enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Milyonları ilgilendiren EYT kararı için Çalışma Bakanlığı Son noktayı koydu

Milyonları ilgilendiren EYT kararı için Çalışma Bakanlığı Son noktayı koydu
11 Kasım 2021 20:35
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, milyonları ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kararını açıkladı. Açıklamada, “Bakanlığımızın önündeki çalışma takviminde 3600 ek gösterge konusunda kapsam ve maliyet çalışması ile asgari ücret tespiti bulunmakta ve bu iki konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır” denildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, basın açıklaması yayınladı. “Son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlere ilişkin bir düzeltme ihtiyacı oluşmuştur” denilen açıklamada “çalışma takviminde öncelikli olarak 3600 ek gösterge ve asgari ücret tespitinin bulunduğu” belirtildi. Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır” dedi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şöyle:

Son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlere ilişkin bir düzeltme ihtiyacı oluşmuştur. Bakanlığımızın önündeki çalışma takviminde 3600 ek gösterge konusunda kapsam ve maliyet çalışması ile asgari ücret tespiti bulunmakta ve bu iki konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.