enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu’da Köylülerden “Taş Ocağı” Eylemi

Kastamonu İnebolu Çiçekyazı ve Küre Ersizler Köyü arasına yapılması planlanan ve ÇED süreci başlatılan taş ocağı için yetkililer, halkın katılımı ile toplantı yapmak istedi. Ancak köylüler karşı eylem yaparak toplantıyı engellediler.

Kastamonu’da Köylülerden “Taş Ocağı” Eylemi
7 Eylül 2023 23:06 | Son Güncellenme: 7 Eylül 2023 23:13
A+
A-

KÖYLÜLER: “BİZ TAŞ OCAĞI İSTEMİYORUZ”

 Kastamonu Haber ekibimizin aldığı bilgiye göre; Kastamonu Küreli Köylüler, Taş ocağına karşı çıktı, CED katılım toplantısında topraklarına sahip çıkarak İl Özel İdare ile Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine sunum yaptırmadı.

  İnebolu Çiçekyazı ve Küre Ersizler Köyü arasına yapılması planlanan ve ÇED süreci başlatılan taş ocağı için yetkililer ve halkın katılımı ile toplantı yapmak istedi. Vatandaşlar ÇED toplantısına karşı çıkarak yetkililere tepki göstererek CED toplantısında sunum yapmalarına izin vermedi.

Vatandaşlar taş ocağı projeye karşı çıkarak, ‘Taş ocağı istemiyoruz’ sloganları atarak bilgilendirme toplantısında sunum yapılmasına engel oldular.

SLOGANLARLA KARŞI ÇIKTILAR

Köy konağında gerçekleştirilmek istenen CED toplantısı için bir araya gelen köylü vatandaşlar, ellerindeki dövizlerle sesini duyurmaya çalıştı.

Dövizlerinde üzerlerine, Su Hayattır, Suyuma Dokunma!, Doğamıza Dokunma!, sloganları yazıldı. Dövizlerle yetkililere tepki gösteren vatandaşlar,’ Biz Taş Ocağı İstemiyoruz’ diye sloganlar attı.

 

 

Kaynak: Küre Postası
Fotoğraflar: Küre Postası

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.