enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Yeni Yılınız Kutlu, Mutlu, Sağlıklı, Sıhhatli ve Huzurlu Olsun (Yeni Yıl Mesajları)

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakmış olduk . Ülkemiz ve şehrimiz geçtiğimiz yıl içinde çok badireler atlattı. Mevlamız daha beterlerinden muhafaza buyursun.  Yeni yılın ise ülkemize, Ekonomik Refah, Saadet, Barış, Mutluluk ve Huzur getirmesi diliyoruz.

Yeni Yılınız Kutlu, Mutlu, Sağlıklı, Sıhhatli ve Huzurlu Olsun (Yeni Yıl Mesajları)
1 Ocak 2024 09:40
A+
A-

Kastamonu Valisi Meftun Dallı’nın Yeni Yıl Mesajı

Kıymetli hemşehrilerim,
Yeni umutların, yeni heyecanların, yeni hayallerin gerçekleşeceğine inandığımız yeni bir yıla girmekteyiz.
Cumhuriyetimizin ikinci 100 yılına Kastamonu’da, sizlerle birlikte girmekten büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.
Değerli Kastamonulular,
Malum olduğu üzere geçen yıl içerisinde on bir vilayetimizi sarsan “asrın felaketini” yaşadık. Bu felakette canlarını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet dilerken yaralanan, maddi ve manevi zarar gören kardeşlerimize de bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi ulaştırmak istiyorum.
Felaketin yaşandığı andan itibaren Kastamonu’daki kurum ve kuruluşlar, vakıf ve dernekler özellikle de Kastamonulu hemşehrilerimiz, hem bölgeye yardımlarını ulaştırmışlar hem de bölgeden gelen kardeşlerimize kucak açmışlar, ellerinden geleni yapmışlardır. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ülkemizde bunlar yaşanırken gönül coğrafyamızda da içimizi burkan, yüreklerimizi kanatan hadiselere şahit olmaktayız. Ancak devletimizin kararlığı, insanımızın duası ile bu acılar da inşallah bitecektir.

Sevgili Kastamonulular,
Yeni yıla, yaşadığımız bu olumsuzluklara rağmen geleceğe duyduğumuz inanç ve azimle girmekteyiz. Devlet ve millet olarak nice badireleri birlikte atlattık. El ele verdiğimizde aşamayacağımız zorluk yürüyemeyeceğimiz yol yoktur. Bu yıl da zorlukları beraberce aşıp nice güzellikleri hep birlikte yaşayacağımıza inancım tamdır.

“Türkiye Yüzyılı” olacağına yürekten  inandığımız bu yüzyılın başlangıcı olan 2024 yılınızı kutluyor, bu yılın siz değerli hemşehrilerime, milletimize ve dünyaya selamet, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

En içten saygılarımla.

Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun Yeni Yıl Mesajı

  Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının onurunu, gururunu ve mutluluğunu yaşadığımız 2023 yılında Kastamonu Belediyesi olarak şehrimize birbirinden önemli eserler kazandırdık.

 Ömerül Faruk Darende Huzurevi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Karaçomak Mesire Alanı, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yaşam Alanı ve Kuzeykent İtfaiye Binası gibi birçok yatırımımızı hizmete açtık.  Alt yapı ve üst yapıda birbirinden önemli projeleri bitirdik ve daha büyük projelerin planlamasını tamamladık.

Yaşadığımız afetlerde ve olumsuzluklarda Kastamonu Belediyesi olarak tarihin bize yüklediği sorumluluğu yerine getirdik. Bize ihtiyaç duyulan her noktada görevimizi çalışma arkadaşlarım ile birlikte layıkıyla yerine getirdik. Rabbim bir daha böyle afetler yaşatmasın inşallah.

Kıymetli hemşehrilerim; göreve geldiğimiz günden bu tarafa Kastamonumuza 550 Milyon liranın üzerinde öz kaynaklarımızdan yatırım harcaması yaptık. Bakanlıklarla olan ortak projelerimizle ise yatırım tutarımız 1 Milyar liranın üzerine çıktı. Bu süreçte ata tohumlarımıza sahip çıkarak vatandaşlarımıza 380 bin fideyi ücretsiz dağıttık yine Atıksu Arıtma Tesisi, Tam Otomasyonlu Park ve Bahçeler Yerleşkesi, Olukbaşı Dere Islahı, Duvar Bahçe, Mustafa Yıldız Halk Kütüphanesi, Olukbaşı Hizmet Binası, Kastamonu Doğal online satış merkezi, Kastamonu Eğitim Merkezi (KASMEK), Çocuk ve Oyuncak Kütüphanesi, Tek tip tabela uygulaması, Kartlı Sistem ve  Parklarda ücretsiz Wi-fi hizmeti gibi bir çok projeyi tamamladık ve hizmete açtık.

Yeni yılda da Kastamonumuzun geleceği, gelişimi ve hak ettiği noktaya erişmesi adına çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Bu süreçte kaynağını bulduğumuz ve hızla başlayacağımız sadece alt yapı projesinin yatırım bedeli 800 Milyon liranın üzerinde olacak. Şehrin atar damarlarını tam anlamıyla yenileyecek, yılların sorununu kökünden çözeceğiz. Şehrimizi sağlığı tehdit eden asbest borulardan kurtaracağız. 168 kilometre içme suyu hattı, 68 kilometre ise atık su hattını yenileyeceğiz. Devam eden ve başlayacağımız yeni projelerle birlikte 2 milyarın üzerinde yatırımı hızla şehrimize kazandıracağız.

Gerçekleştirdiğimiz her projede bizlerin gücüne güç katan kıymetli hemşehrilerim başta olmak üzere hayırseverlerimize, çalışma arkadaşlarıma ve projelerimizde emeği bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum.

‘Türkiye’nin Yüzyılı’nda Kastamonu’nun daha güçlü var olacağına yürekten inanıyorum. Tüm hemşehrilerimin yeni yılını en kalbi duygularımla kutluyorum. Yeni yılın sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini Cenabıhak’tan niyaz ediyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.