enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu’da Artan Vakalara Karşı Valilikten Çağrı

Salgının hızla arttığı şu günlerde Kastamonu’da 100 bin kişide görülen vaka sayısı maalesef 118,23’ten 197,41’e yükseldi.

Kastamonu’da Artan Vakalara Karşı Valilikten Çağrı
21 Mart 2021 21:11
A+
A-

Karadeniz Bölgesi’nde 79,18 oran artışı ile rekor kıran Kastamonu ilimizde karantina kararları da peş peşe gelmeye devam ediyor. Kontrol altına alınamayan salgının daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla merkeze bağlı Bük köyü, Üyük mevkiinin ardından Taşköprü ilçemiz Kaygınca köyü Sökü Mahallesi de 10 gün süreyle karantinaya alındı.

Ağlı ilçesinde ise bir personelin korona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından Nedime Kaya İlkokulu Nedime Kaya Ortaokulu ve Nedime Kaya Anasınıfı da eğitim ve öğretime 5 gün süreyle Hıfzıssıhha Kurulu karar uyarında ara verildi.

Ayrıca Daday ilçesinde Atatürk İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu’nda 1 ve 8. sınıflar hariç ara sınıflarda eğitim ve öğretime ikinci bir açıklamaya kadar ara verildi. Daday Şehit Ümit Demirci Çok Programlı Anadolu Lisesinde ise 12. sınıflar hariç ara sınıflarda eğitim ve öğretime ikinci bir açıklamaya kadar ara verildi.

Artan vakalar sonrasında Kastamonu Valiliği, vatandaşlara çağrıda bulunarak zaruri haller dışında sokağa çıkılmamasını istedi. Valilik, mutasyonlu virüsün yayılımıyla vaka sayısının Kastamonu’da çok yüksek seviyeye ulaştığı belirterek hareketliliğin azaltılması, evlerde ve tüm kapalı alanlarda sosyal mesafeye uyulmasını istedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.