enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İstanbul, Ankara ve İzmir’de Yerel Seçim Anket Sonuçları Belli Oldu

Yerel seçimlere kısa bir süre kala BUPAR Araştırma şirketinin İstanbul, Ankara ve İzmir’deki sonuçlarını içeren anket yayımlandı.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de Yerel Seçim Anket Sonuçları Belli Oldu
14 Mart 2024 15:11
A+
A-

31 Mart Yerel Seçimlerine az bir zaman kala, BUPAR Araştırma Kurucusu Erdal Akaltun, TELE1 kanalında yayınlanan Anında Manşet programında Tuncay Mollaveisoğlu’nun konuğu olarak katıldı. Programda yerel seçimlerle ilgili önemli bilgiler ve değerlendirmeler paylaşıldı.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR BELEDİYE BAŞKANLARI DEĞİŞMEYECEK

Erdal Akaltun 3 büyükşehir için şunları aktardı,“3 büyükşehirdeki belediye başkanlıklarının değişmeyeceğini söyleyebiliriz. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu ve Ankara’da Mansur Yavaş tekrar görev yapacaklar gibi duruyor. İzmir’de yeni bir adayla seçime girilecek. Orada oylar 1-2 puan düşebilir ancak Cemil Tugay rahat bir şekilde kazanacaktır.”

BURSA VE BALIKESİR SON DURUM NE?

Akaltun “Diğer iller için birkaç değişiklik olasılığı var. Bursa ve Balıkesir en önemli iki il CHP’nin alabileceği. Bir öncekinde az farklarla kaybetmişlerdi. Bursa’da Mustafa Bozbey Balıkesir’de Ahmet Akın aday gösterildi. Ahmet Akın bir önceki seçimlerde fedakarlık yapıp adaylıktan çekilmişti. Bu defa fedakarlığının karşılığını alacak gibi duruyor” diye konuştu.

ANTALYA VE HATAY EL DEĞİŞTİREBİLİR

CHP’nin kaybetme riski olduğu iller için “Antalya ve Hatay için CHP’nin kaybetme olasılığı var” diyen Akaltun Manisa için ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Selçuk Özdağ’ın aday olması da Manisa’daki dengeleri değiştirecek gibi duruyor.”

Yorumlar
  1. Hoca Köylü dedi ki:

    Sn Editör,
    Haberde yer alan Bupar araştırma şirketinin 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yapılmış anket çalışmaları olduysa hangi hata payı ile seçim sonuçlarını tahmin ettiklerini yazınızda belirtmiş olsaydınız çok makbule geçerdi.