enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Köy Çeşmesinden Tarihi Eser Çıktı

Hanönü ilçemizde çeşme tamiri yapan emekli öğretmenimiz, topraktan eski dönemlere ait mezar ve tarihi eşyalar çıktığını görünce durumu müze müdürlüğüne bildirip aynı zamanda çıkan tarihi eserleri de yetkililere teslim etti.

Köy Çeşmesinden Tarihi Eser Çıktı
28 Nisan 2021 18:17
A+
A-

Hanönü ilçemizde çeşme tamiri yapan emekli öğretmen, topraktan eski dönemlere ait mezar ve tarihi eşyalar çıktığını gördü. Müze müdürlüğüne durumu bildiren öğretmen, aynı zamanda çıkan tarihi eserleri de yetkililere teslim etti.

Hanönü ilçemize bağlı Yenice Köyünde yaşayan emekli öğretmen Şevket Yılmaz, evine yaklaşık 200 metre uzaklıkta bulunan köy çeşmesinde su patlağı tamirini yaptığı sırada, gördüğü karşısında adeta şaşkına döndü. Topraktan eski dönemlere ait mezar ve tarihi eşyaların çıktığını gören Yılmaz, çalışmaları durdurdu ve durumu Kastamonu Müze müdürlüğüne bildirdi. Yılmaz’ın haber vermesi üzerine köye gelen ekipler, bölgede incelemelerde bulundu.

Tamir çalışması sırasında bir mezara rastladığını söyleyen Yılmaz, “Bu esnada çürümüş kemik parçaları ve tarihi eserler çıktı. Hemen Kastamonu Müze Müdürlüğü’ne haber verdim. Burada çıkan tarihi eserleri de Müze Müdürlüğü’ne teslim ettim” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.