enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

TÜBİTAK 4006 Kastamonu Bilim Festivali Açıldı

Kastamonu’da öğrenim gören öğrencilerin bilim kültürünü artırmak ve proje bazlı çalışmalarını desteklemek için 2023-2024 eğitim öğretim yılında da TÜBİTAK programlarında ve TEKNOFEST yarışmalarında her okul düzeyinde yüksek başvuru oranlarına ulaşıldı.

TÜBİTAK 4006 Kastamonu Bilim Festivali Açıldı
11 Haziran 2024 16:27
A+
A-

   TÜBİTAK desteği ile uygulanan projelerden örneklerin sergilendiği Kastamonu 2024 Bilim Festivali 11 Haziran 2024 tarihinde Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.30’da açıldı. Festivale Vali Meftun Dallı, Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız Mesut Şeker ve  Yaşar Dolapcı, Şube Müdürlerimiz Vedat Terlemez ve Halil İbrahim Kara, il protokolü, STK temsilcileri okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Temel amacı öğrencilerimizde ve okul toplumumuzda bilim teknoloji fen ve STEM becerilerinin artırılması olan Kastamonu Bilim Festivali’nde çizgi izleyen robotlar öğrencilerimizin tasarladığı elektrikli araçlar planetaryum TÜBİTAK 4006 projelerinde desteklenen çalışmalar ve TEKNOFEST yarışmalarında yer alan bazı örnekler yer aldı.

Kastamonu Valisi Meftun dallı Bilim Festivali açılışında

 Vali Meftun Dallı; ‘Bugün gençlerimiz 45 stantta 52 projeyi sergiliyorlar. Stantlarımızı gezdik, gençlerimizin çalışmaları geleceğe dair umutlarımızı arttırıyor. Bir şeyi öğrenmenin amacı bir şey yapmak olmalı. Bizim ecdadımızın şöyle bir lafı var “Marifet iltifata tabidir, müşterisiz meta zayidir” diyor. Bugün gezdiğimiz stantlarda bir çok proje günlük hayatlarımızda işe yarayacak projeler olduğunu gördük.
  Çocuklarımız ileriki yıllarda bunları üretime dönüştürebildiklerinde ülkemizin ekonomisine ciddi katkılar sunmuş olacaklar. Emeği geçen öğretmenlerimize, okul müdürlerimize teşekkür ediyorum. Gençlerimizi tebrik ediyor başarılarının daim olmasını diliyorum’ dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.