enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Zorunlu trafik sigortasında bir zam haberi geldi!

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) aldığı karara göre, 2024 yılı Ocak ayında araç grubu ve kullanım türüne göre uygulanan baz primler 2024 yılı Şubat ayında da artırılacak.

Zorunlu trafik sigortasında bir zam haberi geldi!
12 Ocak 2024 20:46
A+
A-

Zorunlu trafik sigortası prim ücretlerinde değişiklik yapıldı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından alınan karar doğrultusunda, 2024 yılı Ocak ayında araç grupları ve kullanım türlerine göre belirlenen baz primler, 2024 yılı Şubat ayı itibarıyla yüzde 10 oranında artırılacak.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINA ZAM GELİYOR

Söz konusu genelge, 14/7/2007 tarih ve 26582 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmeliğin Geçici 11’inci maddesinin ikinci fıkrası” kapsamında hayata geçirildi. Buna göre, araç gruplarına ve kullanım türlerine bağlı olarak belirlenen baz primler, 2024 yılı Şubat ayında yüzde 10 oranında artırılarak uygulanacak.

Yürürlüğe giren genelge hükümleri, 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak ve Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı tarafından yürütülecek. Bu artış, zorunlu trafik sigortası prim ücretlerinde önemli bir değişiklik olarak öne çıkmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.