enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Eğitim

Uluslararası Göç Derneği (UGDER) tarafından yürütülen Erasmus KA154 Politika Reformuna Destek kapsamında "Gençliğin Gözüyle Uluslararası Öğrenci Olmak" projesinin üçüncü etkinliği olan Uluslararası Öğrenci Olmak Kastamonu Çalıştayı 27-29 Kasım 2023 tarihleri arasında Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Kastamonu Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle “Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılında Eğitim Öğretim” paneli düzenlendi. Üniversitenin Merkez Kütüphane Sezai Karakoç Salonu’nda gerçekleşen panele akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi.
1 Kasım 1928'de TBMM'nin kabul ettiği Türk Harfleri Hakkındaki Kanun ile Harf devrimi gerçekleşti.Türk tarihinde ilk defa bir okuma yazma seferberliği başlatıldı. Bakanlar Kurulu, Atatürk'e 11 Kasım 1928'de "Millet Mekteplerinin Başöğretmeni" unvanını verdi. Bu unvan, 24 Kasım'da, Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmileşti. Atatürk'ün Başöğretmen sıfatını aldığı 24...
Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım ile Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Avcı ve dernek üyelerinden oluşan heyet, tarihinde kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı makamında ziyaret etti. 
Kastamonu Üniversitesi’nde Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ın konuşmacı olarak katıldığı “Hoca Ahmet Yesevi’den Şeyh Şaban-ı Veliye Türk Dünyası” isimli konferans gerçekleştirildi.
Kastamonu Üniversitesi öğretim üyeleri, ABD’nin Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer alarak, önemli bir başarıya imza attı.
Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında ihtisaslaşan Kastamonu Üniversitesi, bu alanda hazırlanan projelerine bir yenisi daha ekledi ve TUBİTAK'tan geçer not aldı. Bu önemli projenin detaylarını Kastamonu Haber ekibimiz sizler için araştırdı..
Kastamonu Haber ekibi olarak; Bugün başlayan Eğitim ve öğretim yılında tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarılı ve sağlıklı bir eğitim-öğretim yılı dileriz.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm liseleri ilgilendiren yeni bir mevzuat yayınlandı. Bakanlık tarafından yayınlananan mevzuatın detaylarını Kastamonu Haber ekibimiz araştırdı.
Kastamonu Üniversitesi Deney Hayvanları Araştırma ve Uygulama Ünitesi Çalışma İzni ve Ruhsatını Aldı. Toplamda 12 çalışma odası, 1 cerrahi ve anestezi odası, 1 sterilizasyon odası, 2 depo, 3 kafes yıkama ve kurutma odası ile personel dinlenme ve yönetim odalarını içeren 600 m2’lik alana sahip laboratuvar, araştırmacıların hizmetine sunulmuştu
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunları, bireylerin psikolojik, akademik ve sosyal gelişimine yön vererek, okullardan iş dünyasına geniş bir yelpazede olumlu etkiler yaratma fırsatı bulurlar.
Linkedin profilinizi nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz? İşte size 10 tavsiye: Profil fotoğrafınızı güncelleyin, başlığınızı optimize edin, özetinizi yazın ve daha fazlası…
Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahcacıoğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezine görevlendirilmesiyle boşalan milli Eğitim müdürlüğüne Karabük’ü eğitim alanında Türkiye sıralamasında ilk 10’a girmesinde büyük katkısı olan ve 23 Şubat 2018 tarihinden bu yana Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Hasan Gümüş’ün atandığı belirtildi
Sürücü kursları, sürücü adaylarına gerekli olan teorik ve pratik eğitimleri sunan kurumlardır.
KYK yurt başvurusu nasıl kayıt yapılır? KYK Yurt Başvurusu için ne gerekli? KYK yurduna nasıl başvurulur 2023? KYK Yurt Başvurusu e devletten yapılır mı? KYK yurt başvurusu nasıl kayıt yapılır? KYK Yurt Başvurusu için ne gerekli? KYK yurduna nasıl başvurulur 2023? KYK Yurt Başvurusu e devletten yapılır mı?2023 KYK yurt...
Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; 2019 Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Kastamonu Üniversitesi rektörü olarak atandı. Kastamonu Üniversitesi Prof. Ahmet Hamdi Topal rektörlüğünde her geçen gün başarısına başarı katarak ve de büyüyerek Ülkemizin önemli Üniversiteler arasında yerini almaya...
1 Ağustos 2023 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla resmi gazetede yayınlanan kararnameyle, içlerinde Kastamonu Üniversitesinin olduğu 20 Üniversiteye rektör atadı.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nda Kastamonu Hüma Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinden Zeynep Sude Uzan, TYT ek puanlı yerleştirme de Türkiye birincisi oldu.