enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Rüya Tabirleri : Rüyada El Görmek Ne Anlama Gelir?

  Rüyada el görülmesi muhtelif şekillerde tabir olunur. Rüyada görülen el, kişinin ihsan, kuvvet, itimad ve istinad ettiği şeyidir. Sağ el rüya sahibinin kuvveti, geçimi, kazancı, malı ve kendisine isnad edilen, bilinen bir şeyidir. Rüyada elinin uzadığını ve kuvvetli olduğunu gören kimse, vali ise, düşmanına galip, gelmesine, yardımcılarının kuvvetli oluşuna ve işleri ve sözündeki nüfuzuna, harcamasında, göndermesinde ve yardımda ona itaat etmelerine delalet eder.

  Rüya Tabirleri : Rüyada El Görmek Ne Anlama Gelir?
  15 Mart 2023 13:58
  A+
  A-

  RÜYADA EL GÖRMENİN TABİRLERİ

  Rüyada görülen el, iyiliği, kuvveti ve güveni temsil eder. Sağ el rüya sahibinin kuvveti, geçimi, kazancı, malıdır,

  Rüyada elinin uzadığını ve kuvvetli olduğunu gören kimse, düşmanını yener. Alış/veriş ve sanat sahiplerinin eli, sanatında usta, akıllı ve zeki olmasına yorumlanır.

  Rüyada kendi eline başka bir el bitiştiğini gören kimsenin malı artar. Bazan da rüyayı görenin bir çocuğu veya erkek kardeşi yahut bir oğlu doğar. Rüyada gözüyle gördüğü gibi eliyle de gördüğünü görse, o kimse kendisine helal olmayan kimse ile cinsi münasebette bulunmasına yorumlanır.

  Rüyada iki elinin de açık olduğunu gören kimse, cömert olur.

  Rüyada sağ elinin kendisiyle konuştuğunu ve ona: “Güzel yapın” dediğini gören kimsenin geçimi güzel olur.

  Sol elinin kendisiyle konuştuğunu gören şahsa, kardeşi veya hanımı yahut ortağı kötülük ederler. Ellerinin konuştuğu sözler kötü olursa, o kimsenin fiil ve amelinin çirkin olmasına yorumlanır.

  Elini koltuğu altına sokup – çıkardığını ve elinin de nurlu olduğunu gören şahıs, talebe ise, ilimde ilerler, esnaf veya sanatkar ise, şöhrete kavuşur. Elinden ateş çıktığını gören şahıs, talebe ise, ilimde sultan olur ve düzgün konuşur. Tüccar ise, ticaretinde kuvvetli olur.

  Elinden su çıkan kimse, mala kavuşur. İki el rütbeye, makama, iki erkek çocuğa ve devlete yorumlanır. Elleriyle bir şeyler alıp verdiğini gören kimse için de salih amel işlemesine yorumlanır.

  Sağ el erkek çocuğa ve babaya ve dosta ya da arkadaşlık yaptığı kimselere yorumlanır. Sol el, hanım, ana veya kız kardeştir. Bir şahıs rüyada iki elinden birisini kaybettiğini görse, o şahıs kaybettiği elinin işaret ettiği kimseyi kaybeder.

  Eller, sanatlara ve yazı yazmaya yorumlanır. Çünkü sanatkarlar işlerini elleriyle yaparlar. Katip de eliyle yazar ve bunları yaparken de elle hareket eder. El, çocuğa, erkek kardeşe, mala, hanıma, ortak ve dosta yorumlanır.

  Bir kimsenin rüyada sağ eliyle bir kimseyi tuttuğunu sonra elini dol tarafına dönderdiğini görmesi, o kimsenin o şahısa ihanet ve hakarete yorumlanır. Rüyada elinin uzun olduğunu gören kimsenin, fazilet, ihsan, zulüm ve iyilikle halk ‘a galip geldiğine yorumlanır.

  Bir kimse rüyada iki elinden birinin kısaldığını gören yardım ve ihsan ederken elini kısa tutmasına yorumlanır. Bir kimse iki elinin ve ayaklarının kesilmiş olduklarını görse. o
  müfsit birisi olduğuna yorumlanır. Rüyada elinin yok olduğunu aşıktır. Rütbeli birisi, el ve ayaklarının kesildiğini görse vazifesinden alınır.

  Bir kimse rüyada iki eliyle beraber başka bir el veya bir takım ellerin bulunduğunu görse, halkın elleriyle onun hakkında yapacakları lütuf, iyilik, ihsan ve yardımlarına yorumlanır. Bazı yorumcular hu şahsın, dost ve arkadaşlarının veya kuvvet ve kudretinin çokluğuna yorumlanır, derler. Ellerinin yumulduğunu gören kimse cimri olur. Elleri üzerinde yürüdüğünü gören kimse, elleriyle geçimi için çalışır.

  Sağ elinin çolak olduğunu gören kimsenin, geçiminin durgunluğuna veya büyük bir günah işlemesine yorumlanır. Rüyada elinin altın olduğunu gören kimsenin, elinde bulunan şey gider. Elinin bir peygamber eli olduğunu görse, Allah (C.C) onunla bir kavme hidayet bahşeder ve ona hayır ve bereket gönderir. Elinin zalim olan birisinin eline dönüştüğünü görse, elinden çıkacak fenalık ve zulümdür.

  Rüyada büyük bir tas içinde bulunan kanla elini boyadığını gören kimse, bir fitne ve fesatlıkta bulunur. Çünkü cahiliyet devrinde harp yapmak istedikleri zaman, tas içerisinde bulunan kana ellerini daldırırlardı. Bir kimse kendi elinde başka birisinin eli bulunduğunu görse, o kimse başka birisinin kazancını yer.

  Rüyada elinin tamamını veya bazısını yediğini gören kimse, pişman olacağı bir iş yapar.

  Rüyada sağ elinin kesildiğini gören kimse, yalan yere ye eder. Bazan da bu rüya hırsızlığa yorumlanır.

  Rüyada el ve ayaklarının kesildiğini gören kimse, ölür. Bazan hapsedilir veya şiddetli bir hastalığa yakalanır. Bazan da bu rüya, fakirliktir.

  Rüyada bir işi sağ eliyle kuvvetli yaptığı gibi sol eliyle de kuvvetli yaptığını gören kimse, mal ve kuvvete kavuşur ve düşmanına galip gelir.

  Rüyada elinin kesilmiş olduğunu ve onu muhafaza edip yanından ayırmadığını gören kimsenin, bir çocuğu veya bir erkek kardeşi olur.

  Rüyada elinin kesildiğini gören kimsenin, ailesinden ayrılarak gurbete gönderilmesine veya sanatını değiştirmesine yahut çocuklarının veya başkalarının ona verdikleri maaşı kesmelerine ya da akrabalarını ziyaret etmemesine yorumlanır.

  Yabancı olan birisi rüyada elinin kesildiğini ve kan aktığını görse, o kimsenin eline mal geçer ve vatanına döner. Eğer kan akmazsa bulunduğu yerde kalmayı tercih eder. Rüyada elinin boynuna bağlandığını gören kimse, günah işlemekten menedilir. Rüyada iki elinin de topraklı olduğunu gören kimsenin, malca fakir olduğunu veya çocuk ve erkek kardeş yahut ilim ya da hayırca noksanlığına yorumlanır.

  Rüyada elinin damarlarından kan çıktığını gören kimse, zengin ise, onun malından damarlarından, akan kan miktarı gider; eğer fakirse, o kadar mal kazanır. Rüyada ellerinin mermere dönüştüğünü gören kimsenin işi güçleşir. Rüyada görülen el, ondan meydana gelen sanata, alış-verişe ve yapılan ahde yorumlanır.

  Rüyada elin güzelliği, baba veya çocuğun halinin güzelliğine yahut temiz mala ve güzel kazanca yorumlanır. Bazan bu rüya, arkadaş ve ahbaplar ile dost olmaya, bazan da elin güzelliği düşmana galip gelmeye işarettir.

  İtaatkar birisinin rüyada iki elini kaybettiğini görmesi, Allah (C.C)’a güzel tevekkül etmesine yorumlanır. Rüyada ellerinin çok olduğunu gören kimsenin, haris, tamahkar ve dünya malını biriktirmek için fazlaca çabalanmasına yorumlanır. Rüyada elinin yırtıcı bir hayvan eli olduğunu gören kimse, namazı terk ederek şehvet ve nefsani arzularına uyar.

  Bir kimsenin rüyada kendisinin solak olduğunu, veya solak olan birisini görmesi, fayda, rızık ve geçiminin bol olduğuna yorumlanır. Çünkü her zorluktan sonra bir kolaylık vardır. Rüyada elinin kedi eli olduğunu gören kimse, bazan düşmanına zafer bulur duvarlara tırmanan ve çıkan bir hırsız olur. yardım ve ihsanda ve kendisini ziyaret etmeyeni o ziyaret eder. Bazan da bu rüya, rüya sahibinin kazancının olduğuna işaret etiği gibi, kendisinin de adiliğine yorumlanır. Rüyada sağ elinin sol elinden uzun olduğunu gören kimse, yardım ve ihsanda bulunur ve kendisini ziyaret etmeyeni ziyaret eder.

  (Kaynak: İslami Rüya Tabirleri Ansiklopedisi İmam-ı Nablusi)

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.