enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  En güzel resimli. dualı ve anlamlı Cuma mesajları (Hayırlı Cumalar)

  Cuma günü Müslümanlar için büyük bir önem ve maneviyat taşıyor. Cuma günü hakkında çok sayıda hadis-i şerif vardır. Hatta ayet ve hatta sure bile vardır. Cuma gününde tüm camilerde Cuma namaz kılınır, hutbeler okunur ve dinlenir. Cuma günü sabahtan itibaren hatta Perşembe akşamından mesajları gönderilmeye başlanır.

  En güzel resimli. dualı ve anlamlı Cuma mesajları (Hayırlı Cumalar)
  20 Ekim 2022 18:52
  A+
  A-

  En güzel resimli, dualı, sözlü ve anlamlı Cuma Mesajları (Hayırlı Cumalar)

  Kur’an-ı Kerim’de cuma günün önemini anlatan bir sure vardır ve adı da Cuma Suresidir. Cuma suresinin 9.10 ve 11.nci ayetlerinde Yüce Mevla biz Müslümanlara şu şekilde emrediyor

  Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır.

  Namaz kılındı mı artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasip arayın. Allah’ı da daima çok anın ki kurtuluşa eresiniz.

  Ama onlar bir ticaret veya eğlence görünce ona yönelip seni ayakta bırakıverdiler. De ki: “Allah’ın nezdinde olan, eğlenceden de ticaretten de üstündür. Allah rızık verenlerin en hayırlısıdır.”

   

  Cumanız Mübarek Olsun, Rabbim Yapacağınız Her Türlü İbadet ve taatlerinizi Kabul Eylesin. HAYIRLI CUMALAR

  Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde Rabbim dualarımızı kabul etsin, bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın. Hayırlı Cumalar dilerim.

   

  Sevgi; Acıyı tatlıya,
  toprağı altına,
  Hastalığı şifaya,
  zindanı saraya,
  belayı nimete ve
  kahrı rahmete dönüştürür. Demiri yumuşatan,
  taşı eriten,
  ölüyü dirilten sevgidir…
  Hayırlı CUMA’lar

   

  “Rabbim! Verdiğin rızıkla beni kanaatkâr kıl ve bana verdiklerini hakkımda hayırlı ve bereketli eyle. Elde edemediğim her hayırlı şeyin yerine daha iyisini nasip et.” Gününüz aydın, huzurlu, sağlıklı ve mutlu Cumanız mübarek olsun..

  Ey İnsan! Kaf Dağı kadar yüksekte olsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma her şeyin bir hesabı var; üzdüğün kadar üzülürsün. (Mevlana) Mübarek Cuma gününün hayrı ve bereketi üzerinize olsun inşaaAllah

   

   

  Rabbim bugünün hürmetine dertlerimize deva, hastalıklarımıza şifa, gözlerimize nur, gönüllerimize sürur, ailemize ve sevdiklerimize huzur ihsan eylesin Hayırlı Cumalar…

  İnsan İyiliği Kadar Taşlanır, Merhameti Kadar Dışlanır, Kulluğu Kadar da Sınanır. (Yunus Emre ). Cumanız Mübarek Olsun

   

  Her Cuma bir huzur, her sabah bir umuttur, huzurumuz ve umudumuz daim olsun. Hayırlı cumalar

   

  Bismillahirrahmanirrahim

  Rabbimiz, bizi hidayete (doğruya) erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma ve kendi katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz ki, vehhab (çok bağışlayan) Sensin (ancak) Sen.
  Al-i İmran suresi 8. Ayet

  Cumanın hayrı ve bereketi üzerimize olsun.

   

   

  Allah (c.c) buyuruyor ki! *Halbuki kötülük tuzakları, kuranların ayağına dolaşır. *(Fâtır suresi 43.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

   

  (Ey insanlar!) Sizi birbiriniz için imtihan aracı kıldık. (Bakalım) sabredecek misiniz? Rabbin, hakkıyla görendir. (Furkan suresi 20. ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

   

  Rabbimiz! Bize katından rahmet gönder ve bize içinde bulunduğumuz durumdan bir çıkış yolu göster!.. (Kehf suresi 10. ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

  Merhamet edene Rahman olan Allah cc’de merhamet eder. Siz yeryüzündekilere merhamet ediniz ki gökyüzündekilerde size merhamet etsin Rabbimizin rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. HAYIRLI CUMALAR

   

   

   

  Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun…

  “Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl…” (Bakara Suresi 128.nci ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

   

  Rabbim cümlemizi bugün dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar

  Yalvarışların sahibi kul ise affeden “ALLAH”tır.

  Sen içinden geldigi gibi dua et bağışlayan “ALLAH”tır.

  Yerde gökte imzasi olan yüce yaradan seninde duani “DUYACAK”tır.

  Kalbin “NUR” gönlün “HUZUR” yaşamın bir ömür boyu “MUTLU” olsun. Allah’ın selamı , mağfireti , bereketi, üzerimize olsun.

  Cumanız Cuma’mız mübarek olsun inşallah.

  Rabbim sağlıklı huzurlu dolu günlerde birlik ve beraberlik içinde nice cumalar da buluşmayı nasip etsin inşallah.

   

   

  “Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl…” (Bakara Suresi 128.nci ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

   

  CUMA DUASI

  🤞YA RABBİ
  Bir saniye için yaşayaca ğımızın garantisi olmayan geçici bir dünyada yaşıyoruz.

  🤞 YA RABBİ
  Ölüm bizi uyandırmadan sen bizlere uyanmayı nasip eyle.

  🤞YA RABBİ
  Yarabbi yaşadığımız müddet içerisinde dünya ve ahiret İmtihanını kazana cak hayırlı ameller işlemeyi cümlemize nasip eyle.

  🤞YA RABBİ
  m dostlarımızla birlikte Tövbelerimizi, bilerek veya bilmeyerek işlemiş olduğu muz günahlarımızı affı mağfiret eyle.

  🤞YA RABBİ
  İman ve amellerimizle senin rızanı kazanacak hakkın hakim olması için yapılacak Cihat çalışmalarından bizleri mahrum eyleme.

   

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.