enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu Müftülüğünden 15 Temmuz İçin Anlamlı Programlar

Kastamonu Müftülüğü 15 Temmuz ve tüm şehitler için Nasrullah Cami’nde program düzenledi. Programda Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve il geneli okunam Hatimlerin Duası da Yapıldı.

Kastamonu Müftülüğünden 15 Temmuz İçin Anlamlı Programlar
15 Temmuz 2021 20:01
A+
A-

Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Vali Avni ÇAKIR, İl Müftüsü Mustafa BİLGİÇ ve İl protokolünün katılımlarıyla Şehitlik ziyareti gerçekleştirildi.

Şehitlik’te gerçekleştirilen programda Nasrullah Cami Baş İmam Hatibi Hamdi KÖMLEKSİZ Kur’an-ı Kerim okudu. İl Müftümüz Mustafa BİLGİÇ’in yaptığı duayla vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz kabirleri başında anıldı.

Bilindiği üzere Kastamonu müftülüğü tüm Türkiye’de olduğu gibi geçen hafta Cuma hutbelerinde hain darbe girişimini hutbede konu edinmişti. İşte o hutbenin son bölümü; Değerli Müminler!
Rabbimize sonsuz hamd ü sena olsun ki 15 Temmuz’da, Rabbimizin yardımına, hakkın batıl karşısında zaferine şahit olduk. Bizler o gece, hainlerin emellerini kursaklarında bırakan milletimizin destansı direnişine ve cesaretine şahit olduk. Bedenlerini bu vatan için siper eden şehitlerimizin şehadetine, gazilerimizin kahramanlıklarına şahit olduk.
Bir daha böyle bir tabloyla karşılaşmamak için bize düşen, güvenilir kaynaklardan öğreneceğimiz sahih dini bilgiyle hayatımıza yön vermektir. Kur’an-ı Kerim’in rehberliği ve Peygamberimizin örnekliğiyle hayatımıza istikamet vermektir. Millî ve manevî değerlerimizi istismar etmek isteyenlere asla fırsat vermemektir. Ülkemizi ve milletimizi fitneye sürüklemek isteyen istismarcılara karşı yekvücut, tek yürek olmaktır.
Hutbemi bitirirken geçmişten günümüze din ü devlet, mülk ü millet yolunda canından geçen aziz şehitlerimize ve dâr-ı bekâya irtihal eden kahraman gazilerimize Yüce Rabbimden rahmet diliyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.