enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’dan EYT Açıklaması

  EYT’de yeni gelişme yaşandı. MHP’li Erkan Akçay en kötü ihtimal deyip EYT tarihi verdi. Peki, EYT ne zaman çıkacak? EYT Meclis’ten ne zaman geçer?

  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’dan EYT Açıklaması
  26 Eylül 2022 13:37
  A+
  A-

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay EYT ile ilgili açıklama yaptı. MHP’li Erkan Akçay, EYT ne zaman çıkacak sorusuna ilişkin cevap verdi.

  Erkan Akçay  “Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili çalışmaların da kasım ayı içerisinde Meclise gelmesini bekliyoruz. En geç aralık ayının sonunda, en kötü ihtimalle yeni yılın ilk haftası Meclis’ten EYT geçer. Ama biz, aralık ayının son günlerinde bunu yasalaştırmayı hedefliyoruz.  Hedefimiz, yeni yıla EYT’lilerin sorunlarını çözmüş şekilde girmek. Cumhur İttifakı ve MHP olarak konunun sahibiyiz, gereken çalışmaları yapıyoruz. Gereken katkıyı da veriyoruz. İnşallah Genel Başkanımızın da dediği gibi EYT defterini, bu yasama yılında, bir daha açılmamak üzere, en iyi şekilde çözerek kapatacağız. Vatandaşlarımız EYT ile ilgili resmi açıklamaları dikkate alsın. Sosyal medyada kara propaganda yapmak isteyenlere, aklı sıra muhalefet yapmak isterken kafa karışıklığı yaratanlara asla itibar etmesin.” dedi.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.