enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Dünya

Bu makale, iklim krizinin ne olduğunu anlamak için önemli bir giriş sunar. İklim değişikliği, etkileri ve çözüm yolları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.
Saygınlar Nakliyat, Türkiye'den Almanya nakliye hizmeti sunan deneyimli firmalardan biridir.
2024/2025 Şampiyonlar Ligi sezonundan itibaren Suudi Arabistan Futbol Federasyonu, ülke ligi şampiyonunun doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmesi için UEFA'dan özel bir ayrıcalık talebinde bulundu.
Liverpool'un Mısırlı yıldız futbolcusu Mohamed Salah'ın, Suudi Arabistan'a transfer olacağı iddiaları gündeme geldi.
Günlerdir Fenerbahçe’nin transfer edeceği söylenen, ancak bir türlü bitiremediği Dazet Wilfried Armel Zaha transferinde, Fenerbahçe cephesi futbolcunun eşinin İstanbul’u beğenmediğini söyleyerek transferin çıkmaza girdiğini açıklamıştı. Ama kazın ayağı hiçte öyle olmadı ve Galatasaray’ın transfer sihirbazı Erden Timur son noktayı koyarak İstanbul’a gelmek istemiyor denilen futbolcuyu Galatasaray kulübüne kazandırarak taraftarlarını...
Doktor Stefanos Kefokeris ; 1972 yılında Atina'da doğdu. Ancak Üniversite vb. tüm eğitimlerini  Almanya'da aldı.. Çalışmaları sırasında rastladığı İslam, kendisi hakkında yoğun bir okumaya sevk eder, ve hayatında bir kırılma noktasını meydana getirir.  Üç yıl süren bir iç mücadelenin ardından, 1992 yılında İslam’ı kabul ederek ve yeni yaşam tarzı hakkında Arapça...
Sürdürülebilir enerji kaynakları, gelecekte enerji sektöründe temiz ve yenilenebilir enerji çözümleri olarak büyük bir rol oynayacak ve çevresel sürdürülebilirlik için önemli bir adım olacaktır. Güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, hidroelektrik enerjisi, biyokütle enerjisi ve jeotermal enerjisi gibi kaynaklar, enerji sektöründe dönüşümü sağlayarak sürdürülebilir bir enerji geleceğine katkı sağlayacaktır.
Türkiye’de dönerin tarihi 150 yıl öncesine ait. İlk kez etin bir şişe takılması 1860’lara kadar gidiyor* Kitaba göre bu usulü icad eden de Kastamonulu aşçı Hamdi Usta… Kastamonu çarşısında ün yaparak bizzat döneri hazırlayan Hamdi Usta’dan mesleği kapan Şükrü ve Raif Gülsunar adlı ustalar da dönerin ikinci kuşak mirasçısı olurlar....
Günümüzde yoksulluk ve kıtlığın 1,5 milyar insanı etkilediği Afrika’da birçok insan seneden seneye et yiyebiliyor. Yıl boyunca kurban bereketinin sürmesi için insani yardım faaliyetlerinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları hayırseverlerin yurt dışı adak bağışı, akika ve şükür kurbanlarını onlarca Afrika vb. ülkelerin yoksul ve fakir insanlarına ulaştırarak onların senede bir kez...
Başarılı çalışmalara imza atan Saygınlar Nakliyat, gelişen teknolojiye uyum sağlayarak kalite, hız ve güven çerçevesinde hizmet vermektedir.
İklim değişikliği, son yılların en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Dünya genelinde yaşanan doğal afetler, sıcaklık artışı ve iklim koşullarındaki değişimler, gelecekte insan hayatını nasıl etkileyecek?
Kariyerinin son günlerini Suudi Arabistan'da geçiren Cristiano Ronaldo hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Detaylar burada.
Chelsea, Leão'yu imzalayabileceğine inanıyor. Kulüp, oyuncu için Sporting'e para cezası ödeyebilir
Euro, Geria Epirus'ta olası bir enerji ve mali krizle ilgili endişeleri artırarak 20 yılın en düşük seviyesinde iken yatırımcıların görüşü: "Dolar hala kral."
Ağır sanayi, büyük bir sermaye ve etki alanına sahip olan kitlesel üretim araçlarının ve fabrikaların üretiminde rol alan bir sanayi grubudur. Genellikle makine sanayi, madencilik, metalurji, enerji, savunma sanayi ve kimya endüstrisi gibi alanlarda hizmet vermektedir.
Apple, Google ve Microsoft, parolasız oturum açmaların kullanılabilirliğini hızlandırmak için FIDO standardına yönelik genişletilmiş desteği taahhüt ediyor. Yeni uygulama önde gelen cihazlarda ve platformlarda tüketicilere daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli oturum açma olanağı sunulacak.
Dünya Çiftçiler Günü Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1984 yılından beri her yıl kutlanıyor. 14 Mayıs 1946 Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş tarihidir. Bu kuruluşun kısa adı İFAB' tır. Türkiye Ziraat Odaları Birliği bu kuruluşun üyesidir. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş günü olan 14 Mayıs...
16 Nisan Charlie Chaplin’in Doğum Günü! 1879’da Londra’da doğan Charlie Chaplin’in hayatı doğduğu andan itibaren trajedi ve zorluklar ile başladı. Müzikal ve tiyatrolarda profesyonel oyuncu olarak çalışan anne ve babası ayrıldı. Anne ve babasının ayrılması Charlie Chaplin’in yaşadığı ilk boşluk hissiydi…