enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Yaşam

  Rüyada görülen irili ufaklı balkabağı farklı anlamlar verir. Bu rüyanın çeşitli olası sonuçları hakkında daha fazla şey öğrenmeye çalışmanız yardımcı olacaktır. Pek çok insan balkabağını ve balkabağından yapılan tatlı ve keklerini sever ve bu da her an etkileyici bir meyve haline gelir.
  Rüyada koyun görmek, çok fazla eleştiri alsanız bile, hayatın olduğu gibi olduğu konusunda rahat hissetmeyi sembolize eder. Bu rüya kendinden memnuniyetsizliği ifade ediyor. Hayatı sizi mutlu edecek şekilde takip etmeli, başkalarından gelen kötü eleştirilere fazla kulak asmamayı öğrenmelisiniz.
  Ferhat ile Şirin, Leyla ile Mecnun, Aslı ile Kerem vb. aşıkların hikayesi her zaman insanları dertlendirir, duygulandırır ve hüzünledirmiştir.
  Nöbet dizisinde oynayan Caner Topçu şimdi de Engin Altan Düzyatan’ın başrol oynadığı Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinde İlyas Reis’i oynadı. Bekar olan Caner Topçu, 1997 İstanbul doğumlu, Samandıra EML'de okumaktadır.
  Kastamonu Taşköprü Kirazcık köyünden Yaşayan tarih Yunus hoca geçmiş yılları aydınlatmaya devam ediyor. Dördüncü bölümde Askerlik, düğün, başlık parası ve Hayvan alışverişlerine kadar aklımıza gelen tüm soruları sormaya çalıştık
  Sınırlar için, insanın kendi ülkesini belirleyen alanlar diyebiliriz. Yönetimlerin nasıl ki kanunlarının geçerli olacağı bir sınır alanı var ve bu sınırların içerisinde yönetimsel kanun ve ideolojilerini yürütebiliyorlarsa, kişinin kendi için oluşturacağı sınırlarda belirlemiş olduğu düzeyde kendi kanunlarını ve kendi ideolojilerini yaşayıp yaşatabildiği bir alandır.
  Kastamonu Taşköprü Kirazcık köyünde 1934 yılında doğan Yunus Hocamız ile geçmişi konuşmaya ve de öğrenmeye devam ediyoruz. Yunus hoca ile söyleşimizin üçüncü bölümünde çok ilginç detaylar var…
  Bu meşhur Kastamonu türküsüne birçok hikaye var. Eskiden Kastamonu’da tüm köylüler tarafından tarlada, dağda, odunda Tosya Çeltik tarlalarının sürülmesinde mandalar ilk sırada gelirdi. “Manda Yuva Yapmış Söğüt dalına” türküsüde Kastamonu yöresine ait çok meşhur ve hikayesi çok merak edilen bir türküdür.
  Köylere ve geçmişe özlem her geçen gün artarak devam ediyor. Özellikle köylerin bir bir boşalması hepimizi derinden yaralıyor. Derin yaralar açıldıkça da hasretimiz bir kat daha artmış oluyor.
  Yunus Hoca; Kastamonu Taşköprü Kirazcık köyünden. Çocukluğumuzda Yunus hoca olarak tanımıştık. Bilinen Yaşı 90 civarında. Yunus Hoca ile eski köy anılarını ve hikayelerini konuştuk…
  Çocukluğumuz köyde geçti. Bizim ailenin (Selimgil) özellikle annemin Hopdelidon bağımlılığı vardı. Bilgiye ulaşmak neredeyse imkansızdı. Haberler Radyo ve İstanbul’dan gelenlerden duyabildiğimiz ve de anlayabildiğimiz kadardı. O zamanlar Google amcamız yoktu, ya İstanbul’dan gelecek diye gözetlediğimiz Hakkı amca ya da her hangi bir emmimiz vardı.
  Bir kaç sene önce Kurban Bayramı sonraki Cuma namazını Çiftlik pazaryerinde kılmıştık. Hocaköyü İlkokulunu bitirdikten sonra bir yıl yatılı olarak okuduğum Çiftlik Kuran Kursu bana çocukluğumu yani Çiftlik Pazar yerini ve daha kimleri hatırlattı bir bilseniz…
  Vali Avni Çakır; 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığı Kastamonu Valiliği görevine 17.06.2020 tarihinde başladı.
  Uzun yıllar Bağcılar İski şubesinde önemli görevler yapan ve daha sonra İstanbul Tes-İş Sendikası 2 nolu şubede Genel Sekreter olarak görevini sürdüren, Kastamonu derneklerinin önemli isimlerinden olan Çetin Duman kimdir sizler için araştırdık.
  Ağır Misafir adlı eseriyle, 2008 yılında, Türkiye Yazarlar Birliği  tarafından “Yılın Şairi” seçilen Tenekeci, Aynı yıl, “Yılın Yazarı” ödülüne  de layık görüldü.  2020 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden almıştır.
  Eskiden köy okullarının ve öğretmenin yeri bambaşkaydı. 7 yaşına geldiğimizde başlayan okul serüveni 12 yaşında biter, sonrası Öğretmen veya Köy İmamının tavsiyesine göre şekillenir ona göre okur veya okumazdık.
  Cumhurbaşkanlığı Kaymakamlar kararnamesi ile tayini çıkan Kaymakam Mehmet Sert'in yerine Kaymakam vekili olarak 20 Ağustos tarihinde Ayşegül Yıldırım atandı
  2011 yılında iş dünyası ve Kastamonu’nun önde gelenlerinin talebi üzerine KASİAD (Kastamonulu Sanayici ve İşadamları Derneği) Genel Başkanlığına seçilen Ayhan Aslan, bu alanda İş dünyasıyla birçok faaliyetlerde bulundu.
  1982 yılında Tuğgeneral, 1986 yılında Tümgeneral, 1990 yılında Korgeneral, 1994 yılında Orgeneralliğe yükseldi. Tuğgeneral rütbesi ile Bonn Silahlı Kuvvetleri Ataşeliği ve 3 ncü Zırhlı Tugay Komutanlığı, Tümgeneral rütbesi ile 2 nci Piyade Tümen Komutanlığı  ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Başkanlığı yaptı
  Inception, Terminator 2 ve The Matrix gibi büyük hitlerle IMDb'nin tüm zamanların en iyi aksiyon filmleri listesine hangi filmler girdi?
  Pazartesi sabahı. Alarm çalar. O anda nasıl motive edileceğini biliyor musun ? Gözlerinizi açtığınızda aklınıza gelen ilk düşünce nedir?
  1938 yılında Taşköprü Hocaköyü'nde doğdu. Annesi Arife babası Hasan... Dile kolay 57 yıldır Ayşe Öz hanımla evli ve iki erkek iki kız ve altı torun sahibi...
  Ormanların vazgeçilmez ağaçlarından biri olan çınar ağaçları, geniş ve uzun boyları ile bilinmektedir. Yaprakları avuç içi büyüklüğünde ve parçalı bir şekildedir. Kastamonu Bozkurt ilçesinde bulunan çınar ağaçları ve bunların içinde öne çıkan Beyazıd Çınar ağacı…
  Uzun yıllardır yayıncılık yapan Muharrem Kaşıtoğlu'nun edebiyat dergilerinde öykü ve şiirleri yayınlanmıştır. Çeşitli internet site ve gazetelerinde köşe yazarlığına devam etmekte olan Kaşıtoğlu bir dönem Beykoz Belediye Başkan yardımcılığı da yaptı
  İster iş yerinde önemli bir sunum yapıyor olun, ister bir kalabalığa bir konuşma yapıyor olun veya bir iş görüşmesi için bir işe alım müdürü ile görüşüyor olun, iyi bir diksiyona sahip olmak, hedef kitlenizle bağlantı kurma yeteneğinizi geliştirebilir.
  Yıl 1945… Karaköy’deki çelik ticarethanesinde bir “Hikaye” başladı. Çünkü Kastamonulu hemşehrimiz hayırsever işadamı Mehmet Rüştü Çolakoğlu, demir çelik ticaretinin temellerini burada atmaya başladı. 1950’lerin sonlarına doğru, İstanbul Sütlüce’de Çolakoğlu’nun ilk çelik haddehanesi üretime geçti bile... Hammadde olarak önemi her geçen gün artan çelik kütük ihtiyacını karşılamak için daha da büyüyen...
  Kaymakamımız Taha Genç göreve başladı. 12.08.2022 tarihli Bakanlık Onayı ile Kastamonu İhsangazi Kaymakamlık görevine atanan Kaymakam Taha GENÇ 24.08.2022 tarihinde İlçedeki görevine başladı.
  Uzun yıllardır Köyümüzden ve çevre köylerinden ölüm, düğün, mevlid, nikah vb.binlerce mesaj attım. Çoğu köylümüz artık senden mesaj gelince korkmaya başladık demeye başladılar. İşte bu hisdi bende Muhtar Şinasi Baltacıoğlu’nun ölümünde hissettim. Peki Muhtar Şinasi Baltacıoğlu nasıl biriydi?
  Suda boğulan kişi karaya çıkarıldıktan sonra en önemli ve ilk yapılacak iş, 112 acil yardım çağrısında bulunmaktır. Diğer kurtarıcı müdahaleler, çağrıdan sonra yapılmalıdır. Müdahale sırasında olay yerinde profesyonel ekiplerin olmaları hayati önem arz etmektedir
  Doğanyurt'ta acı olay yaşandı. Domuzlardan korumak için elektrikli çit kurulan bahçenin çite dokunan 77 yaşındaki kadın hayatını kaybetti.