enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun (İşte Mevlid Kandili Mesajları)

Mevlid Kandili mesajları; Manevi huzur, güzel ahlak, azimli, sabırlı, hoşgörülü bir hayat anlayışını bizlere miras bırakan Sevgili Peygamberimiz birliği, beraberliği, sadakati, gönül birliğini bizlere tebliğ etmiştir. 

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun (İşte Mevlid Kandili Mesajları)
           Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın Mevlid Kandili Mesajı
“Erdemli, faziletli, iyiliklerle dolu bir hayatın yaşanmasına vesile olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammet efendimiz ilahi huzura giden yolda insanlara yol gösteren kişiliği ile Yüce Allah’ın bizlere bir lütfudur.
Manevi huzur, güzel ahlak, azimli, sabırlı, hoşgörülü bir hayat anlayışını bizlere miras bırakan Sevgili Peygamberimiz birliği, beraberliği, sadakati, gönül birliğini bizlere tebliğ etmiştir.
Aile hayatında başlayan geleneklerimizin,  milli değerlerimizin, devlet bütünlüğünün ve  bölünmez vatan topraklarının muhafazasında  peygamber efendimizin sağlam karakterini örnek alan bizler  bu vesile ile yeryüzündeki  tüm iyilikleri de temsil etmekteyiz.

Kastamonu Valisi

Bu istisnai gün ve gecelerin manevi huzurunu yaşayan ve yaşatan   milletimizin  inancı,  sadakati ve güç birliği tüm zorlukların aşılmasındaki zaferimiz olmuştur.
Tüm güzelliklere uzanan ve inananların af ile mağfiretini müjdeleyen  bu gecenin, hepimize sağlık, mutluluk, huzur getirmesi dileklerimle, Kastamonu’lu  hemşehrilerimizin ve islam aleminin Mevlid Kandili’ni  kutluyorum.

Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Op. Dr R. Galip Vidinlioğlu’nun Mevlid Kandili Mesajı

“Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) mübarek doğum gecesi olan Mevlid Kandil’ine bir kez daha erişmenin ve idrak etmenin sevinci içerisindeyiz. İslam âlemine rehber olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, örnek hayatı ve davranışlarıyla her birimize yol gösterici olmuştur” dedi.

Kandiller; yardımlaşmanın, iyiliğin ve mümin olmanın getirdiği şuuru daha derinden yaşadığımız müstesna günlerdir. Bu mübarek günlerde yardıma ihtiyacı olan soy ve din kardeşlerimizi bir kez daha hatırlayarak gözetmek her birimizin en mühim insanlık görevi olmalıdır. Bu vesileyle dua ve rahmet kapılarının ardına kadar açık olduğu mübarek Mevlid Kandil’inizi en içten dileklerimle kutluyorum. Bu mübarek gecenin tüm İslam âlemine huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Bahçacıoğlu’nun Mevlit Kandili Mesajı

“İnsanlığa büyük bir lütuf ve âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.a.v) dünyaya teşrif ettikleri mübarek gece olan Mevlit Kandili’ni idrak etmenin ebedi huzur ve saadetini yaşıyoruz. Bugün; Peygamber Efendimizin bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme vesilesidir.

     İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlâkın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili peygamberimiz, gerek hayat tarzı gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır. Hak, hukuk, adalet, medeniyet, hürriyet ve insan hakları gibi evrensel kavramları halk arasına yerleştirmiş; insanlık için bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olmuştur.

    Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli bir fırsat olan bu mübarek gecede yapacağımız dualar, başta gönül coğrafyamız olmak üzere bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesine vesile olacaktır.

     Bu münasebetle eğitim camiamızın, ilimiz ve bütün İslam âleminin kandilini tebrik ediyor, kandilin İslam âlemi ve insanlık için mutluluk, huzur, hoşgörü ve barışın tümüyle hâkim olduğu günlere kapı aralamasını Cenabıhak’tan temenni ediyorum” dedi

Kastamonu İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay’ın Mevlid Kandili Mesajı…
“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu mübarek gece Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyayı onurlandırdığı gecedir.
Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir. Hazreti Peygamberimizin doğduğu bu özel günde Yaradandan, af ve merhamet dilerken, insanlarımız arasında sevgi, birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesini temenni ediyorum.
Bu vesile ile hemşehrilerimin Mevlid kandilini tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm İslam âlemi için sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.