enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Doların Turşusunu Kurdu

İstanbul’da turşuculuk yapan Şaban Bilgin doların turşunu kurdu. Bilgin, “Yabancıların parasından bize fayda gelmez. Bunun ancak turşusu olur.” dedi.

Doların Turşusunu Kurdu
14 Ocak 2022 10:31
A+
A-

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde bulunan bir turşucu, dolar üzerinden yapıldığı ileri sürülen ekonomik saldırılara ‘dolar turşusu’ kurarak tepki gösterdiği belirtti. Turşucu Bilgin, “Yabancıların parasından bize fayda gelmez. Bunun ancak turşusu olur” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda Bursa’da düzenlenen bir festivalde dolar turşusu yapan bir firma İstanbul şubesinde de, yeniden ‘dolar turşusu’ kurdu. Son dönemde ‘Türkiye’ye yönelik yapılan ekonomik saldırılara’ tepki göstermek isteyen turşu firması, Türk Lirası’na verdiği önemi bu şekilde gösterdi. Turşucu Şaban Bilgin ise dolar turşusunun vatandaşların da dikkatini çektiğini söyledi.

Firmamızın yapmış olduğu bir espriydi

Turşucu Şaban Bilgin, “Dolar üzerinden yapılan operasyonlara karşı firmamızın yapmış olduğu bir espriydi. Turşu festivalinde turşularını sularken böyle bir espri de yaptılar. İnsanların burada çok dikkatini çektik. Uzun zamandır vardı. Kaldırdık. Şimdi doların hareketliliğinden tekrar yaptık. Paramızın daha değerli olması için gündeme getirdik. Türk liramız niye doların altında kalsın. Biz de buna istinaden böyle bir şey yaptık” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.