enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kastamonu Üniversitesi Hayvan Hastanesi Hizmete Başladı

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde kurulan hayvan hastanesi, hayvan sağlığı alanındaki hizmetlerini genişletmek ve öğrencilere uygulama imkânı sağlamak amacıyla faaliyetlerine başladı. Hastane, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış modern altyapısı ve uzman veteriner hekimlerden oluşan kadrosuyla hizmet veriyor.

Kastamonu Üniversitesi Hayvan Hastanesi Hizmete Başladı
19 Haziran 2023 13:50
A+
A-

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Hizmete Başladı

Kastamonu Haber ekibimizin edindiği bilgilere göre, Hastanede, büyükbaş ve küçükbaş çiftlik hayvanları (at, inek, koyun, keçi), tavuk ve hindi gibi kanatlı hayvanlar, kedi ve köpeklere teşhis konulup tedavileri yapılabilecek.

İç hastalıkları, doğum, cerrahi ve suni tohumlama gibi dört anabilim dalı yer aldığı hastanede, hasta hayvanların tanısı için gelişmiş merkezi tanı laboratuvarında biyokimyasal ve hematolojik analizler gerçekleştirilecek. Hayvanlara ilk müdahale yapıldıktan sonra ultrasonografi, radyografi, ekokardiyografi ve renkli doppler görüntüleme gibi yöntemlerle hastalık teşhisi konulabilecek. Ayrıca gebelik muayeneleri, sperma muayeneleri, kısırlaştırma, sezaryen, jinekolojik ve ortopedik operasyonlar gibi tüm muayene ve operasyon hizmetleri sunulacak.

 

Hastanede, rutin klinik hizmetlerin yanı sıra birçok tanısal imkân ve acil veteriner hizmeti sunmak amacıyla merkezi teşhis laboratuvarı, ultrasonografi görüntüleme odası, radyoloji ünitesi, büyük hayvan muayene ve operasyon salonu, küçük hayvan acil müdahale odası, küçük hayvan muayene salonları, küçük hayvan operasyon salonları, küçük hayvan operasyona hazırlık ve anestezi salonu, küçük hayvan postoperatif bakım odası, personel ve bakıcı odası, sterilizasyon odası, tecrit odası ve veteriner hekim odaları ile hizmet verilecek.

Randevu sistemiyle çalışan hastanede, hayvan sahiplerinin taleplerinin etkili ve hızlı bir şekilde karşılanması hedefleniyor. Ayrıca, veteriner fakültesi öğrencileri hastanede staj yapabilecek ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayabilecekler. Bu sayede öğrenciler, teorik bilgilerini pratikte uygulama fırsatı bulacak ve mesleki yetkinliklerini geliştirerek başarılı veteriner hekimler olma yolunda ilerleyecek.

Hastane, modern altyapısı ve uzman öğretim üyeleriyle sadece ilimize değil aynı zamanda bölgeye en kaliteli hizmeti sunmayı hedefliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.