enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

  En güzel Resimli, Ayetli, Hadisli, Sözlü ve anlamlı Cuma mesajları (Hayırlı Cumalar)

  Her hafta Cuma günü tüm İslam alemi ve müslümanlar için çok önemli bir gün olarak hatta bayram olarak idrak edilir. Anadolu’da yani eskiden köylerimizde hiç okuma yazma bilmeyenler dahi Perşembeyi Cumaya bağlayan gece kesinlikle ağaç kesmezler, oduna gitmezlerdi ve Cuma günü cuma namazı için uzakta olsa işini gücünü bırakır ve merkezi köye gidip cuma namazını kılarlardı.

  En güzel Resimli, Ayetli, Hadisli, Sözlü ve anlamlı Cuma mesajları (Hayırlı Cumalar)
  1 Eylül 2022 16:40
  A+
  A-

  Kur’an-ı Kerim’de cuma günün önemini anlatan bir sure vardır ve adı da Cuma Suresidir. Cuma suresinin 9.10 ve 11.nci ayetlerinde Yüce Mevla biz Müslümanlara şu şekilde emrediyor

  Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır.

  Namaz kılındı mı artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasip arayın. Allah’ı da daima çok anın ki kurtuluşa eresiniz.

  Ama onlar bir ticaret veya eğlence görünce ona yönelip seni ayakta bırakıverdiler. De ki: “Allah’ın nezdinde olan, eğlenceden de ticaretten de üstündür. Allah rızık verenlerin en hayırlısıdır.”

   

  “Rabbim benim için de zürriyetim için de iyiliği devam ettir.”
  (Ahkaf:15) Cumanız mübarek olsun, Akibetiniz cennet olsun, Selam ve dua ile…

  Evlerimize huzur
  -Vücutlarımıza sıhhat
  -Rızıklarımıza bereket
  -Gönüllerimize ferahlık
  -Ümmetimize birlik ve dirlik
  -Yönetimimize adalet, ekonomimize helallik
  -Nesillerimize hidayet ve güzel ahlak duasıyla
  Cumanın hayrı bereketi rahmeti üzerimize olsun.

  Dünya’ya çok önem verip üzülmek kalbi karartır. Ahirete önem verip üzülmek ise kalbi nurlandırır. Hz. Osman.(r.a.). CUMA’nın hayrı feyzi ve bereketi üzerimize olsun.

  Rasûlullah S.A.V şöyle buyurdu:

  “İnsanın yediği şeylerin en güzeli, kendi kazancından olandır.” (Nesâî, Büyû’, 1) Hayırlı Cuma’lar…

   

  “Rabbim! Verdiğin rızıkla beni kanaatkâr kıl ve bana verdiklerini hakkımda hayırlı ve bereketli eyle. Elde edemediğim her hayırlı şeyin yerine daha iyisini nasip et.” Gününüz aydın, huzurlu, sağlıklı ve mutlu Cumanız mübarek olsun..

  Sevgi; Acıyı tatlıya,
  toprağı altına,
  Hastalığı şifaya,
  zindanı saraya,
  belayı nimete ve
  kahrı rahmete dönüştürür. Demiri yumuşatan,
  taşı eriten,
  ölüyü dirilten sevgidir…
  Hayırlı CUMA’lar Selam ve Dua

   

  İsyanınız nefsinize, İtaatiniz Rabbinize olsun. Rabbim bizi nefsine isyan eden ve Rabbine itaat eden kullarından eylesin inşallah. Hayırlı Cumalar, Allah’ın Selamı ve Rahmeti üzerinize olsun.

   

  İşte bu emirler gereği tüm Müslümanların bayramı olarak kabul edilen bu mübarek günde mü’minler köy, mahalle veya şehitlerdeki camilerde bir araya gelirler ve cuma namazı kılarlar ve okunan hutbeleri hep birlikte dinlerler.

   

  Ayrıca hem dualaşmak hem birbirlerini hatırlamak için Müslümanlar birbirlerine Cuma mesajları gönderirler.

  İşte En güzel Resimli, Ayetli, Hadisli, Sözlü ve anlamlı Cuma mesajları

  Rabbim bugünün hürmetine işlerimiz asan, rızkımız helal, neslimiz salih, nefsimizi mutmain, ahirimizi imanlı, akıbetimizi cennet eylesin. Hayırlı cumalar

  Allah’ım! Senden işlerimizde sebat, doğru yolunda kararlılık talep ediyoruz. Nimetlerine şükretmeyi ve sana ibadetin en güzeline bizleri muvaffak kılmanı talep ediyoruz. Selim bir kalp, doğru bir dil, istikamet üzere bir ahlak istiyoruz. Ya Rab, Hakkımızda hayırlı olanı talep ediyoruz. Şerlerden sana sığınıyoruz. Şüphesiz ki, sen gizli ve aşikar her şeyi en iyi bilensin. Bizi bize bırakma, bizleri affetmeni niyaz ediyoruz. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.

  İmkanların bittiği yerde iman vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun derdinden büyük Allah vardır. Hayırlı Cumalar.

  “Allahım! Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle.” Hayırlı Cumalar.

  Yaradanın “affına”
  Resulünün “sevgisine”
  Cennetin en güzel “köşesine erişmeniz dileğiyle. Hayırlı Cumalar

  Allah’ım!
  Kalbimiz, dualarımız Sana ayan;
  Peygamber Efendimizin (S.A.V.) ve diğer sevdiklerinin dualarını kabul ettiğin gibi, bizim de dualarımızı hayırla kabul eyle Yâ Rahman Yâ Rahîm! Hayırlı Cumalar

  Gününüz aydın, eviniz bereketli,sağlığınız daim, Cumanız mübarek olsun

  Rabbimiz! Bize katından rahmet gönder ve bize içinde bulunduğumuz durumdan bir çıkış yolu göster!.. (Kehf suresi 10. ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

  “Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl…” (Bakara Suresi 128.nci ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

  “Yoksa insan, her istediğini elde edeceğini mi sanır.”*?(Necm suresi 24.ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

  Bizi yoktan var eden!
  Varlığından haberdar
  Eden
  Yaratıp imtihan eden
  İmtihan edip sabır veren
  Allahım
  Müminlerini bağışlaması
  Dileğiyle
  CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN

  Hüzün ağır gelir yüreğe
  Ama en güzel duâları
  Ettirir sahibine
  En güzel duâlar buluşmak
  Dileğiyle. Hayırlı cumalar

  İslam gibi bir dinimiz, Hz. Muhammed (s.a.v) gibi bir peygamberimiz ve mübarek bir Cuma günümüz var. Allah(c.c) dostu, cennetlik kullardan olup dinimize şükredip iman edenlerden yap bizleri Yarabbi. Hayırlı Cumalar

  Rabbim cümlemizi bugün dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar

  Ya Rabbim, gittiğimiz yolu hak, zorlukları kolay, imanımızı tam, sözlerimizi isabetli, yolun sonunda kabrimizi cennet bahçesi eyle. (Amin) Cumamız mübarek olsun.

  Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim, hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Hayırlı Cumalar.

   

  Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

  Allah’ım!
  Bizi imanımızda samimi, daim ve kaim eyle! Hayırlı Cumalar

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.