enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Mevlid Kandili Ne zaman? (Mevlid Kandilinin Önemi Nedir)

  Mevlid Kandili Hicri yılın üçüncü ayı olan Rebiülevvel ayı 27 Eylül 2022 Salı günü başladı. Bilindiği gibi Mevlid kandili Rebiülevvel ayının 12. gecesinde idrak ediliyor. Vatandaşlar Mevlit kandilinin ne zamana denk geldiğini araştırmaya başladı.

  Mevlid Kandili Ne zaman? (Mevlid Kandilinin Önemi Nedir)
  1 Ekim 2022 07:00
  A+
  A-

  Diyanet Mevlid Kandili nedir? Mevlid gecesi ne zaman 2022? Mevlid Kandili gecesi ne zaman? Rebiülevvel ne zaman 2022? 2022 Mevlid kandili ne zaman?

  MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN?

  Yılın son kandili olan Mevlid Kandili 2022 Ekim ayında idrak edilecek. Hazreti Muhammed’in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12’nci günü idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığının dini günler listesine göre, Mevlid Kandili 7 Ekim tarihinde idrak edilecek.

  Mevlid Kandilinin Önemi Nedir?

  Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran gecelerdir.

  Kandiller; öze dönüşün, Yüce Yaratanımıza yürekten yakarış ve yönelişin, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin, kalp gözümüzü açıp gönül dünyamızı temizlemenin fırsatı olan, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir.

  İşte Mevlid Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

  Mevlid Kandili bütün insanlığa sevgi, rahmet, huzur ve barış getirsin. Sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olsun.

  Mevlid Kandilinde Oruç Tutulur mu Hangi İbadetler Yapılır

  https://37haber.com/mevlid-kandilinde-oruc-tutulur-mu-hangi-ibadetler-yapilir/

   

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.