Güzel Tosya’mız, birçok medeniyete beşiklik etmiş ülkemizdeki ender kentlerin başında gelir.

Konumu itibariyle tarihinin her döneminde ticaret, kültür, sanat ve yönetim merkezi olan ilçemiz aynı zamanda tarihi boyunca bölgesinde üretici konumunda olup adından sıkça bugüne kadar söz ettirmiştir.

Sizlerin teveccühüyle göreve gelen bizler bu köklü mirasımızla övünmekle birlikte bunun omuzlarımıza yüklediği ağır sorumluluğun da farkındayız. İşte bu bilinçle Tosya’yı gerek belediye hizmetleri, gerek sosyal sorumluluk projeleri ve gerekse üretimle birlikte refahın arttırılmasına yönelik çalışmalarla bir adım daha ileriye götürme çabası içerisindeyiz.

Göreve geldiğimiz günden itibaren daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak için çalışıyor; spor, eğitim, kültür-sanat faaliyetlerimiz, tarihi miras çalışmalarımız ve tesislerimizle çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, toplumun her kesimine ve şehrimize katma değer sağlıyoruz.

Başardıkça görüyoruz ki; yaptığımız her iş, proje çevresine değer katıyor, insanlarımızın refahını yükseltiyor ve Tosya’nın yıldızı parlıyor.

Bundan sonra da; Hakkın ve halkımızın rızasını kazanmak maksadıyla yeni Tosya için yeni adımlar atacağız. İnanıyoruz ki; Tosya geçmişte olduğu gibi gelecekte de parmakla gösterilecek kentler arasında yer alacak.

El birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle yeşil alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmak için mücadele edeceğiz.

Büyük düşündünüz ve bizi bağrınıza bastınız. Beklentilerinizin farkında olarak, hepinize teşekkürlerimi, selam ve kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.