enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  2022 Kastamonu ve İlçeleri Ramazan İmsakiyesi (Araç, Daday, İnebolu, Tosya, Taşköprü..)

  Kastamonu ilimiz için 2022 Ramazan İmsakiyesi, iftar saatleri, imsak vakti ve sahur saati bilgileri. Ramazan ayında iftar saati kaçta, iftara ne kadar süre kaldı, sahur ne zaman ve imsak vakti saat kaçta bitecek, teravih namazı saat kaçta kılınacak gibi soruların tamamına bu imsakiye ile ulaşabileceksiniz. 

  2022 Kastamonu ve İlçeleri Ramazan İmsakiyesi (Araç, Daday, İnebolu, Tosya, Taşköprü..)
  1 Nisan 2022 12:30
  A+
  A-

  2022 Kastamonu ilimiz ve İlçeleri için 2022 Ramazan İmsakiyesi

  İFTAR VAKTİ NE DEMEK

  İftar, kelime olarak “orucu açmak, oruçluya orucu açtırmak’’ anlamlarına gelir. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte iftar heyecanı yaşanırken, iftar saatleri ve iftar vakti saat kaçta sorusu ise en çok merak edilen konular arasında yer alır. Kastamonu ve ilçeleri iftar vakti saat kaçta imsakiye 2022 ile iftar saati bilgilerini öğrenebilirsiniz.

  SAHUR VAKTİ NE DEMEK

  Sahur, kelime olarak “sabah olmadan önceki vakit, gecenin son üçte biri” anlamını taşır. Aynı zamanda oruç tutmaya hazırlık olarak fecrin doğmasından önce yenen yemeğe verilen isimdir. Ramazan ayının gelişi ile birlikte sahur heyecanı yaşanırken, sahur ne zaman sorusu başta olmak üzere sahur saatleri ve sahur vakti de milyonlarca kişinin gündemindeki konu oluyor. Kastamonu sahur vakti ve imsakiye sayfası üzerinden tüm ilçelerin imsak vakti bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  2022 Kastamonu ve ilçelerinin Ramazan İmsakiyesi

  Kastamonu ilçeleri arasındaki mesafeye göre iftar ve namaz vakitleri  bazı ilçeler 1 – 2 dakika önce veya sonra olabiliyor.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.