enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ayetli, Hadisli, Resimli ve Çok Anlamlı Cuma Günü Mesajları (Cumanız Mübarek Olsun)

Bilinen bir gerçek var ki Cuma namazı siyasal özelliği olan bir namazdır. Daha açık bir söylemle devlet namazıdır. Hz. Peygamber ve sahabesi İslâm’ı hâkim kılamadıkları ve siyasi otorite olamadıkları; bir dar’u-l İslâm kuramadıkları, özgürlüklerini bütün boyutlarıyla kuşanamadıkları ve kâfir tasallutunda yaşadıkları için Mekke’de Cuma namazı kılamamışlardır. Ayetli, Resimli ve çok Anlamlı Cuma Günü Mesajları Cumanız Mübarek Olsun mesajlarını sizler için derledik

Ayetli, Hadisli, Resimli ve Çok Anlamlı Cuma Günü Mesajları (Cumanız Mübarek Olsun)

Hayırlı Cumalar

Hakiki cumaların ihya edileceği bir “medine” inşası için gece gündüz çalışmalarına rağmen neticeye varamamışlardır. Bu bir nakısa değildir; insan çalışmalarından sorumludur, neticeyi takdir etmek Allah Teâlâ’nın elindedir. Mekke’de muvaffak olamayan Müslümanlar İslâm’a yeni bir mekân bulmak ve karargâh edinmek için ilahi irade ve izin dâhilinde hicret etmişlerdir. Hicretten sonra da bütün boyutlarıyla cihada devam etmişlerdir.

 

İşte Ayetli, Hadisli, Resimli ve çok Anlamlı Cuma Günü Mesajları (Cumanız Mübarek Olsun)

 

Rabbim hayrınizi ve dualarınızı kabul etsin .Kazancınızı bol bereketli eylesin. Hayirli Cumalar.

Allah’ım!
Cumayı en bereketli gün yaptığın gibi bizi de o günün bereketiyle bereketlenenlerden eylesin inşallah. Cumamız ve Cumanız Mübarek Olsun.

Rabbim sağlıklı huzurlu dolu günlerde birlik ve beraberlik içinde nice cumalar da buluşmayı nasip etsin inşallah

Önemli Olan Yürüdüğünüz Yol Değil O Yolda Yürürken Kalbinize Koyduğunuz Niyettir Bu Hayırlı Günde Edeceğiniz Bütün Duâlarınızın Kabul Olması Dileğiyle Günaydın Gününüz De Aydın Cumanız Hayırlara Vesile Olsun İnşallah

‘Unutmayın ki güzel bir karakter, güzel bir yüzden daha uzun ömürlüdür.’ (Hz. Ali) Hayırlı Cumalar.

Erzurumlu ustad derki.!

Evlat,bak
Söz kantardır, insanı tartar
İyi konuşursan şerefin artar
Sükut edersen vakarın artar
Yalan söylersen ocağın batar
Cuma geceniz bereketli
Cumanız hayırlı olsun

Bazı insanlar, bazı insanlara şifâdır..
Allah şifâmızı versin, Gönlümüze iyi gelen insanları, ömrümüzden eksik etmesin.

Cumamız mübarek olsun

Gökyüzü yarildigi,yıldızlar döküldüğü,denizler birbirine katıldığı,kabirlerin içindekiler dışarı çıkarıldığı zaman insanoğlu(yapıp) gonderdiklerini ve(yapamayip)geride bıraktıklarını bir bir anlar.(infitar,1,5)
Cumanız mübarek olsun.

ALLAH’IM
Sağlığımıza
Rızkımıza
Huzurumuza
Mutluluğumuza
Dualarımıza
Bereket ihsan eyle
Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun.
Cuma gününüz hayırlara vesile olsun

“Öyleyse yüce Rabbinin adını tesbih et.”
(Vakıa: 96)
Cumanız mübarek olsun

Rabbim bugünün hürmetine, elimizi duasız, dualarımızı cevapsız, dilimizi Kur’ansız, kalbimizi imansız bırakmasın. Hayırlı cumalar…

Onlar bollukta ve darlıkta sarfederler, öfkelerini yenerler, insanların kusurlarını affederler. Allah iyilik yapanları sever.
(Ali İmran suresi 134.ayet) Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle. (İbn Huzeyme, Dua, 751) Hayırlı Cumalar

ALLAH’ım NASİB ETMEYECEĞİN ŞEYİ HAYAL ETTİRMEZSİN. Rabbim Sen her şeyin hayrlısını bilir, en güzelini yazarsın. Bu isteğimizi duamızı hayalimizi bize güzel ve kolay eyleyip ömrümüze yaz. (Hz. Osman.). CUMA’nın hayrı feyzi ve bereketi iman edenlerin üzerine olsun.

Onlar bollukta ve darlıkta sarfederler, öfkelerini yenerler, insanların kusurlarını affederler. Allah iyilik yapanları sever. (Ali İmran suresi 134.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Rabbimiz, bizi doğru yola
eriştirdikten sonra,
kalplerimizi saptırma.
Bize tarafından bir
rahmet bağışla.
Hiç kuşku yok,
lütfu bol olan
yalnız sensin.
(Al i İmran Suresi 8.ayet)

Cumamız Hayırlı ve Bereketli Olsun

Onlar bollukta ve darlıkta sarfederler, öfkelerini yenerler, insanların kusurlarını affederler. Allah iyilik yapanları sever. (Ali İmran suresi 134.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” (Fûrkan suresi 74. ayet)* Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

(Ey insanlar!) Sizi birbiriniz için imtihan aracı kıldık. (Bakalım) sabredecek misiniz? Rabbin, hakkıyla görendir. (Furkan Suresi 20.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Sağlık sıhhat ve afiyet dileklerimizle hayırlı bere ketli Maddi ve Manevi kazançlar diliyoruz.
Bu mübarek Cuma Günümüzün hayırlı gelişmelere vesiyle olmasınï cenab-ı haktan dua ve niyaz ediyoruz.

İsyanınız nefsinize, İtaatiniz Rabbinize olsun. Rabbim bizi nefsine isyan eden ve Rabbine itaat eden kullarından eylesin inşallah. Allah’ın Selamı ve Rahmeti üzerinize olsun. HAYIRLI CUMALAR

Allah doğru yolda olanların doğruluğunu artırır. (Meryem Suresi 76.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Allah yolunda her ne harcarsanız, Allah onun yerine başkasını verir. O, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (Sebe’ Suresi 39.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.