enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

SGK Uzmanı Özgür Erdursun açıkladı! Vergi borçlarına af geliyor!

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, vergi borçlarına af geleceğini sosyal medya hesabından duyurdu.

SGK Uzmanı Özgür Erdursun açıkladı! Vergi borçlarına af geliyor!
1 Şubat 2024 16:59
A+
A-

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, gündemdeki vergi borçlarıyla ilgili dikkat çekici bir iddiayı sosyal medya hesabından paylaştı. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Erdursun, vergi borçlarına yönelik bir ‘af’ın geleceğini öne sürdü. Erdursun, “2024’ün ikinci döneminde tekrar yapılandırma yasası çıkar diye düşünüyorum” diyerek duyuruda bulundu.

Erdursun konuyla alakalı sosyal medya hesabında şunları aktardı,

“Son olarak 7440 sayılı ”Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 31.12.2022 tarihine kadar vergi ve sigorta prim borçları için yapılandırma gelmişti! (halk dilinde af ancak bu bir af değildir, verginin aslı silinmez, gecikme faizinin bir kısmı silinir, borç taksitlere bölünür)” ifadelerini kullandı.

TEKRAR YAPILANDIRMA YAPILACAK

Erdursun, “2024’ün ikinci döneminde tekrar yapılandırma yasası çıkar diye düşünüyorum. Vergideki gecikme faiz oranı aylık %3,5’e kadar yükselmiş durumda. Vergisini düzenli ödeyemeyenlerin borçları hızla büyüyor, banka hesapları bloke ediliyor ve evi-arabası olanların başvurduğu E-haciz işlemleri artıyor” şeklinde konuştu.

TİCARET YAPMAK ZORLAŞIYOR

Erdursun, “Ticaret yapmak ve işletmeyi sürdürmek giderek zorlaşıyor. Bu nedenle mali konularda dikkatli olunması önem arz ediyor. Yakın gelecekte vergi düzenlemelerinde değişiklik olabileceğini göz önünde bulundurarak, mali durumları düzenli olarak takip etmek önemli olacaktır” dedi.

 SGK Uzmanı Özgür Erdursun açıkladı! Vergi borçlarına af geliyor!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.