enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun (İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları)

  30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! 30 Ağustos 1922’de ülkemizin toprakları Ulu Önder Atatürk komutanlığında düşmanların elinden alındı. Atatürk’ün başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasından sonra Yunan orduları İzmir’e kadar takip edildi; 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtuldu.

  30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun (İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları)
  29 Ağustos 2022 22:13
  A+
  A-

  Ulu Önder Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere hediye ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili Kastamonu mülki amirleri 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınladılar.

  İşte o güzel mesajlar…

  Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

  30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun (İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları)

   

  Millet olarak bir uyanışın, bir başkaldırışın daha zaferle sonuçlandığı 30 Ağustos tarihi; milli bayramımız, haklı gururumuz, şanımız, şerefimizin bir kez daha şahlandığı, yenilmez türk milletinin ordusu ile daha da güçlendiği gündür.

  Bugün özgürlüğe, bağımsızlığa, vatan, millet, devlet birliğine, türk milletinin ölümsüzlüğüne atılan imza ile istikbaline giden yolun zaferidir.

  Türk Milletimiz; istiklal mücadelesinde olduğu gibi bugünde sahip olduğu iradesi, azmi, kararlılığı ile topraklarımıza, değerlerimize, bağımsızlığımıza gelebilecek her türlü saldırı ve kalkışmaları bertaraf edebilecek kudrete sahiptir.

  Bugün gelişmişliğinin zirvesinde bulunan ülkemizin sağlam yapısı; güçlü Türk devletinin birliği ve bütünlüğünün eseri olup, daha nice zaferlere ulaşacağının da teminatını vermektedir.

  Umutlarımız, hedeflerimiz ve zaferlerimizin Uluslararası temsilcileri, azmin sembolü tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahramanları vatan şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

   

  Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı;

  30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun (İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları)

  “Türk milleti denilince akıllara iman, irfan, kahramanlık, vatanseverlik gelir. Bu vasıfların süsü ve tacı da, tarihe altın harflerle yazılan destanlardır, zaferlerdir. 30 Ağustos şanlı tarihimizde kutlu ve mukaddes bir mücadelenin adıdır. 30 Ağustos Zaferi, Türk ordusunun milletiyle tam olarak birleşmesinin ve bütünleşmesinin eseri olarak hepimizin haklı gururudur.

  100  yıl önce Kahraman Türk ordusunun cesareti ve kahramanlığı ile aziz milletimizin vatan sevdası sayesinde Dumlupınar’da yazılan destan, hürriyet ve istiklalimizin ilelebet müdafaa ve muhafaza edileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur. Yok oldu denilen bir milletin, düşman postalı altında yaşamaktansa ölmeyi şeref bilerek çıktığı kutlu mücadelede kazandığı zafer yüz yıllar geçse de unutulmayacaktır. Türk Milleti’nin bir ve beraber olduğunda başaramayacağı hiçbir şey yoktur, aşamayacağı engel yoktur, çözemeyeceği sorun yoktur.

  Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın ve milletimizin bağımsızlığını bütün dünyaya haykıracağımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100’üncü yılını en kalbi duygularımla kutluyorum. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmetle anıyorum, manevi hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun.“

  Kastamonu Devrekani Kaymakamı Ahmet Coşkun’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı;

  30-agustos-zafer-bayrami-kutlu-olsun-iste-30-agustos-zafer-bayrami-mesajlari

  “Kıymetli Hemşehrilerim,

  Bugün 30 Ağustos zaferimizin 100. yıl dönümünü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz.
  Şanlı 30 Ağustos Zaferi; 1071’in Ağustos’unda Sultan Alparslan’ın bize vatan kıldığı Anadolu’da, ilelebet Türk milleti olarak var olacağımızın yedi düvele karşı bir kez daha ilanıdır.
  Şanlı zaferimizin 100’üncü yıl dönümü vesilesiyle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Malazgirt’ten Dumlupınar’a canını hiçe sayarak bize bu vatanı emanet kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyorum.
  30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.“

   

  Kastamonu Abana Kaymakamı Salih Ağar’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı

  30-agustos-zafer-bayrami-kutlu-olsun-iste-30-agustos-zafer-bayrami-mesajlari

  “Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

  Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu büyük zafer, milletine inanan ve güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz!” emrini büyük bir azim, kararlılık ve fedakârlıkla yerine getiren Türk askerleri ve o askerleri yetiştiren ana babaların topyekun verdiği bir mücadelenin sonucunda yazılmış şanlı bir kurtuluş destanıdır.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruzla başlayan ve 30 Ağustos Günü şanlı Ordumuzun tam ve kesin bir zaferi ile nihayete eren bu mücadele, milletimizin bayrak ve vatan sevgisi, birlik ve dayanışma ruhu, milli ve manevi değerlerimize olan inancı sayesinde başarıya ulaşmıştır.

  30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, Tarihi şanlı zaferlerle dolu Milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları da cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

  Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferi armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, Abanalı hemşerilerimin Zafer Bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.“

  Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

  30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun (İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları)

  “Bugün, Anadolu’nun vatanımız olarak yeniden tescili olan ve aziz milletimizin mukaddes değerleri uğruna, şanlı bir mücadele vererek tarihinin en büyük kahramanlık destanlarından birini yazdığı 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünü idrak ediyoruz.

  “Bundan 100 yıl önce Dumlupınar’da aziz şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen irade; vatan topraklarımızın asla işgal edilemeyeceği, asil milletimizin asla esir alınamayacağı, şanlı bayrağımızın asla semalardan indirilemeyeceğini bütün dünyaya ilan eden bir manifestodur. 30 Ağustos ”hasta adam” denilerek ölümü beklenen ve tarihe gömülmek istenen bir milletin sarsılmaz bir iman ve inançla Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK öncülüğünde ”Ya İstiklâl ya Ölüm.” diyerek neleri başarabileceğinin bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatı, yek vücut hâlde yeniden şahlanışı;bu toprakların sonsuza dek vatanımızın olduğunun tüm dünyaya bir kez daha ilanıdır. 30 Ağustos Zaferi özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine ve bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır. Bilinmelidir ki hiçbir örgüt, hiçbir mihrak ve ihanet çetesi birlik, beraberlik ve dayanışmamızı engelleyemeyecek; ülkemizi, önüne koyduğu kararlı hedeflerinden vazgeçiremeyecektir. Tarih göstermiştir ki ezelden beri hür yaşamış aziz milletimiz, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere, vatanımıza ve bağımsızlığımıza göz dikenlere müsaade etmemiştir.

  Bu vesileyle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını ve bu zaferi bizlere armağan eden kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını şükran ve minnetle yâd ediyorum. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, istiklâl ve istikbâlimiz için, dinimiz, vatanımız ve mukaddesatımız için canlarını feda eden bütün şehitlerimize ve ahirete irtihal eden gazilerimize rahmet ve mağfiret diliyorum” dedi.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.