enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Eğitim

  Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; 2019 Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Kastamonu Üniversitesi rektörü olarak atandı. Kastamonu Üniversitesi Prof. Ahmet Hamdi Topal rektörlüğünde her geçen gün başarısına başarı katarak ve de büyüyerek Ülkemizin önemli Üniversiteler arasında yerini almaya...
  Kastamonu Üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği dönem toplantısı Kastamonu Üniversite Senato Salonu’nda gerçekleştirildi.
  Konfor alanı, kişinin kendini en rahat ve en güvende hissettiği, sınırlarını belirli ölçülerle kendi oluşturduğu, içinde kaldığı sürece gelişemediği ve ilginçtir ki bu duvarlardan çıkmamayı da genelde kendi tercih ettiği enteresan bir boyuttur. Peki bir insan nasıl olurda kısıtlı dahi olsa kendi belirlemiş olduğu sınırların içerisinde kaldıkça gelişimini devam ettiremez?...
  Hikaye Çok ilginç… Kastamonu Taşköprü Boşnak köy ve Armutlu’ dan iki fakir gencin yokluklara rağmen inanılmaz başarı hikayesi.. Okudukça insanı duygusallaştıran ve bir o kadar da düşündüren bir hayat hikayesi.
  Kişinin sınav sonucunda elde edeceğini düşündüğü akademik başarısızlığı genelleyerek bunu kişiliğinin başarısızlığı olarak algılamasından kaynaklanan, dolayısıyla öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili bir biçimde kullanılmasını engelleyen ve başarının düşmesine yol açan yoğun kaygı durumudur.
  Titizlikle hazırlanmış bir özgeçmiş bazen size bir iş sağlayabilir ve görüşme aşamasına ulaşma şansınızı her zaman artırır.
  Dünya her zamankinden daha fazla bağlantılı hale geldikçe, yeni bir dil öğrenmenin çekiciliği açıktır. İster iş ister eğlence için, uluslararası düzeyde iletişim kurabilmek birçok fayda sağlayabilir. İşte yabancı dil öğrenirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli ipuçları; • Her gün çalışma için düzenli saatler ayarlayın Günün belirli bir zamanı vardır, en açık olduğunuz...
  Abdurrahman Paşa Lisesi, Anadolu’nun ilk lisesi olarak tarihe kayıt düşmüştür. Okulun Kurucusu Abdurrahman Nurettin Paşa, Kastamonu İlinde Valilik yaptığı 8 yıl 9 aylık süre içersin de sayılmayacak kadar çok eser bırakmıştır. Abdurrahman Paşa Lisesi o eserlerden en önemlisidir.
  Çalışmak için motivasyonunuz olmadığını düşünüyorsanız, bu yazıya hoş geldiniz. Hemen hemen her insan bu sorunu zaman zaman yaşar.
  1 Kasım 1928'de TBMM'nin kabul ettiği Türk Harfleri Hakkındaki Kanun ile Harf devrimi gerçekleşti.Türk tarihinde ilk defa bir okuma yazma seferberliği başlatıldı. Bakanlar Kurulu, Atatürk'e 11 Kasım 1928'de "Millet Mekteplerinin Başöğretmeni" unvanını verdi. Bu unvan, 24 Kasım'da, Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmileşti. Atatürk'ün Başöğretmen sıfatını aldığı 24...
  Bir süre ilkokul öğretmeni olarak çalışan Mümtaz Yaman; lise öğretmenliği ve Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi müdürlüğü yaptı.
  Motivasyon gelir ve gider. Çalışmak için motivasyonunuzu nasıl artırabileceğinizi ve sürdürebileceğinizi öğrenin.
  İster inanın ister inanmayın, bilimsel araştırmalar sakız çiğnemenin ders performansınızı artırabileceğini gösteriyor, en azından doğru zamanda yaptığınız sürece!
  Kastamonu Üniversitemiz 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un iştirakleri ve yoğun bir katılımla Merkez Kütüphane Sezai Karakoç Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
  Kastamonu Üniversitesi de aralarında bulunduğu altı üniversite ile Filipinler’de bulunan yedi üniversite arasında "YÖK Türkiye-Filipinler Üniversiteler Forumu 2022" kapsamında 19 Eylül 2022 tarihinde akademik iş birliği protokolü imzalandı.
  Kastamonu Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı (MERLAB) Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Gıda Sektörü ve Gıda Analizleri Çalıştayı’ 13 Eylül 2022 tarihinde Kastamonu Teknokent Binası Ilgaz Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
   Kastamonu Azdavay ilçesinde KaymakamŞeyma Nur Kaygusuz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Cengiz Bahçacıoğlu, İl Millî Eğitim Şube Müdürlerimizden Cemalettin İpek, Azdavay İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Barış Tepecik ve kurum yöneticileri, köy muhtarları ile Çocukören köyü sakinlerinin katıldığı açılış programı tertip edildi.
  2021-2022 eğitim ve öğretim yılı artık başlıyor. Her şeyimiz olan çocuklarımızın okullarına kavuşma zamanı geldi çattı. Hasret bitti. Okullar, sınıflar ve okul bahçeleri artık çocukların sesi, gülücükleri ve yaramazlıkları ile tekrar çınlayacak.
  Kastamonu Abana Kaymakam Salih Ağar Başkanlığında 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi
  Kastamonu Üniversitesi, 2022 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) yerleştirme sonuçlarına göre programları yüzde 97,5 doluluk oranına ulaşarak en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer aldı.
  Başarının ilk düşmanı tembelliktir. Tembelliğin üstesinden de iradeyle gelinebilir. Başarının diğer düşmanlarından biri de kötü arkadaştır. İyiliksever, dürüst ve çalışkan arkadaşlar seçilmesi gerekir çünkü bu vasıflara sahip bireyler diğer iyi özellikleri de taşıyacaktır. Diğer düşman da kötü örneklerdir.
  Haziran ayında gerçekleşen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanması ile birlikte milyonlarca öğrenci tercih yapmak için gün sayıyor.
  Kitle iletişim araçları gittikçe yaygınlaşıyor, yaygınlaştıkça da aile üzerinde etkileri artıyor. Arttıkça da aile içerisinde problemler meydana geliyor.
  2015 Yılından beri Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Cengiz Bahçacıoğlu uzun yıllar öğretmenlik ve okul müdürlüğü yaptı.
  Sınavlarda bir yanlış dört doğruyu götürüyor. Peki hayatta yaptığımız bir yanlış kaç doğrumuzu hatta kaç doğrularımızı götürüyor sizce? Sınıf Öğretmeninden çok anlamlı hayat dersi…
  Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ilahiyat fakültesi mezuniyet töreninde onuncu yıl marşı söylenmesi konu edildi. Söz konusu marşın çalınmasında, ilgili fakültenin yönetiminin hiçbir dahlinin ve tesirinin olmadığı biliniyor. Konuyu, herhangi bir fakülte ismi zikretmeden “umûmî pencereden” ele almak lazım.
  ÜAK 254. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın başkanlığında İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde Fuat Sezgin Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
  Fiziksel ya da psikolojik olarak her hangi bir kişi veya nesneye zarar veren her türlü davranış saldırganlık olarak tanımlanabilir. Bu tanıma göre de saldırganlığın içerisinde şiddet davranışlarının da barındığını söyleyebiliriz. Peki Saldırganlık ve Şiddet Ailede Yıkıcı İzler Bırakır
  Her yıl haberlerde seyrettiğimiz, okuduğumuz ve duyduğumuz “Üniversite sınavına yetişemedi, hüngür hüngür ağladı, polis motoru ile son anda yetiştirdi vb” haberlerine bu kez az kalsın biz konu olacaktık son anda paçayı yırttık....Bakın nasıl yırtık?
  Eğitim; insanı değerli kılan, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Ülkelerin gücü iyi eğitime sahip, nitelikli insan gücünden gelir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, millî ve manevi değerlerimizi eğitimle aktarabiliriz. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır.