enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu Hanönü Kaymakamı Abdülmelih Orhan kimdir?

30.04.2024 tarihli İçişleri Bakanlığı Onayı ile Kastamonu Hanönü İlçesine ataması yapılan İlçe Kaymakam vekili Abdulmelih Orhan, ilçedeki görevine başladı. Kastamonu Haber ekibimiz araştırdı.

Kastamonu Hanönü Kaymakamı Abdülmelih Orhan kimdir?
13 Mayıs 2024 10:01
A+
A-
 Kastamonu Hanönü Kaymakam Abdulmelih Orhan; 1997 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Elazığ’da tamamlayıp Elazığ Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun oldu. 2015 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2019 yılında tamamladı.
  2017-2019 yılları arasında Kastamonu İl Özel İdaresinde memurluk yapan Kaymakamımız 2020 yılında avukatlık stajını tamamlayıp avukatlık ruhsatını aldı. Bir süre aktif avukatlık yaptıktan sonra 2022 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

           İl Merkez Stajını Artvin’de tamamladıktan sonra Bilecik’te teftiş stajını tamamladı. 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi nedeni ile depremin merkez üssü Pazarcık ilçesinde 10 ay koordinatör Kaymakam olarak görev yaptı. Kaymakam Orhan İçişleri Bakanlığının 30.04.2024 tarihli Olur’u gereğince 06.05.2024 tarihinde ilçemizde görevine başlamıştır.

Hanönü Kaymakamı Abdulmelih ORHAN’ ın “Anneler Günü” mesajı;

   Sevgi ve şefkatle, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en büyük pay annelerimizindir. Hayat tecrübeleri ile bizlerin hayatımıza yön veren, bize sevgiyi ve merhameti öğreten, geleceğe umutlu bakmamızda en büyük pay annelerimizindir.

  “Cennet Anaların ayakları altındadır” inancı ve “Ey kahraman türk kadını sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye layıksın” anlayışı içinde; Başta en büyük fedakarlığı yapıp bu toprakları vatan yapmak için canından can veren Şehit Annelerimiz olmak üzere tüm Annelerimizin, Anneler Günü’ nü kutluyor hepsini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.