enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Regaip Kandiliniz mübarek olsun

  İslam dünyası için büyük öneme sahip üç aylardan, Recep ayının ilk Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece idrak edilen Regaip Kandili, “rahmet ve bereket gecesi” olarak kabul ediliyor. Sözlükte, “kendisine rağbet edilen şey, bol ve değerli bağış” anlamına gelene regaip, hadis ve fıkıh literatüründe ise “bol sevap, mükafat, faziletli amel” anlamlarında kullanılıyor.

  Regaip Kandiliniz mübarek olsun
  26 Ocak 2023 09:00
  A+
  A-

  İslam âleminde rahmeti ve bereketi bol Üç Aylar”ın habercisi kabul edilen Regaip Kandili, bugün idrak edilecek. Bu vesile ile Kastamonu mülki amirler ve yöneticileri birer mesaj yayınladılar…

  Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın Regaip Kandili Mesajı

  “Geleceğimiz için sonsuz fırsatlar sunarak insani değerlerimizin büyük bir mutlulukla icra edildiği bugün, yapılan ibadetlerimizin her günden daha hayırlı bir manevi dirilişe, ilahi yükselişe vesile olacağına inanma günüdür.

  Manevi huzura açılan ve üç ayların başlangıcı olan bu gece; yaradılış gayemizin gereği olan inanç, şükür ve irademizin yüce Allah tarafından mükâfatlandırılacağı müjdelenmiştir.

  Vali Avni Çakır; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Yayınladı

  Geçmişten günümüze gururla taşıdığımız inancımız ile bizleri bir arada tutan asil milletimiz, bugün de gücünü ülkemizin bütünlüğünden, devletimizin varlığından, kararlılığından, vatanımızın bölünmezliğinden almaktadır.

  Mubarek ayların getirdiği rahmet ve mağfiret ile ülkemize dalga dalga yayılan manevi değerlerimiz tüm dünyaya da huzur vermektedir.

  Ülkemizin geleceğine giden yolda gönül dünyamızı aydınlatan güzelliklerin yaşandığı bu gecenin islam alemine sağlık, huzur, mutluluk getirmesini diliyor, Kastamonu halkımızın Regaip Kandili’ni kutluyorum” dedi.

  Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ise mesajında…

  “Mübarek üç ayların müjdeleyicisi Recep ayının ilk Cuma gecesi kutladığımız Regaip Kandiline kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor ve Türk-İslam âleminin kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

  Manevi değerlerimizi güçlendiren, gönüllerimizi aydınlatan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, ailevi bağlarımızı arttıran özel geceler olan kandil gecelerimizde semaya açılan ellerin geri çevrilmeyeceğine gönülden inanıyorum. Kandillerimiz birlik ve beraberliğimizin nişanesi olduğu gibi ruh dünyamızın aydınlanmasına da vesile olmaktadır.

  Belediye Başkanı Vidinlioğlu’da Koronavirüse Yakalandı

  Milli birliğimiz, kadim kardeşliğimiz daim, Türk Milleti sonsuza kadar var olsun. Rabbim ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Türk-İslam âleminin Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını niyaz ediyor, hayırlı kandiller diliyorum” dedi.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.