enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İşte siyasiler böyle olmalıdır: Teşekkürler Özgür Özel ve Bülent Arınç

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Habertürk Tv’de gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Bülent Arınç, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Özgür Özel ile ilgili bir de anısını anlattı. Bülent Arınç Özgür Özel’i başarılı bulduğunu söyleyerek, Özel’den ‘o benim kahramanımdır’ diye bahsetti.

İşte siyasiler böyle olmalıdır: Teşekkürler Özgür Özel ve Bülent Arınç
1 Mayıs 2024 11:54 | Son Güncellenme: 1 Mayıs 2024 12:42
A+
A-

İşte siyasiler böyle olmalıdır

Sayın Bülent Arınç’ı severiz, sevmeyiz başka bir şey. Ancak sayın Arınç neyse odur. İkiyüzlülük yapmaz kesinlikle. Dobra dobradır. Yanlışta yapmış olsa, karnından ve birilerine şirin görünmek için asla konuşmaz. Troller ve yandaş gazeteciler eleştirecek diye de hiç düşünmez.

Onun içinde çok fazla sevilmez. Akp’lilerin Saadet Partisi ve Temel Karamollaoğlu hakkında inanılmaz iftira ve iddialarda bulunduğu dönemlerde de, Temel abimiz diyerek, hem abisini hem de Saadet Partisini korumaya çalışmıştır. Hatta Temel beye iftiralarda bulunan Akit yazarı M.Y a haddini de bildirmiştir.

Sayın Bülent Arınç, Chp Genel Başkanı Özgür Özel için geçmişte yaşadığı ve unutmayacağı bir anısını paylaştı. Gerçekten de önemli bir anı ve ahde vefa olayı. Hem Özgür Özel beyi hem de Bülent beyi tebrik etmek gerekiyor. Siyasiler rakipte olsa bu şekilde bir birbirlerinin hak ve hukuklarını mutlaka korumalıdırlar. İnsanın en zor anı çaresiz kaldığı andır. Bu ülkede TBMM Başkanlığı, Başbakan yardımcılığı, Parti genel başkan yardımcılığı, iktidar Milletvekilliği ve hükümet sözcülüğü yapacaksınız, ancak amcanızın cenazesinde hiç kimseye söz geçiremeyeceksiniz. Ne kadar zor bir durum, ne kadar kötü bir durum, ne kadar acı bir durum. Mevlam hiç kimseyi böyle zor durumda bırakmasın. Hepimiz kendimizi sayın Arınç’ın yerine koyalım bakalım, sonuç ne olacak? Allah kimseyi böylesi çaresizlikle imtihan etmesin.

Bir şehrin seçilmiş belediye başkanı işe alım yaparken, belirli sayıda kontenjanını, mutlaka diğer partilerin o şehrin il veya ilçe başkanlarına da vermelidir. İktidar milletvekili kamuya alımlarda da aynı yöntemi uygulamalıdır. Rakip diye, adamın çoluğu, çocuğu, kardeşi işsiz kalmamalıdır. Bence bu çok önemlidir. Bakın Özgür bey muhteşem bir iş yapmış, Bülent beyi korumuş, kollamış, ve onun adına mücadele etmiş. Allah razı olsun kendisinden. “Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner” unutmayalım.

Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Başbakan iken, çıkmadığı tek kanal Tv5 idi, ancak Başbakanlıktan inince ilk çıktığı ve çıkabildiği kanal Tv5 olmuştu. Onun için “ne oldum demeyeceksin, ne olacağım diyeceksiN” demiş atalarımız.

Tepedeki kavgaya dövüşe aldanıp ta, il ve ilçelerde bir birlerimizle dalaşmayalım. Yarın devran tersine döndüğünde güçlü iken ne ektiysen, sadece ektiğini biçersin benden söylemesi..


Keşke Bülent Arınç’ta Aynı Mücadeleyi Özgür Özel’in Kardeşi İçin yapabilseydi!

Sayın Özgür Özel yaptığı bir açıklamada, Adalet yürüyüşünden beri kardeşinin işsiz olduğunu açıkladı. Gerçekten de çok sor bir durum. Bir insanın abisi Milletvekili, Ana muhalefet partisinin grup başkan vekili ama kardeşine çözüm üretememiş. İşte burada sayın Bülent Arınç devreye girecekti, gerekirse sayın Cumhurbaşkanına bilgi verip, Özgür beyin kardeşini sessiz sedasız bir işe aldırıverecekti. Bunu sayın Blent Arınç, aslında yapardı ama niye yapmadı bilemiyorum. Nasıl Özgür Özel bey, o cenazede mücadele ettiyse, Bülent beyde bu olayda mücadele etmeliydi.

Siyaset böyle olursa, güzelleşir. Siyasetçilerin bir birbirlerine saygıları olmalı. Tahriklere kapılmamalıdır. Birbirlerinin haklarını korumalı ve hatta Özgür Özel bey gibi savunmalıdırlar.

 

İşte Bülent Arınç’ın gündem olan özgür Özel açıklamaları

FETÖ soruşturmasında tutuklanan, eski Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren babası Halit Tay’ın cenaze törenine özel izin alarak katılmıştı. 2016’daki cenazeye Bülent Arınç ve o dönemler CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel de katılmıştı. Arınç o cenazede yaşananları ilk kez anlatarak, “Yani bunu hiçbir yerde de anlatmadım. Eşimin amcasının oğlu Manisa’da sağlık müdürüydü. Daha sonra işte KHK ile görevden alındı. Arkadan da tutuklandı, cezaevine girdi. Bizim amcamız, yani eşimin amcası o tarihlerde vefat etti. Amcamızın oğlunu elleri bağlı olarak cenazeye getirdiler. Özgür Özel de gelmiş. O zaman Manisa milletvekiliydi.” dedi.

“Özgür Özel benim kahramanımdır”

Arınç açıklamasının devamında, “Manisa’nın beş milletvekili var AK Parti’de, hiçbirisi yok orada. Ve bunlardan ikisi elinden tutup da milletvekili yaptığım insanlar. Ve bir tanesi de o köyün çocuğu. Onlar yok ortalıkta. Vali zaten yok. Başsavcı kaçmış. Her biri bir tarafa dağılmış. Ben gideceğim diye. Özgür Özel var, ben varım. Cenaze geldi, imam bulundu. Getirdiler amcamızın oğlunu. Jandarma var başında. ‘Efendim, kelepçeleri çözemeyiz’ dediler. ‘Nasıl çözemezsiniz? Bu nasıl Allahuekber diyecek ya? Babasının namazını kılacağız. Zaten otuz tane jandarma var orada. Elini çözsen ne olacak?’ dedim. ‘Efendim biz böyle talimat aldık.’ dediler. Allah bin kere razı olsun. O benim kahramanımdır.” ifadelerini kullandı.

“Özgür Özel benim hukukumu korudu”

Arınç şöyle devam etti: “Özgür Bey dedi ki, ‘Başkanım lütfen siz karışmayın. Ben bu işi çözerim’ dedi. Onlarla o tartışmaya girdi. ‘Siz girerseniz işin içine bunu büyütürler’ dedi. ‘Ben onlarla mücadele edeceğim’ dedi. Jandarma yine kabul etmedi. Valiyi aradı telefonla, Başsavcıyı aradı. Onlarla şiddetle münakaşa etti. ‘Yaptığınız ayıptır’ dedi ya. ‘Yani bu çocuk babasının cenazesine gelmiş. Niçin Allahuekber demesine izin vermiyorsunuz? Kaçacağından mı korkuyorsunuz?’ dedi. Sonunda merhamete mi geldiler, korkuya mı geldiler? Eller çözüldü. Çocuk ‘Allahuekber’ dedi. Babasının namazını kıldı. Şimdi hiçbir Ak Partilinin olmadığı bir yerde, her şeylerini bana borçlu olan insanların bile kaçarak, korkarak gelmediği bir yerde Özgür Özel benim hukukumu korudu. Ben bunu unutmam” dedi.

 Oğul Mücahit Arınç’ta takdir topladı

Sayın Bülent Arınç beyin oğlu, Ak Parti Manisa milletvekili Mücahit Arınç, geçenlerde Manisa Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanan Chp’li Ferdi Zeyrek’i ziyaretindeki hoş sohbetler, esprileri ve nezaketleri gayet güzeldi. İnşallah siyasette kamplaşma, ayrışma, kutuplaşma dönemi biterde, geçmişteki Erbakan, Demirel, Ecevit, Özal ve Türkeş’in nezaketine geri döner.

Tekrar Teşekkürler Sayın Özgür Özel, Teşekkürler sayın Bülent Arınç, teşekkürler sayın Mücahit Arınç, teşekkürler Ferdi Zeyrek…

Vesselam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.