enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yarı Yıl Tatili Başladı

Yarıyıl tatili  19 Ocak 2024 Cuma başlayıp 5 Şubat 2024 Pazartesi tamamlanacak. İkinci dönem, 5 Şubat 2024 Pazartesi günü başlayacak ve ikinci dönem 14 Haziran 2024 Cuma günü yaz tatiliyle sona erecek. İkinci dönemin ara tatili ise 5 Nisan 2024 Cuma ile 15 Nisan 2024 Pazartesi tarihleri arasında yapılacak.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yarı Yıl Tatili Başladı
19 Ocak 2024 13:21
A+
A-

Kastamonu Valisi Meftun Dallı’nın 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yarı Yıl Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

   2023-24 Eğitim-Öğretim Yılının ilk döneminin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Derslerinize çalışmanızın yanı sıra kitap okumak, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılmak gibi başarılarınız, inanıyorum ki, karne notlarınıza da yansıyacaktır. Notlarınız ne olursa olsun azminiz, heyecanınız, cesaretiniz ve kendinize olan güveniniz her an canlı olmalıdır. Tatilinizi bu duygularla geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

  Öğrencilerimizin dönemin başından itibaren her türlü hazırlıklarını yapmanız, ihtiyaçlarını gidermeniz ve en önemlisi sabah saatlerinde okula göndermek için fedakârlık göstermeniz başarının ilk adımıdır. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Dönem boyunca gösterdiğiniz fedakârlıklara tatil döneminde onların gönüllerini yaparak devam edeceğinize inanıyorum.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Eğitimin vazgeçilmez unsurları olarak yapmış olduğunuz çalışmaların, gösterdiğiniz gayretlerin bu dünyada karşılığını bulmak çok zordur. Kutsal bir görev üstlendiğinizin farkındayız. Her zamanda ve mekânda bu hassasiyetle görevinizi ifa ediyorsunuz. Bugüne kadar yaptığınız gibi bugünden sonra da yorulmadan, yılmadan evlatlarımızı yetiştirmek için fedakârca çalışacağınıza inancımız tamdır. Bundan dolayı hakkını ödeyemeyeceğimiz siz saygıdeğer öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor,  eğlenceli ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

En içten selam ve muhabbetlerimle…

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Kastamonu eğitim ailesi olarak Türkiye Yüzyılı’nın eğitim alanında belirlenen hedeflerine ulaşmak için canla başla çalıştığımız 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 1. döneminin sonuna geldik. Başarılı ve huzur dolu bir yarıyılın tamamlanmasına katkıda bulunan değerli yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimize mutlu bir tatil diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Aydınlık yarınlarımızın geleceği öğrencilerimizi yetiştirirken özveri ile çalışıyorsunuz. Biliyorum ki her öğrenciyi kendi evladınız gibi görerek onun daha iyi yetişmesi için sabırla, fedakârlıkla yürümektesiniz. Daha nitelikli bir toplumun inşasını sağlamak ve ülkemizi yarınlara daha güçlü hazırlamak için yaptığınız tüm çalışmaları yürekten destekliyorum. Sürekli değişen ve dönüşen dünyada sorumluluk duygusuyla,  kararlılıkla ve heyecanımızla öğrencilerimizin kültürle, bilimle, sanatla ve hayatla sağlıklı bağlar kurmaları için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN GÜMÜŞ'ÜN KARNE MESAJI
 

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Geride bıraktığımız yarıyıl boyunca verdiğiniz emeğin geri bildirimi olan karnelerinizi aldınız. Göstermiş olduğunuz gayretten dolayı hepinizi kutluyorum.

Okul ortamında ve dışında yoğun eğitici, öğretici, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler geçirdiniz. Yarıyıl tatilini kendiniz için verimli geçen bir zaman dilimine dönüştüreceğinize inanıyor; kitapları zihninizin yanı başından eksik etmediğiniz ve farklı etkinliklerle ufkunuzu genişlettiğiniz, aile büyüklerinizle sevgi dolu bir tatil diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımız bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır.  Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Tatil sürecinde çocuklarımıza rehberlik ederek onları çeşitli aktivitelere yönlendirmeliyiz. Onlara doğru rehberlik ederek yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel ve güçlü yarınlarında yerlerini alacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.