enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekçi Kimdir?

14 Mayıs 2023 Milletvekili seçimlerinde Ak Partiden ikinci sıradan aday olan Fatma Serap Ekmekçi, Ak Partinin % 65 oy olması ile TBMM’ye seçilmiş oldu.

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekçi Kimdir?
15 Mayıs 2023 00:03 | Son Güncellenme: 9 Haziran 2023 14:11
A+
A-

KASTAMONU MİLLETVEKİLİ FATMA SERAP EKMEKÇİ KİMDİR?

Fatma Serap Ekmekçi; 1980 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu Gazipaşa İlkokulu ve Mustafa Kaya Anadolu Lisesinde tamamlayıp mezun oldu. Yüksek öğrenimini Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden tamamlayıp 2002 yılında mezun oldu.

2003 yılında tamamladığı stajının ardından Kastamonu’da aile ortaklığı bünyesinde özellikle aile hukuku alanında serbest avukat olarak görev yapmaktadır.

2009-2014 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisinden Kastamonu Belediyesi Meclis üyeliği yaptı.

2009 yılında Kastamonu Barosu Yönetim Kuruluna seçilmiş olup, 2018 yılına kadar Baro Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunmuş, özellikle kadın ve çocuk komisyonlarında çalışmıştır.

2018 yılında yapılan Kastamonu Barosu Başkanlığı seçimlerinde ilk kadın aday olarak ismini duyurdu. 2018 yılına kadar on yıl boyunca Kastamonu Valiliği İl İnsan Hakları Kurulunda İnsan Hakları İhlallerini Araştırma ve İnceleme Komisyonunda aktif olarak çalışmıştır. Kastamonu Valiliği tarafından il merkezi ve ilçelerde düzenlenen eğitim ve tanıtım programları çerçevesinde Aile Hukuku alanında Medeni Kanunda yapılan değişiklikler panellerine konuşmacı olarak katılmıştır.

Kastamonu Barosu adına sivil toplum kuruluşları ile birlikte kadın ve çocuk konulu proje çalışmalarında bulunmuş ve İç İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen kadına şiddetin önlenmesi ve aile hukuku projelerinde yer almıştır.

2017 yılında Ankara’da düzenlenen Avrupa Birliği ve Türkiye Barolar Birliği ortak projesi olan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Bireysel Başvuru Eğitici seminerine katılmıştır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kastamonu Şubesi Denetim Kurulu asil üyesidir. Arabuluculuk eğitim ve sınavlarını da tamamlayarak avukatlık mesleği yanında halen İş Hukukunda Uzman Arabulucu olarak çalışmaktadır.

Ayrıca 2005 yılında Noterlik ve 2018 yılında da Uzlaştırmacı belgelerini almıştır. 2018 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir.

Bir erkek çocuğu olan Ekmekçi, 6 aydır da AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmektedir.

AK Parti Kastamonu 2. Sıra Adayı olan Fatma Serap Ekmekçi, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde milletvekili seçilerek meclise girmiştir.

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekçi Kimdir?

 

Kaynak: Açıksöz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.