enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu’da “Atık Pil Toplamak” ödül kazandırdı

Kastamonu Belediyesinin Sıfır Atık Projesi kapsamında gerçekleştirdiği Atık Pil Toplama Kampanyası’nın ödül töreni gerçekleştirildi. Belediye Başkanlık makamında gerçekleştirilen törene dereceye giren okulların müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Kampanyada dereceye giren okullar, Belediye Başkanı Hasan Baltacı tarafından ödüllendirildi.

Kastamonu’da “Atık Pil Toplamak” ödül kazandırdı
6 Haziran 2024 10:24
A+
A-

Bu kampanya hem bilinç aşılıyor hem ödül kazandırıyor

Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, Atık Pil Toplama Kampanyasında Dereceye Giren Okullara Ödüller Verdi.

54 okulun katıldığı Atık Pil Toplama Kampanyası’nda birinci Orhan Şaik Gökyay İlkokulu oldu. Belediye Başkanı Hasan Baltacı, 550.430 kilogram atık pil toplayan Orhan Şaik Gökyay İlkokulu’na dizüstü bilgisayar, 144.460 kilogram atık pil toplayarak ikinci olan TOKİ İlkokulu’na masaüstü bilgisayar, 88.120 kilogram atık pil toplayarak üçüncü olan Ali Fuat Darende İlkokulu’na ise yazıcı hediye etti. Kampanya sürecinde toplamda 1 ton 349 kilogram atık pil toplandı.

 

Geri dönüşümün çevre için çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hasan Baltacı, “Okullarımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kampanya bir bilinç aşılıyor. Ailelerimiz de geri dönüşüme daha özen gösteriyor. Bu bir kültür, temel doğru atılırsa çevreye katkısı da o kadar fazla olur. Kampanyaya katılan tüm okullarımıza teşekkür ediyoruz. Bugün burada görüyorum ki geri dönüşüm işini çocuklarımız çözmüş. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Okullarımız ile ortak çalışmalarımız önümüzdeki süreçte de devam edecek.” dedi.

Ödül töreni sonrasında öğrencilerle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Hasan Baltacı, geri dönüşüme evlerden başlandığında daha önemli işlerin yapılabileceğini ifade etti. Başkan Hasan Baltacı ayrıca öğrencilerin okullarıyla ilgili taleplerini de dinledi ve gerekenlerin yapılacağını iletti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.