enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bereket Derneği 3 Kıta 21 Ülkeye Kurban Bağışı Ulaştıracak

3 kıta 21 ülkede kurban organizasyonu düzenleyecek olan Bereket Derneği yurtdışı kurban bağışı hisse bedelini 1850 TL Yurtdışı küçükbaş kurban bedenini ise 2200 TL olarak açıkladı.

Bereket Derneği 3 Kıta 21 Ülkeye Kurban Bağışı Ulaştıracak
10 Haziran 2023 00:47 | Son Güncellenme: 10 Haziran 2023 18:00
A+
A-

Bereket Derneği vacip kurban bağışı organizasyon için hazırlıklarını tamamladı 15 yılı aşkın süredir insani yardım faaliyetleri sosyal yardım ve kalkınma projeleri ile yardımlaşma faaliyetlerini sürdüren Bereket Derneği kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte vacip kurban organizasyonu için çalışmalarını tamamladı.

3 kıta 21 Ülkede Kurban Organizasyonu Gerçekleşecek

3 kıta 21 ülkede kurban organizasyonu düzenleyecek olan Bereket Derneği yurtdışı kurban bağışı hisse bedelini 1850 TL Yurtdışı küçükbaş kurban bedenini ise 2200 TL olarak açıkladı.

Bölgeye Görevli Personel Gönderiliyor

Kurban bayramına sayılı günler kala kurban organizasyonu için gerekli hazırlıkları yapan bereket derneği vacip kurban organizasyonunu takip etmek üzere bölgeye kendi personellerini göndermek üzere çalışmalarını tamamladı. Dernek yönetiminden elde edinilen bilgiye göre bölgeye gönderilen personel nezaretinde veteriner hekim kontrolü ile birlikte kurbanlıkları satın aldıktan sonra bölgede bulunan çiftliklerde hayvanları besiye çekiyor. Kurban Bayramı’nın ilk günü itibari ile İslami hassasiyetler ve emanet bilincine uygun olarak kurbanları keserek ihtiyaç sahibi aile, yoksul ve kimsesizlere et olarak ulaştırırken cisimleri video ile kayıt altına alarak bağış yapan hayırseverlere SMS ve web sitesi aracılığı ile kesim videoları ulaştırılıyor.

Kardeşliğe Kurban Olsun

Afrika bulunduğu konumu itibari ile kuraklık yoksulluk ve siyasi nedenlerden dolayı yoksulluk ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Bölgede sağlıklı ve nitelikli gıdaya yeterince erişemeyen çocuklarda sağlıklı beslenememe kaynaklı olarak çeşitli hastalıklar meydana geliyor. Kesilen kurbanlar ile birlikte aylarca et göremeyen aile ve çocuklar sağlıklı bir gıdaya Erişebilmiş oluyor bu sene kardeşliğe kurban olsun sloganıyla yola çıkan Bereket Derneği 1.000.000 ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

Kurbanlar Bölgenin İhtiyaçlarına Göre Dağıtılıyor

Kurban Bağışı

Günler öncesinden kurban kesilecek bölgenin tespitini yapan Bereket Derneği ekipleri kurbanın birinci günü itibari ile kurbanları keserek bölgenin ve iklimin koşullarına uygun bir şekilde saklanmasını ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını sağlıyor dağıtım esnasında öncelikle medreseler ve yetimhaneler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi olarak belirlenen ve tespit edilen ailelere kurban etleri teslim ediliyor.

Güvenilir Online Bağış

15 yıldır güven ve şeffaflık ile faaliyetlerini yürüten Bereket Derneği’ne kurban bağışlarınızı “bereket.org.tr” web sitesi üzerinden online olarak, web sitesi üzerinde bulunan banka hesap bilgilerinden EFT ve havale yoluyla veya 0 212 809 66 27 numaralı telefon numarasından bilgi alarak bağışlarını ulaştırabilirler. Kurbanların kesilmesi ile birlikte bağışçıları ilk önce SMS ile kurbanınız kesilmiştir mesajı vasıtası ile bilgilendiren dernek yönetimi kesilen kurbanların video kayıtlarını da bayram ile birlikte en kısa sürede bağışlara ulaştıracağını ifade etti.

 

Darkroom nedir başlıklı makale ilginizi çekebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.