enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kasiad Başkanı ve İşadamı Ayhan Aslan Kimdir

2011 yılında iş dünyası ve Kastamonu’nun önde gelenlerinin talebi üzerine KASİAD (Kastamonulu Sanayici ve İşadamları Derneği) Genel Başkanlığına seçilen Ayhan Aslan, bu alanda İş dünyasıyla birçok faaliyetlerde bulundu.

Kasiad Başkanı ve İşadamı Ayhan Aslan Kimdir
15 Kasım 2022 13:06
A+
A-

Kastamonu Ünlüler

Kasiad Başkanı ve ünlü işadamı Ayhan Aslan 15 Şubat 1964’te İstanbul doğdu. Aslen Kastamonu Cide ilçesinden olan ve İşadamı Bayram Aslan beyin oğludur. Çavuşoğlu Kolejinden mezun olup Amerika’da 8 aylık lisan eğitiminden sonra aile şirketi İçdaş’da çalışmaya başladı.

1991 senesinde armatörlük işine girerek 2 tane gemi alarak çalıştırmaya başladı. 2000 senesine kadar bu işe devam ettikten sonra İçdaş’da yönetim kuruluna giren Ayhan Aslan ve ailesi, 2001 senesinde Çanakkale Fabrikasını kurmaya karar verdiler. Makine alımları yaparak santralleri kurarak işe başladılar.

2008 yılından sonra İçdaş İcra Kurulu başkanlığı yapan Ayhan Aslan, şu anda Yönetim Kurulu üyesi olarak devam ediyor. Yılda 5 milyon ton çelik üretim kapasitesine sahip olan İÇDAŞ, bu üretim kapasitesiyle Türkiye’nin 2. büyük çelik üreticisi olmasının yanında, İstanbul Sanayi Odası (İSO), 2013 yılı belirlemelerine göre; Türkiye’nin en 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 9. uncu sırada yer almasıyla tanınıyor. 2011 yılında iş dünyası ve Kastamonu’nun önde gelenlerinin talebi üzerine KASİAD (Kastamonulu Sanayici ve İşadamları Derneği) Genel Başkanlığına seçilen Ayhan Aslan, bu alanda İş dünyasıyla birçok faaliyetlerde bulundu. Ayrıca bu yıl kurulan KASİAD Vakfının kurucu başkanlığını da yapan Aslan evli biri kız biri erkek iki çocuk babasıdır.

TÜRKİYE’NİN YÜZAKI FİRMASI İÇDAŞ DEMİR ÇELİK’İ TANIYALIM

Ailenin en büyüğü Koca Mustafa Bey, 1880’ li yıllarda gemi tamir işlerine başlamak üzere İstanbul’a gelir. Aslan ailesi 1954 yılında döküm ve makine alanına girer ve 1961 yılında ilk haddehaneyi kurar. 1969 yılında ise İstanbul Çelik Demir İzabe Sanayi A.Ş. kurulmuştur…

1970 yılından bu yana inşaat çeliği ve alaşımlı çelik üreten İÇDAŞ, üretim kapasitesiyle Türkiye’nin 2. Büyük çelik üreticisidir.

(İSO) İstanbul Sanayi Odası Belirlemelerine göre kamu dahil Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi kuruluşu arasında genel sıralamada 2014 yılında 6’ıncı sırada yer alan İÇDAŞ’ın grup şirketleriyle birlikte 10.000’e yakın çalışanı bulunmaktadır.

Ulusal Çelik endüstrisinin stratejik öneminin Türk ekonomisine etkisinin bilincinde ve köklerine bağlı bir şekilde, İCDAŞ çelik endüstrisinde teknoloji ve kalitede önderdir.

Bütün gelişmiş ülke ekonomilerinde lokomotif sektör daima çelik sanayisi olmuştur. Dünyamız çeliğin ışıltısında gelişiyor. Ülkemizin en büyük özel sektör çelik üreticisi olan İÇDAŞ, Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma amacına çelik potasındaki alın teri ile katkı vermektedir.

İÇDAŞ Çanakkale yatırımlarındaki entegrasyon ve teknoloji kullanımıyla dünya kalite standartlarını karşılarken, yaratmış olduğu rekabet gücüyle dünya çelik liginin saygın bir kuruluşu olmuş ve ülkemizin geleceğini yansıtan küresel rekabet gücüne de önemli bir katkı sunmuştur.

Enerji verimliliği, proses etkinliği, çevre duyarlılığı, teknoloji kullanımı, çalışanların üretkenliğe katılımı ile İÇDAŞ; dünya çelik sektöründe çok gerisinde başladığımız bir yarışta, ortaya koyduğu rekabet gücüyle ülkemizin adını bugün saygın bir noktaya getirmenin haklı gururunu paylaşmaktadı

Yorumlar
  1. Mehmet Öz dedi ki:

    Muhteşem Bir İnsandır