enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bakan Özer: 15 bin Öğretmen Atamasının Yarısı İstanbul’a Yapılacak

Erdoğan’ın 15 bin öğretmen atamasına ilişkin yaptığı açıklama üzerine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamasının yüzde 50’sinin İstanbul’a yapılacağını duyurdu.

Bakan Özer: 15 bin Öğretmen Atamasının Yarısı İstanbul’a Yapılacak
12 Ocak 2022 16:46
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ocak sonunda yapılacak 15 bin öğretmen atamasına ilişkin, “15 bin öğretmenin yüzde 50’sini, yani 7 bin 500’ünü İstanbul’a vereceğiz” ifadesini kullandı.

Yüz yüze eğitim sürecine ilişkin de konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yüz yüze eğitime devam. Bugün itibarıyla tüm sınıfları kapalı olan, Covid-19’dan dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz bulunmamakta. Evet. Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama Allah’a şükür bizim en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılama oranlarının çok yüksek olması” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bahçelievler Anadolu Lisesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Coid-19 salgını ve 15 bin öğretmen atamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ATAMALARIN YARISI İSTANBUL’A YAPILACAK

31 Ocak’ta yapılacak 15 bin öğretmen ataması töreninin İstanbul’da gerçekleştireceklerini aktaran Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ifadelerine şu şekilde devam etti:

“15 bin öğretmenin yüzde 50’sini, yani 7 bin 500’ünü İstanbul’a vereceğiz. Diğer taraftan İstanbul’daki eğitim yatırımlarını okul öncesinden liseye kadar yeniden revize ediyoruz. Yeni yatırımlarla İstanbul’umuzu desteklemeye devam edeceğiz. Sadece basit bir şey söyleyeyim, İstanbul’da şu anda 157 tane devlet anaokulu var, resmi anaokulu var. İstanbul’a 1000 tane yeni anaokulu yapıyoruz. Planlamalarını yaptık inşallah hızlı bir şekilde bu yatırımları hizmete alacağız. İstanbul’a sadece kabaca bilgi vereyim ve bırakayım, 18 Şubat’a bırakalım, minimum 5 milyarlık eğitim yatırımı yapacağız. Maksimumu İstanbul ilimizin performansına bağlı, parayı kullanma kapasitesine bağlı, arsa bulmasına bağlı. İstanbul’da inşallah tam gün eğitime Esenyurt’tan başlayarak, en sıkıntılı ilçemiz Esenyurt. Esenyurt’taki problemleri de inşallah çözüyoruz. Esenyurt’tan başlayarak tüm ilçelerimizin eğitimle ilgili çok farklı bir evreye taşındığı bir dönem olacak.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.