazla su, diğer şeylerin yanı sıra, vücut ağırlığının artmasının yanı sıra üst ve alt uzuvlarda estetik olmayan şişliklerin oluşmasına yardımcı olur. Vücutta gereksiz yere biriken sıvılar nasıl atılır? Bu sorunla başa çıkmanın güvenli yolları var mı?
  Soğuyan havalar baş göstermesi ile birlikte ülkemizde Kış Mevsimi etkileri görülmeye başladı. Öğrencilik yıllarımızın ilk günlerinden beri Aralık ayının son günlerini Kış Mevsiminin başlangıcı olarak öğrensekte, soğuk havalar ve hastalıklar etkileri arttırmaya başlayınca bizler için de Kış gelmiş oluyor. Sıcak havanın etkisinin yitirmesi ile birlikte havaların soğumasına eşlik eden birde maalesef hastalık diye bir...
  Kalp krizinin klasik semptomları arasında göğüs ağrısı, nefes darlığı ve artan kaygı yer alır, ancak bazı insanlar farklı semptomlar yaşayabilir. Kalp krizi, acil tıbbi müdahale gerektiren yaşamı tehdit eden bir acil durumdur.
  Çam çırasını çoğumuz bilmese de Anadolunun vazgeçilmezlerindendir. Bir çok alanda kullanılmaktadır. Sobayı veya ocağı tutuşturmak içinde dezenfektan olarak ta suyunu kaynatıp şifa bulmak içinde...
  Selülit, cilt yüzeyinin hemen altında biriken yağ birikintilerini cepler halinde toplar. Bu, cildin çukurlu veya topaklı bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. En sık görülen alanlar kalça, uyluk ve kalça çevresidir.
  Sivilce neden olur? Sivilce için 5 doğal çözüm bu yazıda...
  Uzman Diyetisyen Elif Melek Avcıdursun, yeme alışkanlığını sağlıklı besinlerle birleştirerek hastalıkların önüne geçmeyi hedeflemektedir. Hangi besinlerden uzak durulmalı, hangi besinleri nasıl tüketmeli hepsini ayrıntılarıyla haberimizde açıkladı.
  Kestane Balı deyince akla gelen illerin başında Kastamonu gelir. Kastamonu Doğanyurt ilçesinde festivalleri bile düzenlenene Kestane Balı'nın faydalarını ve nasıl kullanılması gerektiğini sizler için derledik. 
  Çoğumuz sigaranın genel sağlığımız için zararlı olduğunun farkındayız. Sigara, diğer ilgili sorunların yanı sıra ağız kokusuna, diş renginin değişmesine, diş eti hastalığına yol açabilir. İşte sigarayla ilişkili ağız ve diş sağlığı riskleri hakkında bilmeniz gerekenler.
  Ağız hijyeni rejiminizi geliştirirken, çürük ve diş eti hastalığı olasılığını azaltmak için günde bir kez diş ipi kullanmak önemlidir.
  Stres iştahı nasıl etkiler? İşte bazılarımızın stresli durumlara tepki olarak daha fazla veya daha az yemek yemesinin nedeni budur.
  Kolesterol nedir? Kolesterol, vücudunuza birçok yönden yardımcı olan bir maddedir. Hücre zarlarınızın yapı taşıdır. Ayrıca vücudunuzun safra, hormon ve D vitamini oluşturmasına da yardımcı olur. Kolesterole ihtiyacınız vardır. Ancak kanınızda çok fazla olması kalp hastalığı riskinizi artırabilir. Kolesterolün işlevi nedir? Kolesterolün vücudunuzda birçok önemli işlevi vardır. Bunlar şunları içerir: Hücre zarlarınızın...
  Kalp sağlığı, belirli yiyecekleri yemekten, belirli egzersizleri yapmaktan veya takviye almaktan daha fazlasıdır.
  Sağlığınız içn hemen bugün yapabileceğiniz 10 alışkanlık bu yazıda...