enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu’da Cumhur İttifakı Olmayacak: Artık Kesin Adayların Netleşmesi Bekleniyor

Yerel Seçimlerde Ak Parti ile Mhp arasında yapılacak ittifakın, hangi il ve ilçelerde yapılacağı netlik kazandı. Kastamonu’da her iki parti kendi adayları ile seçime girecek.

Kastamonu’da Cumhur İttifakı Olmayacak: Artık Kesin Adayların Netleşmesi Bekleniyor
28 Aralık 2023 23:38
A+
A-

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Avukat Halil Uluay, Kastamonu’daki ittifak kararını açıklayarak, her partinin kendi adaylarıyla seçime gireceğini belirtti.

AK Parti Milletvekili Halil Uluay, Cumhur İttifakının Kastamonu’da ayrı ayrı adaylarla seçime gireceğini açıkladı. Milletvekili Halil Uluay, Kastamonu’daki ittifak kararını açıkladığı paylaşımında;

Cumhur ittifakı Kastamonu’da ayrı ayrı adaylar ile seçime girme kararı vermiştir. İttifak ruhunu incitmeden, hoş bir seçim süreci yaşayacağımızdan eminim. İlk hedefimiz belediyenin Cumhur ittifakında kalması, ama illaki her iki partide kazanmak için mücadele edecektir İttifak süreci netleştiğine göre bundan sonra adayımızın belirlenmesini bekleyeceğiz. Bizde seçim çalışması, seçim bittiğinde başlar, bu mantıkla zaten başlamış ve süren çalışmalarımızı adaylarımız belirlendiğinde biraz daha disipline edip, yoğunlaştırdığımızda 31 Mart Akşamı zaferi 20 Ak Partili Belediye başkanı ile kutlayacağız, inşallah.” diyerek sözlerini noktaladı.

  Kastamonu Haber ekibi olarak, Kastamonu’daki gelişen ittifak konusunu Gazeteci ve Siyasetçi Ertuğrul Köse’ye sorduk. Gazeteci Köse; Kastamonu’da ittifak’ın olmaması en çok Ak Partilileri sevindirmiş, Mhp’lileri ise üzmüştür. 2024 Yerel seçimlerinde Mhp’nin işinin çok zor olduğunu belirten Köse, Ak Parti, tepeden aday dayatması yapmaz ise, Mhp’ye göre daha şanslı. Ancak Hasan Baltacı faktörü ve diğer partilerin adayları ve ittifakları netleşince daha doğru değerlendirmeler yapılabilir” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.