enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Saadet – Gelecek Grubu ‘Yılan Hikayesine Dönen Kastamonu Taşköprü Yolu’ için TBMM’de Önerge Verdi

Senelerdir yapılması beklenen ancak bir türlü yapılamayan Kastamonu- Taşköprü yolu Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin tarafından TBMM gündemine taşındı.

Saadet – Gelecek Grubu ‘Yılan Hikayesine Dönen Kastamonu Taşköprü Yolu’ için TBMM’de Önerge Verdi
26 Aralık 2023 19:04
A+
A-

Kastamonu Haber ekibimizin aldığı bilgilere göre; Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili ve Saadet Partis Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, “Taşköprü-Kastamonu karayolunun 2018 yılında söz verilip halen sıcak asfalt yapılmamasına ilişkin” Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması için TBMM’ne yazılı soru önergesi verdi.

Yıllardır yapılması beklenen ve 2018’de yapılacağına dair söz verilen Kastamonu- Taşköprü yolu TBMM gündemine taşındı

Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili ve Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, “Taşköprü-Kastamonu karayolunun 2018 yılında söz verilip halen sıcak asfalt yapılmamasına ilişkin” Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması için TBMM’ne yazılı soru önergesi verdi.

Geçtiğimiz ay Gelecek Partisi İl Başkanı Harun Acar’ın, Gelecek Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Önder Nazif Caner ile birlikte Taşköprü ilçe girişinde konuya ilişkin yaptıkları basın açıklamasının ardından yankı uyandıran haberin akabinde Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, “Taşköprü-Kastamonu karayolunun 2018 yılında söz verilip halen sıcak asfalt yapılmamasına ilişkin” Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması için TBMM’ne yazılı soru önergesi verdi.

KASTAMONU TAŞKÖPRÜ YOLU 6 YILDIR NEDEN YAPILMIYOR?

Saadet ve Gelecek Partisi tarafından Verilen önergede;

Gelecek Partisi İl Başkanı Harun Acar’ın girişimleri sonucu TBMM’ne verilen önergede Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili ve Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin şunlara yer verdi:

“Kastamonu Taşköprü karayoluna, 2018 yılında sıcak asfalt yapılma sözü verildiği ancak o günden beri herhangi bir ilerleme ya da gelişmenin kaydedilmediği basına yansımıştır. Söz konusu Taşköprü-Kastamonu arası 45 km’lik yol hem ilçe halkının konforu hem de iş dünyası için oldukça elzem bir durumdur.

Bölge halkının tarafımıza aktardığı bilgilere göre, 2018-2024 döneminde bu yolun yapılacağının dönemin iktidar milletvekilleri tarafından vaat edilmiş ancak herhangi bir adımın atılmadığı görülmüştür. Kastamonu kamuoyunda iktidarın Kastamonu’yu ve Taşköprü’yü ikinci plana attığım hatta görmezden geldiği intibası oluşmuştur.

Kastamonulu hemşerilerimizin Taşköprü yolunun tamamlanması talebi ivedilikle yerine getirilmelidir.

Bu Bağlamda;

1-Kastamonu Taşköprü karayolunun yıllar geçmiş olmasına rağmen yapılmamasının sebepleri nelerdir?

2-Kastamonu Taşköprü’nün 45 km’lik karayolunun ‘sıcak asfalt çalışması’ ne zaman yapılacaktır?

3-2018-2024 yılları arasında Kastamonu için planlanan/vaat edilen çalışmaların %’de kaçı gerçekleştirilmiştir?”

Kaynak: Taşköprü Postası

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.