enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İyilik, Hiçbir Zaman Boşa Gitmeyen Bir Yatırımdır” Sözü Bakın Nasıl Gerçek Oldu (Teşekkürler Vali Bey)

Van Valisi Ozan Balcı, yıllar önce Siirt Eruh
ilçesinde kaymakamlık yaparken bir öğrenciye yardım edip okula kaydını yaptırır ve eğitim masraflarını da karşılar. O öğrenci okuyup tarih bölümünden mezun olup ve Öğretmen olur. Bakın sonrasında neler oluyor neler?

İyilik, Hiçbir Zaman Boşa Gitmeyen Bir Yatırımdır” Sözü Bakın Nasıl Gerçek Oldu (Teşekkürler Vali Bey)
1 Ocak 2024 09:00 | Son Güncellenme: 1 Ocak 2024 09:01
A+
A-

SAMİMİCE YAPILAN İYİLİK BİR GÜN MUTLAKA KARŞINA ÇIKIYOR!

Kimden mi bahsediyoruz? Öğretmen Gülsüm Şanat’tan.

Siir Eruh Kaymakamı Ozan Balcı’ın desteğiyle okuyan ve hayalini kurduğu Öğretmenliğe adım atan Gülsüm Şanat, Bir süredir sözleşmeli
öğretmenlik yapıyor, şimdilerde ise atama
bekliyor. Gülsüm Şanat, şimdilerde Van Valisi olan Ozan Balcı ile tam 20 yıl sonra bir
açılışta karşılaştı. Açılışta Vali Ozan Balcı’ya yaklaşıp, teşekkür eden Gülsüm Şanat; geçmişte yaşadığı sıkıntıları ve durumunu anlatırken duygulandı.

Konuşmasında, Vali Balcı’nin 3 yıl boyunca eğitim masraflarını karşıladığını belirten Şanat, “Valimiz bana destek olup okumamı sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Samimiyetle İnsana dokunulduğunda 20 yıl sonra da olsa bir anda kaşına çıkıyor. Vali beyin; “Mütevazilik, alçakgönüllülük ve samimiyet” kokan şu cümlesi de çok hoşuma gitti. “İnsan İnsana vesileymiş diyorlar ya” Bravo sayın Valim. Allah sizden razı olsun.

Sayın Vali bey samimiyetle bir iyilik yapmış ve hatırlamıyor bile. Hani derler ya; “Bir kimseye edilecek iyiliğin en mükemmeli o kimseyi minnet altında bırakmayanıdır.” diye.

Tüm Valilerimiz, tüm Kaymakamlarımız, tüm kamu görevlilerimiz bu doğal hikayeyi örnek alsınlar, zor durumda iken kapılarına gelen hiç kimseyi geri çevirmesinler ve mutlaka İNSANA DOKUNSUNLAR.!

Devletin böyle yöneticilerine hep hayranlık duymuşumdur. Rahmetli Recep Yazıcıoğlu ve Hazım Oktay Başer’de böyle davranmışlar. Onun için unutulmuyorlar.

Çünkü İyilikler, güzellikler hiçbir zaman unutulmaz ve unutulmuyor da.

Atalarımız;

“İyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir” diye boşa dememişler.

Nitekim Yüce Yaratanda Al-i İmran suresi 134.ayette; “Allah, iyilik yapanları sever. buyuruyor.

VAN VALİSİ OZAN BALCI KİMDİR VE NERELİDİR?

Vali Ozan Balcı; 1974 yılında Ardahan’da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Ardahan’da tamamladı. 1992 yılında Ardahan Lisesi’nden okul birincisi olarak mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitim gördü. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İngiltere’de Exeter Üniversitesi, Tarih, Politika ve Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. MA derecesi aldı (2000-2001). Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Siyaset Bilimi ve Yönetim Bölümü’nde yüksek lisans yaptı (1999-2001). Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin düzenlediği 29. Dönem Kamu Diplomasisi Kursundan mezun oldu. 86. Dönem Kaymakam Adaylığı Kursunu üstün başarılı olarak tamamladı. 2012-2015 yılları arasında doktora yapmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderildi. İngiltere’de Southampton Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora yaptı ve PhD (doktora) derecesi aldı.

iyilik-hicbir-zaman-bosa-gitmeyen-bir-yatirimdir-sozu-bakin-nasil-gercek-oldu-tesekkurler-vali-bey

01-24/07/2017 tarihleri arasında Japonya’da, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı(JİCA) ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın birlikte organize ettiği Yerel Kalkınmada Mülki İdare Amirlerinin Rolü adlı eğitim programına katıldı.

2018 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından her yıl 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla düzenlenen Yılın En Başarılı Mülki İdare Amirleri Ödülü’ne Merzifon Kaymakamlığı döneminde eğitime yaptığı katkılar ve çocukların kitap okumasına ilişkin projelere verdiği etkin destek dolayısıyla layık görülen Balcı, plaketini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

2020 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından “İyiye, doğruya, güzele” sloganı ile 38’incisi verilen Türkiye Fair Play Ödülleri kapsamında Tokat Valiliği döneminde Tokat’ta çocukları ve gençleri her türlü bağımlılıktan korumak ve ahlaklı insanlar olarak yetişmeleri için spora teşvik etmek, onlara ve topluma spor sevgisini aşılamak için başlatılan Spor Tokat Projesi ile amatör spor kulüpleri ve okul spor kulüplerinde spor yapan 110 bin öğrenciye sağladığı destek nedeniyle Sportif Fair Play Kariyer Dalı’nda Şeref Diploması Ödülü’ne layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 28 Mart 2022 tarihinde “Kütüphanede Hayat Var” temasıyla 58. Kütüphane Haftası kapsamında Tokat Valisi Ozan Balcı, okuma kültürünün yaygınlaştırılması, kitap okuma ve kütüphane kullanma alışkanlığının geliştirilmesi için il genelinde yürütülen “Kitap Tokat Projesi” etkinlikleri sebebiyle “Yılın Kütüphane Dostu Yöneticisi” ödülüne layık görüldü.

Vali Ozan Balcı’ya, Van’da çocukların kitap okumasına verdiği etkin destek, okuma kültürünün özellikle çocuklarda yaygınlaştırılması, okullara yeni kütüphane kurulumu, tüm ilçelere bebek çocuk kütüphanesi kurulması, 500 bin nitelikli TÜBİTAK yayının çocuklara ulaştırılması ve Kitap Van Projesi kapsamında 3 milyon kitabın çocuklarla buluşmasını sağlamasının yanı sıra yazarlar ve yayıncılık sektörüne katkı vermesinden ötürü Türkiye Yayıncılar Birliği’nin 2023 Yılı Yayıncılık Özel Ödülü verildi.

İyilik, Hiçbir Zaman Boşa Gitmeyen Bir Yatırımdır” Sözü Bakın Nasıl Gerçek Oldu (Teşekkürler Vali Bey)

Ardahan-Damal, Balıkesir-Havran İlçelerinde Kaymakamlık Vekilliği, Ordu-Akkuş, Adıyaman-Çelikhan, Siirt-Eruh, Sakarya-Taraklı, Şanlıurfa-Birecik, Samsun-Vezirköprü, Amasya-Merzifon Kaymakamlıkları ve Şırnak Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Belli bir süre eski T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığında çalıştı. 20.08.2017 tarihli ve 2017/345 sayılı Müşterek Kararname ile atandığı Diyarbakır-Kayapınar Kaymakamlığı görevine 12.09.2017 tarihinde başladı. Aynı zamanda Diyarbakır-Kayapınar Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüttü. 27 Ekim 2018 ile 11 Mayıs 2022 tarihleri arasında ise Tokat Valisi olarak görev yaptı.

11 Mayıs 2022 tarihli ve 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atandığı Van Valiliği görevine, 20 Mayıs 2022 tarihinde başladı.

Dr. Ozan Balcı evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.