enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun (Öğretmenler Günü Mesajları)

  1 Kasım 1928’de TBMM’nin kabul ettiği Türk Harfleri Hakkındaki Kanun ile Harf devrimi gerçekleşti.Türk tarihinde ilk defa bir okuma yazma seferberliği başlatıldı. Bakanlar Kurulu, Atatürk’e 11 Kasım 1928’de “Millet Mekteplerinin Başöğretmeni” unvanını verdi. Bu unvan, 24 Kasım’da, Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayımlanması ile resmileşti. Atatürk’ün Başöğretmen sıfatını aldığı 24 Kasım, 1981’den beri Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.

  24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun (Öğretmenler Günü Mesajları)
  24 Kasım 2022 09:39
  A+
  A-

  24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle yayınlanan güzel mesajları sizler için derledik..

  Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesaj

  “Yurdumuzun dört bir yanında her gün yeni hedeflere yürüyen gençlik platformunun kalkınma yolundaki maratonunu başlatan öğretmenlerimiz; çığ gibi büyüyen bir ilim irfan ordusunun arkasındaki bilgi deryası olarak, ülkemizi geleceğe taşıyan medeniyet yolunun adıdır.

  Milletimizin istikbaline giden yolda yakılan eğitim meşalelerinin emin ellerde hedefine ulaşacağını biliyor, vatan, millet, bayrak sevgisi ve teknolojide sınır tanımayan bir devletin imkanları ile yetiştirilen öğrencilerimizin, eğitimde zirve imzasını gururla gelecek nesillere taşıyacaklarına inanıyorum.


  Bugün, icraatları ve itibarı ile fark yaratan ülkelerin başında yer alan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin çağdaş gelişmişlik vizyonuna enerji veren eğitim camiamızın temsilcilerine teşekkür ediyorum.

  İdeallerimize ulaşmada akıl ile bilginin buluşma noktasında muazzam bir sorumluluğu üstlenerek geleceğimize yön veren tüm eğitimcilerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

  Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Öğretmenler Günü Mesajı

  “Karanlığı aydınlatan, cehaleti alt eden, doğruluğun refakatçisi, istikbalimizin güvencesi olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

  Eğitim, toplumların gelişmesinde büyük bir rol oynar. Ailede alınan temel eğitimden sonra okulda görülen eğitim ve öğretim, evlatlarımızı hayata hazırlamaktadır. Bu eğitim ve öğretimin başkahramanları ise değerli öğretmenlerimizdir. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözü öğretmenlerimizin ülkemizin ve milletimizin atar damarlarından biri olduğunun göstergesidir.

  Öğretmenlerimiz hepimizin hayatında olumlu izler bırakmış bizlerin yol göstericileridir. Bu dün böyle olduğu gibi bugünde böyledir yarın da böyle olacaktır. Onların sorunları, üzüntüleri, sevinçleri millet olarak hepimizi yakından ilgilendirmektedir.

  Ay yıldızlı bayrağın dalgalandığı her yerde görev yapan milli birlik ve kardeşliğimizin taşıyıcı sütunlarından olan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Türk Milleti’nin aydınlık yüzü olan öğretmenlerimize Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu özel günde sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

  Görevlerini sürdüren tüm öğretmenlerimize başarılar diliyor, kutsal meslekleri uğrunda şehit düşmüş ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize ise Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

  Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

  “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden eğitim neferlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın gururunu, mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.

  Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren muasır medeniyetler seviyesine çıkma yolunda atılan her adımın isimsiz kahramanları olan öğretmenlerimizin bu yükselişte katkısı çok büyüktür. Yetiştirici, öğretici kimliğiyle yeni nesillere kendilerini anlatabilmeyi öğreten, kişiliklerinin oluşmasına ve gelişmesine yardımcı olan öğretmenlerimiz, üstlendikleri bu ulvi görev nedeniyle toplumların hayatında her zaman özel ve saygın bir konum edinmişlerdir.

  Öğretmenlerimizden beklentilerimiz çocuklarımıza ve gençlerimize düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, akılcılığı öğretmeleri; onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, millî ve manevi değerlerini özümsemiş bireyler olarak yetiştirmeleridir. İnsan yetiştirmek çok güzel ve özel bir görevdir. Bu hususta öğretmenlerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarında da üstün gayret ve yüksek bilinç içerisinde olacaklarına yürekten inanıyorum.

  Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” sözünde de ifade ettiği gibi sizler, sadece bugünün değil geleceğin de mimarlarısınız.Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize gösterdikleri özveri ve emekten dolayı teşekkür ediyorum.

  Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyor; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevleri başında şehit düşen ve bugün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, emekli olan öğretmenlerimize de huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

   

  Kastamonu Abana Kaymakamı Salih AĞAR’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

  “Bizler için çok kıymetli olan, farkında olalım veya olmayalım hepimizin şahsi tarihinde izleri bulunan, her zaman sevgiyle, saygıyla yâd ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimizin bu güzel ve anlamlı gününü hep birlikte kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

  Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

  Bu anlamlı günde; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, emekliye ayrılmış öğretmenlerimiz ile görevi başındaki bütün öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler dileyerek Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.