enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  Elektrikli Battaniye Ne Kadar Elektrik Harcar?

  Isıtıcınızın tüm gün açık olması nedeniyle kış aylarında elektrik faturanız yükselme eğiliminde mi?

  Elektrikli Battaniye Ne Kadar Elektrik Harcar?
  10 Ekim 2022 17:26
  A+
  A-

  Isıtıcınızın tüm gün açık olması nedeniyle kış aylarında elektrik faturanız yükselme eğiliminde mi? Bunun için mükemmel çözüm, kışın enerji tasarrufu sağlamanın ve sıcak kalmanın en iyi yollarından biri olan elektrikli battaniye almaktır.

  Elektrikli battaniye almayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken üç şey var;

  1-)Enerji tüketimi

  Elektrikli battaniye ne kadar elektrik harcar? Cevap: Çok değil. Evinizin merkezi ısıtma sistemini sürekli açık tutmak için harika bir alternatif. Elektrikli battaniye kullanımı ile kışın hava çok soğuduğunda bile merkezi ısıtmanızı birkaç derece kısabilir ve elektrik maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Gece yattığınızda kombinizi kısabilir veya kapatabilir ve elektrikli battaniye kullanabilirsiniz. Zamanla, enerji tüketiminizde önemli bir düşüş fark edeceksiniz.

  2-) Maliyet

  Elektrikli battaniyeler, elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirerek çalışır ve bu işlem için ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi miktarı watt olarak ölçülür. Her elektrikli battaniyenin farklı bir watt değeri vardır ve ne kadar yüksekse çalıştırmanın maliyeti de o kadar fazladır. Bu, satın aldığınız elektrikli battaniyenin türüne, watt değerine ve kullandığınız sıcaklığa bağlı olarak maliyetlerin değişebileceği anlamına gelir.

  3-)Elektrikli battaniye satın alırken maliyetlerin yanı sıra güvenlik de en önemli endişelerinizden biri olmalıdır. Asla ucuz, düşük kaliteli elektrikli battaniyeler satın almayın. Evet, uygun fiyatlıdırlar, ancak genellikle kötü kumaştan yapılırlar ve katı güvenlik yönergeleri altında üretilmezler. Bunun yerine yüksek kaliteli elektrikli battaniyelere yatırım yapın. Biraz daha pahalıdırlar, ancak güvenliğiniz için ödenmesi gereken çok küçük bir bedeldir.

  Elektrikli battaniyelerin malzemesi ve kalitesi önemlidir, ancak kazaların bir başka nedeni de elektrikli battaniyelerin yanlış kullanılmasıdır. Yeni bir elektrikli battaniye satın aldığınızda kullanım kılavuzunu dikkatlice okumayı unutmayın. Tüketicilerin çoğu elektrikli battaniyeleri doğru şekilde KULLANMIYOR. Elektrikli battaniyelerin doğru kullanımı güvenlik açısından en önemli faktörlerden biridir.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.