enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Teknoloji

Kastamonu'da öğrenim gören öğrencilerin bilim kültürünü artırmak ve proje bazlı çalışmalarını desteklemek için 2023-2024 eğitim öğretim yılında da TÜBİTAK programlarında ve TEKNOFEST yarışmalarında her okul düzeyinde yüksek başvuru oranlarına ulaşıldı.
Uçakların uçuş prensipleri ve uçma süreci hakkında bilgi veren özgün bir içeriktir. Uçakların aerodinamik yapısı, kanatların işlevi, motorların rolü ve uçuş prensipleri açıklanmaktadır.
Chery Tiggo4 Pro'nun fiyatı açıklanır açıklanmaz, SUV segmentinde beklenmedik bir sürpriz yarattı. C segmenti SUV'ların birçok özelliğini bünyesinde barındırmasına rağmen, B segmentinde satılacak olması, Tiggo4 Pro'nun otomobil pazarında büyük bir etki yaratacağını gösteriyor.
Erasmus+ Gençlik Katılımı Faaliyeti (KA154-YOU) faaliyeti kapsamında Kastamonu Üniversitesi akademisyenlerinden Öğr. Gör. Berkan Güngör’ün yürütücülüğünü yaptığı “İklim Vizyonu: Geleceğe Yönelik Politikalar” isimli proje Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından azami 53.524,00 Avro hibe ile desteklenmeye hak kazandı.
Instagram Story Kapak Fotoğrafı Nasıl Yapılır?, Instagram Bir Hikayede Çoklu Fotoğraf Nasıl Yapılır?, En Etkili Instagram Reklamı Nasıl Verilir?, Instagrama Kapak Fotoğrafı Nasıl Eklenir?, Detaylar yazımızda…
Yapay zeka günümüzde önüne geçilemez bir hal almaya başlarken bir takım yanlış görüşün aksine yararlı kullanımları ve burada alınacak doğru pozisyonlar doğru zaman ve metodlar kullanılırsa çok faydalı birer araca dönüşebilir.
Kuantum bilgisayarlar, günümüz bilgi işleme alanında devrim niteliğinde bir gelişme vaat eden, geleneksel bilgisayarların sınırlarını zorlayan yeni bir teknolojidir. Klasik bilgisayarların temelinde bulunan bitlerin yerine kuantum bitleri ya da kısaca kubitlerin kullanıldığı kuantum bilgisayarlar, paralel hesaplamalar ve belirli algoritmik problemleri olağanüstü hızlarda çözebilme potansiyeli taşırlar.
Windows 10'da ekran görüntüsü alma işlemi adım adım anlatılır. Giriş, gelişme ve sonuç kısımları, doğal ve okunabilir bir dilde yazılmıştır. SEO uyumlu içerikle Google'ın indexini artırmak için optimize edilmiştir.
YouTube kanalınızın izlenme ve abone sayısını arttırmak için etkili yöntemler hakkında bilgi alın. Giriş, gelişme ve sonuç bölümleriyle, YouTube'da başarıya ulaşmanın anahtarlarını keşfedin.
Aracınızın kilitlenme önleyici fren sistemi (ABS), fren yaptığınızda lastiklerin kilitlenmesini önleyerek yolda güvende kalmanıza yardımcı olur. Gösterge panelinizde ABS ışığının yandığını fark ederseniz, bu, sensöre bir şeyin müdahale ettiği anlamına gelir. Değiştirilmesi gerekebilse de, sadece temizlenmesi gerekmesi de mümkündür; bu, evde kolayca yapabileceğiniz bir şeydir.
Bilgisayarın hızlı açılması için ne yapmalı Windows 11? Windows 11 performans ayarları nerede? Windows 11Gelişmiş Sistem Ayarları Nasıl Açılır? Windows 11'de yaşanan yavaş çalışma sorunlarına çözüm bulmak için doğru yerdesiniz! Bu içerikte, bilgisayarınızın performansını artırmak için kolay ve etkili 7 yöntemi bulacaksınız. Windows 11'i hızlandırın ve bilgisayarınızı daha verimli hale getirin.
Eski bir Ford Model T'nin motorunun, 2023 Ford Fusion'ın motoruyla pek çok ortak noktası var. Ancak ilk araba motorlarını çalıştıran aynı temel prensipler bugün hala kullanılıyor olsa da, modern araba motorları günümüz sürücülerinin güç ve verimlilik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gelişti. Peki eski ve modern araba motorları arasında ne gibi farklılıklar...
Yerli ve milli üretim olan savaş uçağı KAAN, ilk uçuşunu gerçekleştirdi. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, KAAN'ın yerli motorla donatılarak uçacağını duyurdu.
Geri görüş kamerası, geriye bakmanıza gerek kalmadan aracınızın arkasında ne olduğunu görmenizi sağlar. Cihaz birçok yeni araba modelinde standart olarak gelse de, eğer aracınızla birlikte gelmediyse, aracınıza bir arka görüş kamerası ekleyebilirsiniz.
Serpantin kayışı nedir diye soranlar olacağını düşünerek, ilk önce bu soruya cevap vermiş olalım. Serpantin kayışı; Triger kayışı motor valflerinin zamanlamasını kontrol ederken, serpantin kayışı hidrolik direksiyon, alternatör ve klima gibi otomobilin çeşitli bileşenlerini kontrol eder. Serpantin kayış, tahrik kayışı olarak da bilinir.
YouTube'da önerilen videolara çıkmanın püf noktalarını öğrenin! Yüksek kaliteli içerikler oluşturun, anahtar kelimeleri doğru bir şekilde kullanın ve izleyicilerinizle etkileşimde kalın. YouTube'un algoritmasını anlayın ve stratejilerinizi buna göre ayarlayın.
Çoğu bina yapısında kare ve dikdörtgen pencereler görmeye alışkınız. Şimdi uçakları ve jetleri düşünün . Onların penceresi her zaman yuvarlak. Peki neden?
2024 Yılına girerken A’dan Z’ye gelen zamlar milyonların kullandığı GSM Cep telefon faturalarını da etkilemiş durumda. Her ay yükselen cep faturaları vatandaşları başka çareler aramaya yönlendiriyor.