enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türkiye’nin 3. Büyük Millet Bahçesinin İnşaatı Kastamonu da Olacak

Kastamonu Belediye Başkanı Dr. Galip Vidinlioğlu, yaptığı açıklama da Türkiye’nin 3. büyük millet bahçesi projesinin inşaat ruhsatını imzalayarak projeye startı vermiş oldu

Türkiye’nin 3. Büyük Millet Bahçesinin İnşaatı Kastamonu da Olacak
21 Mart 2021 16:18
A+
A-

Proje bedelinin 41 milyon TL olduğunu söyleyen Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, 240 dönüm alan üzerine kurulacak olan millet bahçesinin, Kastamonu ilimize ve Türkiye’ye değer katacağını belirtti.

Kastamonu Belediyesi, Türkiye’nin 3. büyük millet bahçesi projesinin inşaat ruhsatını yapılan imza törenin de imzaladı. Ruhsat imza töreninde konuşan Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, temel atma töreni için geri sayıma geçildiğini de aktardı.

Millet bahçesi projesinde çalışmalar başladı

240 dönüm alan üzerine kurulacak olan millet bahçesinin, Kastamonu’nun şehir merkezindeki en büyük yaşam alanı olacağını söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Bu dev proje şu anda Türkiye’nin en büyük 3. millet bahçesi unvanını elinde bulunduruyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve TOKİ ile uyum içerisinde sadece Kastamonu’ya değil Türkiye’ye de yakışır bir millet bahçesi projesi ortaya çıkardığımız düşüncesindeyim. Bildiğiniz üzere burada yol çalışmaları başladı. İnşaat ruhsatını da imzaladık. Temel atma töreni için uygun bir gün belirlenecek. Hayırlı uğurlu olsun. Firmamız hızla burayı tamamlamak niyetinde. Bizler de elimizden gelen katkıyı sağladık ve sağlamaya devam edeceği” ifadelerinde bulundu.

Şehrin en değerli alanı olacak

Kuzeykent Mahallesi’nde 240 dönümlük bir arazinin şehrin en değerli alanı olduğunun altını çizen Kastamonu Belediye Başkanı Vidinlioğlu, konuşmasına şu sözlerle devam etti:
“Projenin bedeli 41 milyon TL’dir. Projenin yapıldığı alan ise şehrin en değerli alanı. Kastamonu’muzun en büyük mahallesinde proje yükselecek. Proje şehrimize değer katacaktır. Tabi projeyi bu hale getirinceye kadar çok uğraş verdik. Biz göreve geldiğimizde proje için 180 dönümün altında bir alan ayrılmıştı. Engelsiz Yaşam Merkezi ve Spor Lisesi projeleri bu alan içerisindeydi. Biz bu iki projeye yeni bir yer göstereceğimizi belirttik ve bu alanları da Millet Bahçesi Projesi’ne dahil ettik. Kastamonu’muzun bu kazanımdan mahrum kalmaması adına hızlı ve pratik çözümlerle alanı tekrar 240 dönüme çıkarttık. ‘Hedefimiz; nefes alan bir şehir’ dedik. Elimizi taşın altına koyduk ve koymaya da devam edeceğiz. Bildiğiniz üzere TOKİ tarafından proje ihale edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanımız da millet bahçemiz ile yakından ilgileniyor. Bakanımıza, TOKİ Başkanımıza ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.