enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Regaip Kandiliniz mübarek olsun

  İslam dünyası için büyük öneme sahip üç aylardan, Recep ayının ilk Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece idrak edilen Regaip Kandili, “rahmet ve bereket gecesi” olarak kabul ediliyor. Sözlükte, “kendisine rağbet edilen şey, bol ve değerli bağış” anlamına gelene regaip, hadis ve fıkıh literatüründe ise “bol sevap, mükafat, faziletli amel” anlamlarında kullanılıyor.

  Regaip Kandiliniz mübarek olsun
  3 Şubat 2022 12:34
  A+
  A-

  İslam âleminde rahmeti ve bereketi bol Üç Aylar”ın habercisi kabul edilen Regaip Kandili, bugün idrak edilecek. Bu vesile ile Kastamonu mülki amirler ve yöneticileri birer mesaj yayınladılar…

  Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın Regaip Kandili Mesajı

  Manevi hayatımızı aydınlatan Recep, Şaban, Ramazan  aylarını da içinde barındıran Regaip Kandili, her anı İlahi tecelliler, ihsan ve ikramlarla dolu mükafatların verildiği bağışlanma, kazanma ve huzur  mevsiminin başladığı gecedir.
  Yaratılış gayemizin temeli olan Allah’ın rızasını kazanmak, onun rahmet ve mağfiretine nail olabilmek için en özel anlamları ifade eden Regaip;  umudumuz, hayallerimiz için Yüce Mevla’dan talep edilen istek, dilek ve dualarımızın adıdır.
  Vali Avni Çakır; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Yayınladı

  Vali Avni Çakır; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Yayınladı

  Yeryüzünde yaşanan tüm güzelliklerin, bizlere sunulan imkanların asıl sahibi olan yüce Allah’ın huzuruna çıkacağımız bu gecede minnet ve şükür  dualarımız mükafatlarla taçlandırılacaktır.
  Millet olarak aynı manevi duygularla, aynı inanç, kararlılık ve  sadakatle, vatanımızın, milletimizin, devletimizin  bütünlüğü, birlik, beraberliğimiz ve geleceğimiz için yapılan  tüm projelerde kamu kurumlarımıza destek veren Kastamonu halkına teşekkür ediyorum.
  Daha güçlü bir gelecek için insani değerlerimizi, hedeflerimizi yükseltme imkanı sunan Regaip Kandili’ni kutluyor, bu gecenin tüm İslam alemine, vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve başarı getirmesini diliyorum dedi.
  Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ise mesajında…

  Mübarek üç ayların müjdeleyicisi olan Recep ayının ilk Cuma gecesi kutladığımız Regaip Kandiline kavuşmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz.
  Regaip Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz.
  Kandil geceleri manevi değerlerimizi güçlendiren, gönüllerimizi aydınlatan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, ailevi bağlarımızı arttıran çok özel gecelerdir.

  Belediye Başkanı Vidinlioğlu’da Koronavirüse Yakalandı

  Komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyamızın aydınlanmasına vesile kandillerimiz birlik ve beraberliğimizin de nişanesidir.
  Bu duygu ve düşünceler içerisinde Türk-İslam âleminin Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını niyaz ediyor, hayırlı kandiller diliyorum dedi.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.