enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu ve 10 ilde bazı alanlar orman sınırları dışına çıkartıldı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Kastamonu, Balıkesir, Kütahya, Bingöl, Bolu, Çorum, İzmir, Rize, Sinop, Mersin ve Karabük’te bazı alanlar orman sınırları dışına çıkartıldı.

Kastamonu ve 10 ilde bazı alanlar orman sınırları dışına çıkartıldı:
16 Eylül 2022 09:00
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Kastamonu, Sinop, Balıkesir, Kütahya, Bingöl, Bolu, Çorum, İzmir, Rize,Mersin ve Karabük’ün bazı ilçelerinde krokileri ile sınır ve koordinatları gösterilen alanların orman sınırları dışına çıkartılması kararlaştırılarak resmi gazetede yayınlandı.

Resmi gazetede yayınlanan kararda, orman sınırları dışına çıkartılan alanların iki katından az olmamak üzere devletin hüküm ve tasarrufu altında veya Hazine’nin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazlardan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) tarafından Orman Genel Müdürlüğü’ne orman tesis etmek üzere tahsis yapılacağı vurgulandı.

Yine Ocak 2022 tarihinde de Kastamonu’nun merkez ilçesine bağlı Halife köyü, Tosya ilçesine bağlı Karasapaca köyü ve Hanönü ilçesine bağlı Hanönü Mahallesinde bazı yerler Orman alanı dışına çıkarılmıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.