enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Üniversite Öğrencileri Dikkat! Vergisiz telefon desteği Resmi Gazete’de yayımlandı

Yükseköğretim öğrencilerine yönelik teknolojik cihaz ve internet desteği detayları belirlendi. Bu çerçevede, ilgili öğrencilerin başvurularını yapabilmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bilişim sistemi kullanılacak.

Üniversite Öğrencileri Dikkat! Vergisiz telefon desteği Resmi Gazete’de yayımlandı
14 Kasım 2023 09:17
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğine göre, 26 yaş altındaki yükseköğretim öğrencileri, 9.500 TL’yi geçmeyen satış bedeline sahip bilgisayar ve cep telefonları için 5.500 TL’ye kadar cihaz desteği alabilecekler. Ayrıca, yıllık 120 GB ücretsiz internet erişim desteği de sağlanacak ve ilk internet desteği başvuruları bugünden itibaren 2 ay içerisinde yapılacak.

Cihaz desteği kapsamında temin edilen mobil telefonlar, en az 2 yıl süreyle sadece destekten faydalanan kişi tarafından kullanılacak. Aynı tip cihaz için tek başvuru hakkı bulunurken, farklı tiplerde cihazlar aynı kişi tarafından alınabilecek. İptal veya iade işlemleri, fatura kesim tarihini takip eden ayın 20’sinden itibaren gerçekleştirilecek ve işlem yapılmayan cihazlar için geçerli olacak.

Ancak, ikinci el cihazlar destek kapsamı dışında tutulacak. Teknolojik cihaz desteğinden faydalanmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 26 yaşını aşmamış olmaları, açık öğretim programları dışında bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olmaları gerekiyor.

Başvuracak öğrencilerden istenen şartlar arasında cihazın ikinci el olmaması, faturanın öğrencinin adına düzenlenmiş olması, IBAN numarasının öğrenciye ait olması ve kullanılacak telefon hattının da öğrenciye ait olması yer alıyor. İnternet desteği için ise kimlik doğrulaması yapılacak ve öğrencinin telefon hattının kendisine ait olması gerekecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.