enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Eğitim

Paragraf sorularını başarıyla çözebilmek için bu püf noktalarını uygulayarak, paragrafı anlama, soruyu doğru anlama ve cevaplama sürecini takip edebilirsiniz. Bu yöntemlerle sorulara daha etkili ve doğru cevaplar verebilirsiniz.
Matematik, birçok öğrenci için zorlu bir konu olabilir, ancak doğru yaklaşım ve yöntemlerle daha kolay hale getirilebilir. Bu içerikte, matematik çalışırken dikkat edilmesi gereken stratejiler, problem çözme teknikleri, pratik yapma önemi ve motivasyonun rolü gibi konular incelenecektir.
Kastamonu Üniversitesi 2022 Patent Effect Türkiye Patent Raporuna göre tüm üniversiteler arasında Eklemeli İmalat Teknolojileri kategorisi altında 3 patent başvurusu ile üçüncü sırada, Tarım kategorisinde 13 patent başvurusu ile altıncı sırada yer aldı.
Kastamonu Üniversite Senato Salonunda 2 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen basın toplantısında Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, basın mensuplarına çeşitli konularda, yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili geniş açıklamalarda bulundu. Tamamlanmış ve halen devam eden çalışmaları eğitim-öğretim, kurumsallaşma, araştırma-geliştirme, uluslararasılaşma, toplumsal katkı ve ihtisaslaşma, TTO ve Teknokent ve fiziki...
Milli egemenliğimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin kurtuluş zaferi olan TBMM'nin kuruluşu ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı törenlerle kutlanıyor. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehit ve gazilerimizi ve tüm kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyoruz.
Özgüven dediğimiz olgu en temelde kişinin kendine inanması ve güvenmesi demektir. Tabii ki kişinin aslında kendine güvenmesi dediğimiz olgu da kişinin kendini sevmesiyle ilgili olan bir durum olduğu için. Bu noktada gördüğünüz üzere her şeyi birbiriyle bağlantılı psikolojide öncelikle kişinin kendine değer vermesi gerekiyor.
Günümüzde birçok lisans ve ön lisans mezunu KPSS’ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) girip yüksek puan alarak istedikleri kadroya yerleşmek için çalışmaktadır. Devlet memuru olmak için önemli bir şart olan KPSS puanı ne kadar yüksek olursa aday için o kadar avantaj sağlamaktadır. Peki, KPSS’de nasıl yüksek puan alınır ve bunun için...
2006 yılında kurulan Kastamonu Üniversitesi kurulduğu günden bu yana bünyesindeki 14 Fakülte, 3 Enstitü, 2 Yüksekokul ve 13 Meslek Yüksekokulu ile yükseköğretim alanında değer üretmeye ve son yıllarda hem Türkiye’de hem de Uluslarararası arenada büyümeye devam ediyor.
Kastamonu Üniversitesi öğrencileri tarafından Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında hazırladığı 58 projenin daha kabul edilmesiyle birlikte son 1.5 yılda toplamda 327 proje desteklenmeye hak kazandı.
Gusül, lügatta yıkamak, yıkanmak manasına gelir. Dini terim olarak ise gusül; cünüp olan kimsenin tam anlamıyla temizlenebilmesi için, bütün vücudunu iğne ucu kadar bile kuru yer kalmaksızın yıkamasıdır. Guslün bir adı da boy abdestidir. Dinimiz cünüplükten sonra, hayız ve nifas müddeti bittikten sonra, gusletmeyi/temizlenmeyi farz kılmıştır. Bunu yapmayanlar madden ve...
İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolasıyla Kastamonu mülki amirleri birer mesaj yayınladılar.
Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Anayasa Hukuku Profesörü Hemşehrimiz Necmi Yüzbaşıoğlu Kimdir? Hukuk alanında isim yapmış ve çok tanınan Necmi Yüzbaşıoğlu ile merak edilenleri sizler için araştırdık.
Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; 2019 Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Kastamonu Üniversitesi rektörü olarak atandı. Kastamonu Üniversitesi Prof. Ahmet Hamdi Topal rektörlüğünde her geçen gün başarısına başarı katarak ve de büyüyerek Ülkemizin önemli Üniversiteler arasında yerini almaya...
Kastamonu Üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği dönem toplantısı Kastamonu Üniversite Senato Salonu’nda gerçekleştirildi.
Konfor alanı, kişinin kendini en rahat ve en güvende hissettiği, sınırlarını belirli ölçülerle kendi oluşturduğu, içinde kaldığı sürece gelişemediği ve ilginçtir ki bu duvarlardan çıkmamayı da genelde kendi tercih ettiği enteresan bir boyuttur. Peki bir insan nasıl olurda kısıtlı dahi olsa kendi belirlemiş olduğu sınırların içerisinde kaldıkça gelişimini devam ettiremez?...
Hikaye Çok ilginç… Kastamonu Taşköprü Boşnak köy ve Armutlu’ dan iki fakir gencin yokluklara rağmen inanılmaz başarı hikayesi.. Okudukça insanı duygusallaştıran ve bir o kadar da düşündüren bir hayat hikayesi.
Kişinin sınav sonucunda elde edeceğini düşündüğü akademik başarısızlığı genelleyerek bunu kişiliğinin başarısızlığı olarak algılamasından kaynaklanan, dolayısıyla öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili bir biçimde kullanılmasını engelleyen ve başarının düşmesine yol açan yoğun kaygı durumudur.
Titizlikle hazırlanmış bir özgeçmiş bazen size bir iş sağlayabilir ve görüşme aşamasına ulaşma şansınızı her zaman artırır.
Dünya her zamankinden daha fazla bağlantılı hale geldikçe, yeni bir dil öğrenmenin çekiciliği açıktır. İster iş ister eğlence için, uluslararası düzeyde iletişim kurabilmek birçok fayda sağlayabilir. İşte yabancı dil öğrenirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli ipuçları; • Her gün çalışma için düzenli saatler ayarlayın Günün belirli bir zamanı vardır, en açık olduğunuz...
Abdurrahman Paşa Lisesi, Anadolu’nun ilk lisesi olarak tarihe kayıt düşmüştür. Okulun Kurucusu Abdurrahman Nurettin Paşa, Kastamonu İlinde Valilik yaptığı 8 yıl 9 aylık süre içersin de sayılmayacak kadar çok eser bırakmıştır. Abdurrahman Paşa Lisesi o eserlerden en önemlisidir.
Çalışmak için motivasyonunuz olmadığını düşünüyorsanız, bu yazıya hoş geldiniz. Hemen hemen her insan bu sorunu zaman zaman yaşar.
1 Kasım 1928'de TBMM'nin kabul ettiği Türk Harfleri Hakkındaki Kanun ile Harf devrimi gerçekleşti.Türk tarihinde ilk defa bir okuma yazma seferberliği başlatıldı. Bakanlar Kurulu, Atatürk'e 11 Kasım 1928'de "Millet Mekteplerinin Başöğretmeni" unvanını verdi. Bu unvan, 24 Kasım'da, Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmileşti. Atatürk'ün Başöğretmen sıfatını aldığı 24...
Bir süre ilkokul öğretmeni olarak çalışan Mümtaz Yaman; lise öğretmenliği ve Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi müdürlüğü yaptı.
Motivasyon gelir ve gider. Çalışmak için motivasyonunuzu nasıl artırabileceğinizi ve sürdürebileceğinizi öğrenin.
İster inanın ister inanmayın, bilimsel araştırmalar sakız çiğnemenin ders performansınızı artırabileceğini gösteriyor, en azından doğru zamanda yaptığınız sürece!
Kastamonu Üniversitemiz 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un iştirakleri ve yoğun bir katılımla Merkez Kütüphane Sezai Karakoç Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
Kastamonu Üniversitesi de aralarında bulunduğu altı üniversite ile Filipinler’de bulunan yedi üniversite arasında "YÖK Türkiye-Filipinler Üniversiteler Forumu 2022" kapsamında 19 Eylül 2022 tarihinde akademik iş birliği protokolü imzalandı.
Kastamonu Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı (MERLAB) Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Gıda Sektörü ve Gıda Analizleri Çalıştayı’ 13 Eylül 2022 tarihinde Kastamonu Teknokent Binası Ilgaz Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
 Kastamonu Azdavay ilçesinde KaymakamŞeyma Nur Kaygusuz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Cengiz Bahçacıoğlu, İl Millî Eğitim Şube Müdürlerimizden Cemalettin İpek, Azdavay İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Barış Tepecik ve kurum yöneticileri, köy muhtarları ile Çocukören köyü sakinlerinin katıldığı açılış programı tertip edildi.
2021-2022 eğitim ve öğretim yılı artık başlıyor. Her şeyimiz olan çocuklarımızın okullarına kavuşma zamanı geldi çattı. Hasret bitti. Okullar, sınıflar ve okul bahçeleri artık çocukların sesi, gülücükleri ve yaramazlıkları ile tekrar çınlayacak.