enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  18 Mart Çanakkale Zaferi Resimli Kutlama mesajları

  18 Mart Çanakkale Zaferi bu yıl 108. yıl dönümünde kutlanacak, savaşan askerler anılacak. Dünya tarihini değiştiren bir savunmaya sahne olan Çanakkale Zaferi’nin milli mücadeleye büyük katkısı oldu…

  18 Mart Çanakkale Zaferi Resimli Kutlama mesajları
  18 Mart 2023 01:00
  A+
  A-

  Çanakkale Savaşları, sıradan bir askerî müdahale ve mücadele değil,  Anadolu’ya da yönelmiş olan tehdidin sabır sınırlarını zorladığı yıllarda, büyük Türk milletinin gösterdiği yüksek fedakârlığın ve kahramanlığın abidesi olmuştur.

   

    Kastamonu mülki amirleri “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi” dolasıyla birer mesaj yayınladılar.

  İşte o mesajlardan bazıları…

  Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi” mesajı…

  “Uğruna can verilen bir vatanın taşını, toprağını namerde çiğnetmeyen Türk milletinin kahramanları; vatanımızın her köşesinde, Çanakkalede’de göğsünü siper ederek, Türkiye’nin geçilmezliğini bir kez daha zaferle taçlandırmış, şehitlik ve gazilik gibi en şerefli unvanları almışlardır.

  Geçmişten gelen tek vatan, tek millet anlayışı ve istikrarlı bir devletin güvencesi ile her alanda özenle yetiştirilen Türk gençliğine emanet edilen vatan topraklarımız; bugün yine Çanakkale ruhunu taşıyan kahramanlarımızın omuzlarında geleceğe taşınmaktadır.

  Yaşanan doğal afetlerde ailelerle bütünleşerek , evlerini, yüreklerini onlara açan ve devlet kurumlarımızla işbirliğinde gönüllü olarak sorumluluk alan vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

  Milli ve manevi değerlerimizin gücü ile en büyük zaferlerin kahramanları olan “18 Mart Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferi”nin yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum” dedi.

  Vali Avni Çakır; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Yayınladı

  Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’nun “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi” mesajı…

  “Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından biri olan Çanakkale Savaşları ve Türk milletinin binlerce şehit vererek elde ettiği zafer, hem milletimizin kaderini hem de dünya tarihinin akışını değiştirmiştir.

  Çanakkale ruhu göstermiştir ki dünyada bu milletin var oluş iradesini kıracak hiçbir güç yoktur. Çanakkale’de ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi, millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. İnanıyorum ki bu yüksek ruh, bu millet olma şuuru, bu vatan sevgisi bu topraklar üzerinde ebediyen var olacaktır.

  Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın ebediyen dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu şuuru aktarmak, bu güzel vatanı bizlere emanet eden ecdadımıza karşı en büyük borcumuzdur.

  Bu duygu ve düşüncelerle tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ile bölünmez bütünlüğü uğruna, gözlerini kırpmadan canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

  Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi” mesajı…

  Çanakkale; Türk milletini himayesi altına almaya çalışanların yerle bir edildiği mukaddes toprakların adıdır.

  107 yıl önce tüm dünyanın gözü önünde Çanakkale’de eşi benzeri görülmemiş bir mücadele destanı yazılmıştır. Çanakkale Savaşı ile büyük Türk milleti, bağımsızlık aşkını tüm dünyaya duyurmuştur. Bugünkü kutsal topraklarımız üzerinde sonsuza kadar yaşamaya kararlı olduğumuzu süngü, mermi ve yüksek iman gücü ile ilan etmiştir.

  Çanakkale Zaferi, emperyalist mihraklara karşı vatanın ve milletin bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın verdiği emsalsiz bir direniştir. Tarihin her döneminde emperyalist güçlerin Türk milletinin varlığına kasteden girişimlerine inanç ve azimle karşılık verilmiş ve saldırılar milletimiz tarafından her zaman boşa çıkarılmıştır.

  Çanakkale Savaşı, Türklüğü küçümseyen, onuruna el ve dil uzatmaya yeltenen, Türk milletinin gücünü imtihan etmeye kalkışan bugünkü ihanet odaklarının kendilerini nasıl bir sonucun beklediğini anlamaları açısından ders almaları gereken tarihi savaştır.

  Bu düşüncelerle kutlu vatan topraklarında huzur içinde yatan ve bizim varlık nedenimiz olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; millî ve manevi değerleri uğruna serden vaz geçmiş bütün kahramanlarımızı rahmetle, minnetle, hürmetle yad ediyor, aziz Türk milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyorum dedi.

  Belediye Başkanı Vidinlioğlu’da Koronavirüse Yakalandı

   

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.