enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yaşam

Ahilik nedir kısa bilgi? Osmanlı'da ahilik ne demek? Ahilik ne amaçla kullanılır? Ahiliğin ana felsefesi nedir? Ahilik kavramı nedir? Ahilik nedir ve önemi? Ahilik ne demek Diyanet? Ahilik kimdir? Kastamonu Haber ekibimiz araştırdı.
İnebolu Kaymakamlığı, İnebolu Tarım ve İlçe Orman Müdürlüğü, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İnebolu Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde İnebolu ilçesinde Üretken Kadın Güçlü Kadın İnebolu Ahşap Sera Projesi için protokol Kastamonu Valililğinde imzalandı.
Kastamonu kuzeyden Küre (İsfendiyar) Dağları, güneyden Ilgaz Dağı ile çevrelenmiş olduğundan, kış mevsiminde bol kar almaktadır. Gerek arazi özellikleri, gerek bol kar yağışı almasından dolayı kış turizmi için çok rağbet görmektedir.
Osman Topal; Yıllardır Milli Görüş Partileri Refah, Fazilet ve Saadet Partilerinde hizmet eden, onca teklif gelmesine rağmen makam ve mevki için davasını terk etmeye meyil bile etmeyen Eyüp Sultan ilçesinin çok sevilen ve tanınmış simalarından ‘Osman Topal’ artık unutulmayacak.
İş yaşamında başarılı olmak için bilmemiz gereken temel konular bulunmaktadır. İşte iş hayatında mutlaka bilinmesi gereken önemli noktalardan bazıları...
Kenevirin toprağa, insana ve havaya inanılmaz faydalarını Eyüpsultan Belediyesi Başkan Danışmanı ve Kenevir araştırmacısı Remzi Kurtuluş ve Kastamonu Taşköprülü hemşehrimiz Şahin Akdağ anlattı. Kastamonu Taşköprü’de tekrar başlayan kenevirin hikayesini yıllar sonra artık tatbik ederek görmeye başladık. Kastamonu Haber ekibimizin hazırladığı o müthiş hikaye...
Dilan Polat kimdir? Dilan Polat 21 Temmuz 1990 doğumludur ve aslen Adanalıdır. İşte kimsenin bilmediği detaylar...
Kastamonu hitabesi sırasında İstiklal Marşımızın yazarı Mehmed Akif Bey, kırk yedi yaşında bulunuyordu. Vatanımızın, milletimizin, devletimizin sembolü ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı her alanda okuduğumuz İstiklal Marşımız; bağımsızlığımızın tasdikli belgesidir.
"Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz"  diye bir atasözümü var. Bu güzel söz atalarımız tarafından, Aza kanaat etmeyen, sabretmeyen, şükretmeyen ve hatta nankörlük eden kimse; çoğu hiç bulamaz manasında söylenmiş ve günümüzde de geçerliliğini korumaktadır.  
Reis Gıda, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılını muhteşem bir coşkuyla kutluyor. Şirket araçlarının katılımıyla düzenlenen ve sosyal medyada çokça güzel yorumların yapıldığı şirket konvoyundan sonra bu özel günü daha da anlamlı kılmak amacıyla, "100. Yıl Cumhuriyet Kadınları Koşusu"na sponsor olarak destek verdi. Türkiye'nin önde gelen kuru gıda üreticilerinden biri olan Reis...
Marcel Proust Kimdir? Marcel Proust Eserleri Nelerdir? Marcel Proust'un Kitapları Nelerdir?
Toptan börek, hem pratik hem de lezzetli olması nedeniyle Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir.
İçişleri Bakanlığı Oluru ile Kastamonu İhsangazi İlçesi Kaymakamı Olarak Görevlendirilen Neslihan Sönmezoğlu 09.10.2023 Tarihi itibariyle göreve başladı.
Merhaba kıymetli dostlar. Ben İstanbul’da doğmuş ve İstanbul’da büyümüş aslen Kastamonulu bir bireyim. Bu yazı çocukluğumdan itibaren içimde uhde olarak kalmış bir konuyu, dertleşme havasında sesli düşünme yazısıdır. Soru şu: Kastamonulular neden tutkun değiller?
En iyi mangal kömürünhangisi? 1 kilo mangal kömürü ne kadar et pişirir? Mangal kömürü alırken nelere dikkat edilmeli? Mangal kömürü tekrar kullanılır mı? Mangal Kömürü hakkında bilinmeyenleri Kastamonu Haber ekibimiz sizler için araştırdı.
Seyahat etmeyi sevenler için, ucuza uçak bileti bulmak büyük bir avantajdır. İşte size uçak biletlerinden tasarruf etmeniz için beş ipucu!
Ankara, Eskişehir ve İzmir karayollarının kesişme noktasında yer alan Sivrihisar, turizmde marka ilçe olma yolunda hızla ilerlemektedir.
Labrador Retriever Fiyatları diğer köpek cinslerine göre oldukça uygundur. En çok tercih edilen ve sevilen köpek cinsleri arasında yer alan Labrador Retriever’in 2023 güncel fiyatı 2.500 TL ile 6.000 TL arasında değişiklik gösterir. Bu fiyatın bazı zaman 10.000 TL’ye çıktığı görülür. Bu rakamı etkileyen faktörler arasında aşı durumu, şecere belgesi,...