enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu “Şehrin Her Zaman Emrindeyiz”

Yeniden aday gösterilmeyen Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, belediye meclis üyeleri ve aileleriyle iftar programında bir araya geldi. Başkan Vidinlioğlu burada önemli açıklamalarda bulundu.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu “Şehrin Her Zaman Emrindeyiz”
14 Mart 2024 10:55
A+
A-

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu “Şehrin Her Zaman Emrindeyiz”

  Başkan Vidinlioğlu burada yaptığı konuşmada meclis üyelerine geride bırakılan beş yılda şehre verdikleri hizmetlerden  ötürü teşekkür etti. Uyumlu bir meclis süreci geçirildiğinin de altını çizen Başkan Vidinlioğlu, “Bizler şehrin her zaman emrindeyiz. Hiçbir zaman koltuk, kanepe kaygımız da derdimiz de olmadı. Biz hizmet noktasında nerede olmamız gerekiyorsa bulunmaya ve çalışmaya hazırız. İnanan insanlarız hepimizin hakkında hayırlısı neyse o olsun diye yola çıktık.” dedi.

Alışıla gelmişin dışında bir başkanlık yaptığını vurgulayan Başkan Vidinlioğlu, şehrin yıllardır değinilmeyen birçok sorununu da birlikte çözdüklerini vurguladı. Başkan konuşmasında şunları söyledi:

“Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki çok uyumlu bir meclis dönemi geçirdik. Memleketin dertlerine hemdert olmaya gayret ettik. Verimli bir meclis dönemini geçirdiğimizi söyleyebilirim.  Belediyecilik açısından herhalde çok şanssız bir beş yıl geçirdik. Pandemiyi birlikte yaşadık, seli birlikte yaşadık, depremi birlikte yaşadık. Kısıtlı imkanlarla çoğu sorunun üstesinden gelmeye çalıştık. Bu konuda hepinizin emeği çok Allah hepinizden razı olsun. Bunlar önemli görevler. Kamu görevi. TBMM’de meclisin fonksiyonu neyse yerelde de Belediye Meclisinin görevi o. Meclisteki tüm gruplarımızla birlikte verimli bir döneme imza attık. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Birçok sorunun üstesinden birlikte geldik. Elbette yer yer farklı bakış açılarımız oldu. Bu dönemlerde bilerek isteyerek kimseyi kırma niyetinde olmadım. Kırdığımız varsa hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Benim hakkım varsa kat kat helal olsun.

Belediye Meclisi’nden büyük ölçüde arkadaşımızın aday olmadığı bir döneme girdik. Bu da çok alışılmış bir durum değildi. Genelde her siyasi parti kendi meclis üyelerini bir sonraki döneme büyük oranda taşırdı. Ama görünen o ki bu meclis döneminde sınırlı sayıda kaldı. Süre azaldı. Çok kısa süre sonra bir yerel seçim tecrübesi daha yaşayacağız.

Üzmeden kırmadan samimi olan eleştirilere hep açığız. İnşallah yeni seçilecek mecliste yeni seçilecek belediye başkanımızda şehre güzel hizmetler yaparlar. Biz o anlamda her türlü desteğe hazırız. Şehir hepimizin. Söyleyecek söz çok ama ben alışıla gelmişin dışında bir belediye başkanlığı profili çizdiğimizi düşünüyorum. Benim bir kaç gün sonrasıyla, birkaç ay sonrasıyla ilgili hiç beklentim olmadı. Şehrim adına yapılabilecek şehrin geleceğini ilgilendiren konular üzerinde durduk. Biz geldik gidiyoruz. Ama yavrularımız var. Daha yaşanabilir bir Kastamonu için onlara daha güzel bir Kastamonu bırakmak için çalıştık. Kastamonu ruhunu gelecek nesillere aktarabilmek için yapılabilecek şeyleri hesap ederek davrandım.

Bunu da yer yer dile getirdim. Siyaseten dile gelmeyecek şeyler söyledik. Şehrin bir takım problemleri çok dile gelmemişti. Alt yapı sorunu dile gelmez çok da girilmez o işlere. Şehrin suyu ile ilgili sıkıntıya hiç kimse girmez. Kentsel dönüşüm konularına genelde çok belediye girmez. Şehrin iklimiyle ilgili konulara genelde belediye başkanları girmez.

Ankara hala rahmetli Mehmet Altınsoy’un yaptığı alt yapıyı kullanır. Ama Mehmet Altınsoy girdiği ilk seçimi kaybetmiştir. Çünkü alt yapı biraz görünmeyen hizmet olduğu için gündeme gelmez. Bu anlamda çok şey yaptık. Birlikte yaptık. Mehmet Akif Ersoy Mahallemizin tüm alt yapısını değiştirdik. Özellikle bundan sonrası için de halihazırda çok önemli bir krediyi şehre kazandırdık. Kamuoyu şuan bunun çok farkında değil ama 28 belediye içerisinden TEFER kredisini almış olduk. Artık teknik çalışmaları bitmek üzere. 25 Milyon Avro.

Kastamonu alt yapısı 50 yıl öncesinin alt yapısıdır. 50 bin nüfusun alt yapısıdır. Şehir bugün tabelada 120 bin ancak gerçek nüfus 175 bin… 30 bine yakın öğrenci, yakın ilçelerde çalışan kamu görevlileri ve kışın kırsaldan gelen vatandaşlarımız.

Elbette 50 bin nüfusa göre yapılan alt yapıyla 175 bin nüfusa hizmet vermek kolay değil. Hep şunu söyledim. Oy kaygısı olmadan bunlar gündeme gelmeli. Halının altına süpürmekle bunlar ortadan kalkmıyor. Eninde sonunda problemi yaşıyoruz. Şehrin trafikle ilgili problemi de böyle. Bizim bazı şeyleri önden tedbir almamız gerekir ki problem haline gelmeden müdahil olalım.

Elbette ki bu trafikle ilgili problemler olası problemlerdi hali hazırda yaşanıyor. Alt yapıyla ilgili problemler olası problemlerdi yaşanıyor.

Bizler şehrin her zaman emrindeyiz. Hiçbir zaman koltuk, kanepe kaygımızda derdimiz de olmadı. Biz hizmet noktasında nerede olmamız gerekiyorsa bulunmaya ve çalışmaya hazırız. İnanan insanlarız hepimizin hakkında hayırlısı neyse o olsun diye yola çıktık.

Ben gayretlerinizden ve çalışmalarınızdan ötürü tüm meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her daim birlikteyiz ve beraberiz. Sonuçta derdiyle hemdert olan insanlar olarak bundan sonra da birlikte yol yürüyeceğiz. Ne kadar farklı fikir dile gelirse o kadar yol vardır. O konuda hep açıktım bundan sonra da öyle olacak. Şehrin problemlerini çözmek adına her türlü işbirliğine açığım. Şehrin her derdi bizim derdimiz, her problemi bizim problemimizdir. İyi günde kötü günde birlikte olacağız.

Evlatlarımızın daha güzel daha yaşanabilir bir Kastamonu’da yetişmesini diliyorum. Şehrin problemleriyle ilgili de bundan sonra fahri meclis üyesi olarak sıkıntıları dile getirmemiz gerekiyor.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.